HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jaroměř - Vrchlabí 4:8

Vrchlabí má smysl pro drama

26.02.2012
Nedělní utkání v Jaroměři přineslo spoustu zvratů, atraktivní a dramatickou hru pro diváky. Po první třetině vedlo Vrchlabí, pak domácí stav otočili, ale třetí třetina přinesla velmi emotivní souboj o body. Kromě zápasu v Jaroměři sledovali vrchlabští velmi pečlivě výsledek jejich rivala z Nového Města. A Město také vyhrálo. Nastavba se tedy mění v boj do poslední minuty.
9.kolo, neděle 26.2.2012, 17:00
Jaroměř
4:8
Svoboda, Koblížek, Růta, Merkl, Ježík, Mlateček, Kotrč, Dudadík, Hamček, Podzimek, Novotný, Křepisnký, Krause, Svoboda, Rudolfský, Karel, Jirásek, Fröhlich, Hetfleiš, Mach
Biegl, Hlaváč, Mádle, Červa, Zázvorka, Bušek, Rathouský, Kovář, Šrámek, Lepka, Jakubec, Filip, Svoboda, Oppelt, Mašel, Blažej, Marek
Třetiny: 1:2, 2:0, 1:6  Branky a nahrávky:16. Podzimek, 26. Podzimek, 35. Dudadík, 54. Karel - 5. Mádle, 6. Jakubec, 45. Zázvorka, 47. Svoboda, 50. Filip, 51. Jakubec, 52. Mašek, 55. Lepka, 56. Lepka . Rozhodčí: Machač, Řezníček, Havelka . Vyloučení: 22:15 + Hamáček a Mach OT. Využití:0:4 . V oslabení:1:0 . Diváci: 250. Průběh utkání:1:2,3:2,4:8 .
Do předposledního kola nastavby nastoupili lépe hosté z Vrchlabí a již v 5.minutě se zásluhou Mádleho dostali do vedení, o minutu později zvedl hostující fanoušky Jakubec, po jehož gólu odskočili hosté o dvě branky. Pak ale převzali režii zápasu domácí a hosté se nechali zaskočit. V 16. minutě prostřelil dělovkou Biegla Podzimek a stejný hráč pak vyrovnal ve 26.minutě.

Po druhé gólu nastalo pro vrchlabské hráče trápení, které trvalo prakticky jednu třetinu. Do toho se ještě domácímu Dudadíkovi podařilo ve 35. minutě dostat Jaroměř do vedení a vrchlabští fanoušci značně znervózněli, neboť na svých mobilních telefonech viděli stav utkání v Třebechovicích. Jaroměř vytáhla do boje a hra se přitvrdila a rozhodčí skoro nevytáhl pišťálku z úst. Vyloučení se hromadila a v jednu chvíli se na domácí trestné stálo a tresty se načítaly.

Ve třetí třetině potěšil hosty Zázvorka, který srovnal stav a vlil vrchlabským do žil optimismus. Ve 47.minutě se prosadil Svoboda a Jaroměři začal tuhnout úsměv. V 50. minutě to byl Filip, který rozbouřil jaroměřskou halu a v 51. opět Jakubec, který zvyšoval na 3:6 a domácího Svobodu prostřelil ještě v 52. minutě Mašek a hostující fanoušci aplaudovali. Horší byla situace na ledě, kde se rozvířily emoce a hrozila inzultace rozhodčího. V 54. minutě ještě prostřelil Biegla Karel, ale vzápětí odpověděl v 55. a 56. minutě Lepka, ten byl při další akci faulován, ale trestné střílení neproměnil. I tak bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

Pavel Biegl: Odehráli jsme velmi kvalitní utkání, sice jsme pustili domácí do vedení, ale od 35. minuty jsme stáhli hru na dvě lajny. Byli jsme trpělivý a zápas jsme otočili. Mrzí mě reakce domácího trenéra, který má pocit, že jsme ovlivnili sudího.