HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chomutov 3:2sn

Veleobrat s Chomutovem připsal Vrchlabským na konto dva body!

06.11.2010
První třetina přinesla vyrovnaný zápas, ale hned na začátku druhé třetiny si domácí uštědřili vlastní branku. Vrchlabí mělo několik šancí, které se jim ovšem nepodařilo proměnit. Během čtyřiceti minut zápasu viděli fanoušci dostatek šancí, ale kromě prvního vlastního gólu, nepadla žádná branka. Zato ve třetí třetině nastal kolotoč, který vyústil až v prodloužení a samostatné nájezdy. V nich se nakonec po dlouhých sedmi sériích radovali Krkonošští zásluhou Bezoušky. Elektromont tedy získává se soubojem s Chomutovem důležité dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.
16.kolo, sobota 6.11.2010, 18:00
3:2sn
Chomutov
Koutský (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Čížek, Bendík, Zukal, Hanzl - Drábek, Filip, Rusnák - Kubeš, Bláha, Látal - Gengel, Hubáček, Beck - Urban, Zíma, Bezouška.
Hanuljak (Jarina) - Dóczy, Mudroch, Havíř, Rutta, Mucha, Benda, Půlpán, Bombic - Kuběna, Skořepa, Radulay, Seman, Sikora, Davídek, Selingr, Kůs, Duda, Procházka, Kraft, Jíra.
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 51. Kubeš (Bendík, Bláha), 58. Poživil (Beck), 65. Bezouška - 21. Kůs (Selingr), 48. Jíra (Půlpán, Bombic) Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 7:9, navíc Kuběna(CHO) 10 min. OT. Využití: 0:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 1325 Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2

Ve vrchlabském dresu se poprvé objevil Marek Zukal a poprvé na něj čekal nepříjemný soupeř. Hosté z Chomutova byli v utkání favoritem a tak i začali. Na svého soupeře vlétli a měli i nějaké nadějné příležitosti k otevření skóre. Ty ale vychytal Koutský. Hned úderem druhé minuty dostali i domácí borci velkou šanci ke gólu. Na trestnou lavici se posadili Procházka a Selingr, a tak měl Elektromont téměř celou dvojnásobnou přesilovku. S tou ale naložili prachbídně.

Chomutovští by možná byli i aktivnější, jenže to by nesmělo být jejich nedisciplinovanosti. V plném počtu jsme je v první třetině viděli jen chvíli. První dvacetiminutovka příliš hokejového vzruchu nepřinesla, jen mohli v 18. minutě aplaudovat Koutskému, který efektním semaforem zlikvidoval Bombicovu ránu. Po první třetině jsme tedy branku neviděli.

Zato perioda druhá začala v úplně jiném tempu. Vrchlabští se nechali zbytečně vyloučit a Chomutov trestal. Přesilovkovou kombinaci Selingra s Kůsem přetavil ve vedoucí branku Poživil, jenž srazil za Koutského záda přihrávku Jaroslava Kůse – 0:1. O necelou minutu déle mohlo výt srovnáno, to by ale musel Gengel z bezprostřední blízkosti trefit odkrytou Hanuljakovu klec.

Dá se říci, že hra byla v prostřední části velmi vyrovnaná, kralovali dobré obrany a hlavně brankáři. Větší šance si týmy tvořily jen během přesilovek. Výjimkou tomu byla tutovka vrchlabského Drábka, který si ale vedl stejně, jako o několik chvil dříve jeho kolega. Dokonce se zdálo, že vrchlabští hokejisté mají více ze hry, ale bohužel pro domácí příznivce jim nepřálo štěstí. Ve 32. minutě trefil Drábek dokonce tyč, a když ani Bláha nedokázal dostat touš za skvěle chytajícího Hanuljaka, odcházel Chomutov do kabin s nevelkým vedením 1:0.

I po přestávce sledovalo 1325 diváků aktivitu Elektromontu, jenže vše uťal v minutě 47. svým vyloučením Rusnák. Jak už to tak bývá, Chomutovští si s početními výhodami ví letos rady a platilo to i zde. Přesnou tečí se zvýšením na 2:0 prezentoval Petr Jíra. Vrchlabští ale své mohutné zbraně nesložili. Konečně se podařilo překonat Hanuljaka a konkrétně Vladislavu Kubešovi, který se po přihrávce Bláhy dostal až před chomutovského gólmana a nekompromisně zakončil mezi betony – 1:2.

Domácím se dokonce podařilo i vyrovnat! Kdo jiný by mohl rozhodnout o bodech pro Vrchlabí než autor prvního chomutovského gólu! Ondřej Poživil napřáhl na modré a poslal kotouč až za Hanuljakova záda – 2:2. O vítězi tedy mělo rozhodnout prodloužení a nebo samostatné nájezdy.

V prodloužení jsme branku neviděli a tak se o druhém bonusovém bodu rozhodovalo až v nájezdech. V první sérii jsme branku neviděli a skóre nájezdů se začalo měnit až v sérii následující. Nejprve se podařilo poslat KLH do vedení zásluhou Krafta. Chomutovští to tak lehké ale neměli. Nůž na krku měl Drábek a se svojí úlohou se popasoval výborně. Vítězný nájezd si tak připsal až v sedmé sérii Michal Bezouška - 3:2 po samostatných nájezdech.

Milan Kašpárek, KLH Chomutov: S výkonem spokojený nejsem, co se týká soupeře, ten podal výborný výkon. Vláďa Koutský chytal velmi dobře, ale i kdybychom se v nájezdech trefili a odvezli si dva body, spokojený bych nebyl. Naše mužstvo není v dobrém psychickém rozpoložení a to už delší dobu. Zápas jsme si prohráli sami. Za stavu 2:0 nebylo v silách nás trenérů, aby hráči hráli zodpovědně, hlídali soupeře. Styl hry dozadu mě vytáčí a musíme zapracovat na tom, aby se hra změnila, jinak budeme muset situaci v týmu řešit jinak.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: Sehráli jsme zodpovědný zápas, bylo to již podruhé proti těžkému soupeři. Kluky musím pochválit. Ale pořád nás trápí koncovka, neumíme proměnit vyložené šance. Vláďův gól nás nakopl a my jsme věřili, že zápas otáčíme. Co nebylo dobré, to jsou přesilovky. Náš hlavní problém je ale to, že nedáváme góly.

Celý záznam hodnocení trenérů máte možnost si poslechnout na našich stránkách.