HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Olomouc 1:4

Vrchlabí ani napočtvrté na Olomouc nevyzrálo

24.01.2010
Vladimír Pašek, Jan Pečeňák
Vrchlabí se v letošní sezóně proti týmu Olomouce nedaří. Naši hokejisté totiž nedokázali proti celku z Hané bodovat ani ve čtvrtém vzájemném zápase. Domácí dokázali gólmana soupeře překonat pouze jednou, naopak hosté se hned čtyřikrát radovali ze vstřelené branky. Další utkání čeká vrchlabské mužstvo na ledě vedoucího týmu tabulky Ústí nad Labem.
42.kolo, sobota 23.1.2010, 18:00
Vrchlabí
Olomouc
Ševčík (Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Čížek, Novajovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Beck - Gengel, Čaloun, Klimt - Kubeš, Rusnák, Procházka - Andres, Zíma, Mikšovský
Žigárdy (Hylák) - Ministr, Mikšan, Černý, Brančík, Čuřík, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Tomajko, Venkrbec, Mikel, Staněk, Davídek, Polodna, Kucharczyk, Korhoň
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 29. Klimt (Vála, Čaloun) - 7. Venkrbec (Mikel, Čuřík), 13. Mikšan (Polodna), 27. Brančík (Černý, Mikel), 59. Davídek (Ministr). Rozhodčí: Florián - Koskuba, Kajínek. Vyloučení: 4:7, navíc Tomajko (OLO) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1256. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

To, co Olomouci absolutně nevychází v domácích zápasech, stoprocentně klaplo v úvodu první třetiny ve Vrchlabí. Mora po přežitém oslabení vyrazila v 7.minutě do přečíslení. Čuřík vyslal na zteč Mikela a ten přesným pasem našel Matouše Venkrbce, který nedal domácímu strážci svatyně Ševčíkovi šanci - 0:1. Elektromont se snažil o odpověď, vědom si toho, že Mora jej už letos třikrát dostala a že olomoucké vedení zkraje zápasu nevěstí nic dobrého. Potil se tedy i Žigárdy a v polovině úvodní dvacetiminutovky to vypadalo, že vyrovnání je na spadnutí.

Vzrůstající tlak domácích ještě ve 12.minutě vylepšil Tomajko, který za vražení na hrazení dostal nejen klasické dvě minuty, ale i osobní desetiminutový přídavek. Jenže Mora hrála odzadu zodpovědně a navíc byli forwardi v každém okamžiku připraveni vyrazit z obranné ulity do smrtícího brejku. Tak tomu bylo i v tomto oslabení, nájezd dvou na jednoho vyřešil Polodna přesnou přihrávkou do jízdy a David Mikšan vše korunoval druhou brankou - 0:2. V závěru třetiny si pak Mora mohla zahrát ještě svou první přesilovku, ovšem v ní bohužel, navázala na své poslední početní výhody z domácího ledu.

Sedmá minuta po úvodním buly byla Vrchlabí osudná i ve druhé třetině. To si Černého přihrávku zpracoval Richard Brančík a potřetí zavěsil kotouč za Ševčíka - 0:3. To už byl pro domácí opravdu varovně vztyčený prst. Hned vzápětí byl vyloučen Čuřík a domácí se dostali zpět do hry v samotném závěru přesilovky. Úspěšným shooterem byl Tomáš Klimt - 1:3. Tím se Elektromont poněkud nastartoval a Žigárdyho prostor byl neustále v ohrožení. Navíc ve 34.minutě obdržel Mikel čtyřminutový trest a před Vrchlabím byla dlouhá přesilovka. Ta ale utekla jako voda bez toho, aniž by před olomouckou svatyní došlo k nějakému dramatu.

V poslední třetině se odehrálo množství přesilových her, Mora dokonce hrála i proti třem, jenže dát gól v početní výhodě ji souzeno nebylo. A když ani domácí nenašly recept na výborně chytajícího Žigárdyho, který se své role jedničky zhostil s bravurou, mohl minutu a půl před posledním klaksonem Martin Davídek zpečetit výsledek i osud zápasu dorážkou Ministrova pasu - 1:4. Mora tak i napočtvrté s Vrchlabím nezaváhala, veze na Hanou plný bodový zisk s vírou, že se jí obdobný herní styl podaří nakopírovat i do domácích utkání.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk, HC Olomouc: Z našeho pohledu je určitě spokojenost. Odvážíme si tři body, poslední zápas doma se nám moc nepovedl a potřebovali jsme znovu nakopnout. Soupeř na nás určitě tlačil, ale prostě dnes jsme vyhráli my.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: U nás samozřejmě nespokojenost. Potřebovali jsme body a ty nejsou. Soupeře jsme měli pod tlakem, takže z této strany dobré, ale bohužel mizerná koncovka. Na začátku jsme měli šance, ale ty jsme neproměnili a soupeř nás potrestal. Místo abychom vedli, tak jsme díky chybám prohrávali. Chyběl nám druhý gól a soupeř dobře vycítil, o co nám půjde, takže začal hrát dozadu. Prostě naše koncovka oproti soupeři byla tragická.

(autor ohlasů Jana Poskerová)