HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 3:11

Vrchlabáci rozdrtili Hronov

21.12.2012
Předvánoční zápas v Hronově hostům z Vrchlabí vyšel po všech stránkách. Kromě jednoho zaváhání, kdy Hronov otevřel skore utkání, byli vrchlabští po celou dobu zápasu lepším týmem. Před velmi slušně zaplněnou hronovskou halou podali velmi dobrý výkon a nadělili domácímu Wikovu celých jedenáct branek. Vrchlabí si tedy připisuje zasloužené tři body a zdraví soupeře z Hronova, který dřel po celou dobu utkání.
23.kolo, pátek 21.12.2012, 17:00
Hronov
3:11
Mráček - Hornyš, Borůvka, Táborský, Franců Mi., Ježík - Hubáček, Šakarov, Franců Ma. - Dudadík, Fišer, Valtar - Ansorge, Rojšl, Kozák
Biegl, Effemberk - Bušek, Hlaváč, Provazník, Kadavý, Pulec, Hamerský - Lepka, Oppelt, Fořt, Jakubec, Svoboda M., Svoboda R., Bláha, urban, Jirků
Třetiny: 1:4,2:3,0:4  Branky a nahrávky:4. Fišer (Franců Mi., Táborský), 32. Dudadík (Fišer), 35. Borůvka (Šakarov) – 4. Hlaváč (Pulec), 6. Bláha (Hamerský), 9. Svoboda (Hamerský), 18. Fořt (Urban, Jakubec), 33. Bláha (Lepka, Hamerský), 33. Fořt (Pulec), 37. Fořt (Bláha), 47. Jakubec (Fořt), 49. Svoboda (Bláha, Jirků), 56. Urban (Jakubec, Fořt), 60. Lepka (Hamerský) . Rozhodčí: Veinfuter, Veselý, Votroubek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 380. Průběh utkání: 1:4, 3:7,3:11 .
Reportáž přebíráme v plném rozsahu z webových stránek Wikov Hronov.

Hned od 39. vteřiny hrál Hronov v početní výhodě. Hornyš přihrával v dobré příležitosti Hubáčkovi, ale ten jeho střelu nezpracoval. Na druhé straně měl šanci Svoboda, ale Mráčkovy betony byly na svém místě. Ve 4. minutě přihrál Michal Franců dlouhým pasem na Fišera, kterému se podařilo Biegla překonat a otevřel skóre utkání – 1:0. Odpověď hostí na sebe však nenechala dlouho čekat, Hlaváč pálil z půlky hřiště a jeho střela překvapivě prošla až do hronovské branky – 1:1. Na začátku 5. minuty přihrál Hamerský před branku Bláhovi a ten poslal kotouč za Mráčkova záda – 1:2. V osmé minutě střílel na vrchlabskou branku Šakarov, ale Biegl vyrážel. Poté zachytil přihrávku Svoboda, který jel sám na Mráčka, ale přestřelil, chvíli nato byl už úspěšnější a dokázal vytěžit ze skrumáže před hronovskou brankou a navýšil na 1:3. V 18. minutě byli hosté opět úspěšní a další přesný zásah přidával Fořt – 1:4.

Na začátku druhé třetiny měli několik příležitostí hráči obou týmů. Ve 29. minutě sehráli pěknou akci Hamerský s Fořtem, kteří vyrazili společně proti hronovské brance, Mráček tentokrát skvěle zasáhl a střelu vychytal. Ve 32. minutě svitla domácím naděje, když dokázal využít přesilovou hru Dudadík – 2:4. Poté měl Svoboda před sebou prakticky prázdnou bránu, situaci ale nevyužil. Hosté hráli v početní výhodě a toho dokázal využít Bláha – 2:5. Po vyloučení Jakubce hráli Vrchlabští oslabení, po vhazování vybojovali kotouč, Fořt ujel sám proti Mráčkovi a nájezd mu parádně vyšel – 2:6. Ve 35. minutě dobře zareagoval na přihrávku od Šakarova Borůvka a snížil na 3:6. Gólovou tečku za druhou třetinou udělal ve 37. minutě Fořt – 3:7.

Do závěrečné třetiny vstupoval Hronov se čtyřbrankovým mankem a vyhlídky neměl moc dobré. Vrchlabští byli stále při chuti a Hronovu nedávali moc příležitostí. Ve 47. minutě vyjel rozehrávat z brány Mráček, kotouč se odrazil od mantinelu k Fořtovi, který přihrál najíždějícímu Jakubcovi, pro kterého nebyl problém zakončit do prázdné brány – 3:8. O dvě minuty později přelstil hronovského gólmana Svoboda – 3:9. Hostující fanoušci volali po desítce, které se dočkali v 56. minutě po pěkné kombinaci z hole Urbana – 3:10. Na konečných 3:11 upravoval v 60. minutě po přesné střele z mezikruží Lepka. Hronovu se utkání vůbec nevydařilo a tři body do tabulky si naprosto zaslouženě připisují Vrchlabští.