HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 2:6

Vrchlabí na Chrudim nestačilo a poprvé doma prohrálo!

26.08.2010
Petr Dejnožka
V R C H L A B I - Na led Vrchlabí dorazil soupeř z Chrudimi a v první třetině byl vidět vyrovnaný souboj. O vítězi zápasu rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které chrudimský soupeř nasázel tři branky a rozhodl o osudu utkání. Vrchlabští se snížením na chvíli vrátili do zápasu, ale definitivní rozhodnutí udal brankou na 6:2 Kamil Charousek.
přát., čtvrtek 26.8.2010, 18:00
2:6
Chrudim
Koutský, Ševčík - Poživil, Pácal, Bendík, Poskočil, Matějíček, Chaloupka, Hanzl, Beňa - Barklík, Filip, Rusnák, Kubeš, Hubáček, Drábek, Urban, Bláha, Bezouška, Tvrdek, Zíma, Látal
Landsman - Kobela, Kuncl, Klejna, Semorád, Pilař, Toužimský, Charousek, Fořt, Král, žák, Jaroměřský, Zukal, Luštinec, Kaut, Goiš, Lenoch, Krejnus, Stoklasa, Martinec, Kapec
Třetiny: 1:2, 0:3, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Bláha (Urban), 44. Bezouška (Rusnák) - 3. J.Martinec (Lenoch), 14. Goiš (Kaut), 23. Luštinec (Kobela), 24. Král (Toužimský), 27. Fořt (Král), 52. Charousek (Fořt) Rozhodčí: Stolín, Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:4 Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6

Vrchlabí dnes vidělo zvláštní zápas. Na jednu stranu vyrovnaný, na druhou stranu až amatérské chyby, nepochopitelné přihrávky a beznadějná spousta nepřesných střel. Přihrávky od brány k bráně a i pochybný výkon rozhodčího. Ač o nic nešlo, nálada na ledě a na střídačkách byla velmi vyhecovaná.

Hned v první minutě zneškodňuje Drábkovu střelu Landsman. Třetí minuta zápasu přinesla první branku do sítě hostů a radost Tomáše Bláhy. Vzápětí však po nahrávce Lenocha vyrovnává Jiří Martinec.

Do další gólové šance se dostává domácí Filip, ale ne úplně přesně si rozumněli s Bakrlíkem a Landsman vyhazuje. Na Koutského se řítí Žák, domácí brankář je však připraven. Stejně tak není nic z akce Bezouška - Látal, ani na druhé straně se nedaří Semorádovi. Ve čtrnácté minutě zakončuje za záda Koutského Goiš, asistenci si připisuje Kaut.

Zajímavá situace před Landsmanem - Bláha se snaží propasovat puk pod betonem, nedaří se ani dorážejícímu Urbanovi, ani při Rusnákovi nestojí střelecké štěstí. Ještě se vrací Urban, ale v sedmnácté minutě nastřeluje pouze tyč. Po první třetině vede Chrudim.

Druhá třetina začíná přesilovkou hostí a Kobela se dostává před Koutského, ten však odolává. Ve dvacáté třetí minutě je však překonán Luštincem, kterému přihrával Kobela. A během chvíli podléhá Koutský Králi, jehož střela se odráží od betonu domácího brankáře a končí v síti. Asistence Toužimský.

Domácí dvojice Hubáček - Kubeš se snaží snížit nepříznivý vývoj utkání, ale střely jsou nepřesné. A dle hesla: Nedáš - dostaneš, inkasuje Koutský pátou branku, autorem je Fořt. Ve 31. minutě nastupuje do domácí svatyně Petr Ševčík.

Domácí hokejisté se nemohou dostat k žádné větší akci, hokej je bez chuti, roztahané přihrávky, nepřesně střely, bruslí se od brány k bráně bez většího nezbezpečí pro brankáře. Po domácí chybě se před Ševčíkem objevuje Klejna, jeho střela míři do připravené lapačky.

Do šaten odcházejí hosté se čtyřbrankovým náskokem. Vrchlabí se může těšit na kritiku trenérů.

Do třetí třetiny vstupuje Vrchlabí v početní výhodě, ale šanci nedokáže využít. Střelecky se ve čtyřicáté čtvrté minutě prosazuje Michal Bezouška a snižuje stav na 2:5. Vrchlabí se tímto gólem konečně dostává do tempa a zrychluje svou hru. Chrudim i přes vedení znervózněla a v čase 47:05 si bere oddechový čas.

V 48. minutě si domácí Hubáček vykoledoval za sekání pětiminutový trest a zároveň vyloučení do konce utkání. V 51. minutě se na tabuli objevuje další trest pro domácí a chystá se přesilovka 5:3. Hosté z Chrudimi se dokonce chystají hrát power play. Jenomže ledová plocha se mění v diskuzní kroužek, naskakuje trest pro hosty. Rozhodčí se dohadují mezi sebou, s hráči, trenéry. Nakonec se oba tresty vyrušily a zůstává pouze předchozí trest Radka Hubáčka. Power play se nehraje.

Přesilovku využívá v 52. minutě po přihrávce Fořta Charousek. Nálada na ledě začíná být značně nervózní a hra se přitvrzuje. Skóre zápasu se již nemění a Chrudim si z Vrchlabí odváží vítězství 6:2.

Celkem nelogické bylo nechutné vystoupení hostujícího trenéra Pavla Rohlíka na střídačce HC Vrchlabí, kdy na adresu domácích trenérů padly výhružky.

Pavel Rohlík, HC Chrudim:Nejde nám ani tak o výsledek. V přípravných zápasech je to pro nás vlastně první zápas ze soupeřem z první ligy. Zatím jsme netrénovali obranu a na té nás Vrchlabí prověřilo. Góly jsme měli hezké. Nelíbí se mi chování domácích hráčů, kteří nezvládli porážku a začali se chovat agresivně. A stejně tak si myslím, že zápas nezvlávdli ani rozhodčí.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí:Nemůžeme být spokojení s naším výkonem. Jednoduše řečeno - špatný zápas celého týmu. Měli jsme světlé chvilky, ale většinu času jsme hráli hrozně.