HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Olomouc 3:1

"Vítězný hattrick" - potřetí za tři body, tentokrát doma s Olomoucí

02.10.2010
Jaroslav Svoboda
V r c h l a b í - V úvodních třech kolech soutěže bez bodu, pak diametrální obrat. Vrchlabští hokejisté potřetí v řadě naplno bodovali, tentokrát jejich řádění odnesla Olomouc. Hosté přitom v utkání rychle vedli, když ve 4. minutě otevřel skóre Haluza. Domácí tým zbraně rozhodně nesložil, také nebyl žádný důvod. Ve zbývajícím průběhu střetnutí dokázal ještě v první třetině zvrátit vedení na svou stranu, pojistka přišla v úvodu druhé části hry. Vrchlabí tak porazilo Olomouc 3:1.
6.kolo, sobota 2.10.2010, 18:00
3:1
Olomouc
Koutský - Čížek, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Poskočil, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bakrlík, Látal - Urban, Hubáček, Drábek - Zíma, Bezouška
Žigárdy - Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský, Mikel - Smejkal, Ministr, Polodna - Černý, Pekr, Zbořil - Kucharczyk, Brančík, Řípa - Haluza, Domin, Coufal
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Tvrdek (Rusnák, Čížek), 15. Látal (Chaloupka, Kubeš), 23. Zíma (Bezouška) - 4. Haluza (Domin). Rozhodčí: Ondřej - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1330. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Do zápasu mezi hanáckými a krkonošskými hokejisty nastoupili o trochu lépé hosté, dokonce hráli v první minutě přesilovou hru, která ale zůstala nevyužita, v oslabení se do šance před Žigárdyho dostal v samostatném nájezdu Urban, jeho střela však šla mimo. Ve čtvrté minutě překonal Haluza domácího Koutského a Olomouc šla do vedení. Ale skoro by se dalo říct, že tento první gól vrchlabské nakopnul. Domácí založili útok a vytvářeli si střelecké šance, ale střely jdou mimo, nebo je zastavuje Žigárdy. Vrchlabí dostalo olomoucké hráče pod tlak a tlačí se do střel. V desáté minutě využívá přesilovku domácích Rusnák, jeho střela je však nepřesná, ovšem dorážka Kamila Tvrdka byla úspěšná a domácí srovnávají na 1:1, asistence Rusnák a Čížek. Vrchlabští hráči stejně jako publikum se dostali do varu a olomoučtí obránci se Žigárdym mají plné ruce práce. Od modré pálil Pácal, prosadit se snažil také Drábek nebo Urban. Až v čase 14:12, po vyloučení olomouckého Janáčka za hákování, dostal Vrchlabí do vedení Ondřej Látal, který tečoval Chaloupkovu střelu do pravého rohu Žigárdyho brány. V posledních minutách první třetiny se hra přesunula před Koutského, který už se v bráně i trochu nudil, ale než hosté stačili řádně zaútočit, vrátila se hra zpět do útočného pásma domácích.

Do druhé třetiny nastupovali domácí s jednogólovým náskokem. Na hře je vidět, že domácí mužstvo chce gólový náskok ještě zvýšit. Na olomouckého brankáře se snesly střely Pácala, Bezoušky či Rusnáka. Jednou prověřili hosté také Koutského, zda neochabl v pozornosti. Nakonec ve dvacáté třetí minutě byl úspěšným střelcem David Zíma, kterému šikovně přihrál Michal Bezouška. Vrchlabští hráči v zápase proti Olomouci nevymýšleli žádné složité akce, nýbrž stříleli. Po vstřelení třetí branky se olomoucký tým vyburcoval a snažil se dostat domácí hráče pod tlak. V krásné šanci se před rozhozeným Koutským ocitl olomoucký Zbořil, ale golman neuvěřitelným skokem jeho šanci zlikvidoval. V podobné šanci se objevil také domácí Látal, ovšem jeho zaváhání trestal hostující obránce, který mu naposlední chvíli puk vyrazil. Druhá třetina proběhla v rychlém tempu, domácí ostřelovali soupeřovu svatyni a podařilo se jim potvrdit vedení o dvě branky.

Třetí třetina začala před brankou domácího gólmana a první dvě minuty byly pod taktovkou hostí, kteří se ovšem nedostali k výraznější střelecké akci. Až ve 44. minutě se daří vystřelit Zbořilovi, ale puk pouze zazvoní o tyčku domácí brány. Vzápětí se do šancí dostali také Koma a Ondrušek, ale Koutský měl v dnešním zápase výbornou formu a střely s lehkostí zneškodnil. Olomoučtí se snažili dostat domácí hráče opět pod tlak, ti ovšem už nechtějí nic riskovat a hrají předpisově. Do gólové šance se dostal ještě domácí Filip, ale v rozhodujícím okamžiku mu 100% střela sjela z hokejky a v bráně místo puku končí Žigárdy. S přibývajícím časem byli olomoučtí hráči nervóznější a nervóznější, snažili se ještě dostat do střel, ale Vrchlabí se udrželo ve středním pásmu, obránci si pohlídali útočníky a nedovolili, aby se hráči Mory dostali před Koutského. Třetí třetina skončila bez branek a konečný výsledek byl 3:1 pro domácí.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Jaroslav Koma a Vladislav Koutský.

Petr Fiala, HC Olomouc: Z mého pohledu se jednalo o dobré utkání, domácí byli lepší v první polovině, my zase v druhé polovině zápasu. O výsledku rozhodlo větší chtění domácích v brankovém prostoru, kde domácí byli lepší a šli do střel. Dobré utkání, pro nás ovšem bez bodů a tím pádem nemůžeme být spokojení.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: Začali jsme dobře, kluci hráli útočně a dařilo se jim. Byl to vyrovnaný zápas, o kterém rozhodovaly přesilovky a dva naše góly padly právě v přesilovkách. Ano, hráli jsme dobře a pokud přes naše hráče nějaké puky prošly, tak narážely do stěny jménem Koutský. Za dnešní zápas musím celý tým jen pochválit.