HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Písek 3:0

Vrchlabí konečně získalo tři body

20.11.2010
JM
Více než měsíc čekali vrchlabští hokejisté na plný bodový zisk. Naposled vybojovali tři body 16. října v domácím duelu s Třebíčí, od té doby pouze jednou získali dva body - a zrovna proti lídrovi z Chomutova. Tentokrát přijel do Elektromont arény poslední Písek a domácím se povedlo potvrdit roli favorita. Na výhře 3:0 se podílel skvělým výkonem gólman Vladislav Koutský.
20.kolo, sobota 20.11.2010, 18:00
3:0
Písek
Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek V., Zukal, Urban, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Drábek J., Zíma, Bezouška
Pinkas - Výborný, Vráblík, Všetečka, Dvořák, Kalečík, Procházka - Kudrna, Ferebauer, Bauer, Suja, Polodna, Slavík, Stejskal, Kellner, Fadrný, Dragoun, Luňák
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Rusnák (Filip, Matějíček), 33. Hubáček (Hanzl, Drábek), 57. Beck (Drábek). Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.
Hosté s novým koučem na lavičce nezačali vůbec dobře. Už ve 3. minutě si udělal prostor mezi kruhy Štefan Rusnák, dostal přesnou přihrávku od Filipa a nekompromisně zakončil k tyči.

Trenér Miroslav Krupka tak musel hned vymýšlet, jak se dostat z nepříjemné situace, píseckým hokejistům se však v útočné fázi vůbec nedařilo. Výbornými zákroky k tomu přispíval také domácí gólman Koutský.

Také Pinkas v brance hostů však dělal co mohl, a tak byl náskok Vrchlabí dlouhou dobu pouze jednogólový. Až půl hodiny po první trefě mohla Elektromont aréna znovu vybouchnout radostí. Radek Hubáček napřáhl od modré a puk přes hradbu těl proletěl až do sítě.

Normu "jeden gól za třetinu" se povedlo Vrchlabským naplnit na začátku 57. minuty, kdy se po střele Drábka prosadil z dorážky Patrik Beck a uzavřel účet utkání na 3:0.

Ani odchod trenéra Suchánka tak Písku nepomohl dostat se z herní krize, Vrchlabí se povedlo po osmi zápasech konečně vyhrát za tři body.