HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kobra 2:5

V utkání s pražskou Kobrou vyšel Stadion naprázdno

28.01.2017
Alan Šrámek
Na vrchlabské hráče čekalo těžké utkání s Kobrou. Hosté se dostali v utkání do vedení Bílkovou střelou od modré. Vrchlabí zásluhou Čurdy a Svobody vývoj utkání otočili, avšak byli to nakonec hosté, kdo se radoval z vítězství 5:2. Za stavu 2:3 měli domácí dobrou šanci v podobě trestného střílení, které nedokázal proměnit Daniel Svoboda.
30.kolo, sobota 28.1.2017, 18:00
2:5
Kobra
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček M., Jandejsek, Chleborád, Tržický – Procházka, Filip "C", Čurda, Maďar, Šimoníček, Bláha, Svoboda, Urban, Oppelt, Krsek
Bílek P. (Langer) – Andrlík, Vacek, Verbík R., Verbík J., Cafourek, Bílek D. – Matějček M., Antončík, Jakeš "C", Jedlička, Kysela, Kučera, Tuma, Vlach, Hlinka, Kuchta, Matějek, Pulkrab
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:3  Branky a nahrávky: 24. Čurda (Procházka), 35. Svoboda (Maďar) – 11. Bílek (Jakeš, Jedlička), 37. Cafourek (Jakeš), 46. Antončík (Jakeš), 56. Kysela, 57. Antončík. Rozhodčí: Barek – Potůček, Pechánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 828. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

Jako první se do střely pustili hosté, Jelínek si branku pohlídal. Také Vrchlabí ale prověřilo Bílka. Poté se puku ujala Kobra, ačkoliv Klement překazil přihrávku na Jakeše. Jelínek musel zasahovat proti střele Verbíka. V 5. minutě došlo k prvnímu vyloučení v zápase na straně Kobry. Přesilová hra se domácím nepodařila, pražští hráči se semkli a domácí k ničemu nepustili. I po usazení v útočném pásmu dokázali střílet pouze do Bílka. Jirků to zkoušel od modré čáry, ale střela se mu nepovedla. Po skočení vyloučeného hráče na led se domácí sice usadili v pásmu, ale Urban fauloval a pro změnu si přesilovku zahráli hosté. V 11. minutě se do šance dostal vrchlabský Filip, který střílel z mezikruží. V čase 10:49 využil přesilovku Dominik BÍLEK, který střílel až od modré čáry a jeho střela neminula cíl. Následující minuty se domácí snažili srovnat tempo s vedoucí Kobrou, Klement ani Šimoníček však na Bílka nevyzráli. V 15. minutě byl vyloučen autor první branky. Hosté ale bránili skvěle, posílali puk až k Jelínkově brance a HC Stadion měl potíže dostat se do útočné třetiny. V 17. minuty Jelínek podržel svůj tým, kdy skvělým zákrokem vychytal Tumu. Vrchlabí se stále snažilo kombinovat a překvapit Bílka, ten však byl pokaždé připraven. Na konci třetiny ještě mohl přidat branku pražský Jakeš, ale střela z první Jelínka nepřekvapila.

Druhou třetinu započali domácí aktivitou v útočném pásmu. Branku však nevstřelili a na druhou stranu se řítil Jedlička, který byl zastaven Matějčkem. V čase 23:38 bylo vyrovnáno zásluhou vrchlabského Martina ČURDY, který trefil horní roh Bílkovy branky. Následně byl vyloučen další pražský hráč. Tentokrát se Vrchlabí usadilo v útočné třetině a tlačilo soupeře. Tomu se povedlo osvobodit až minutě a půl. Také Kobra si ale zahrála s výhodou po vyloučení Matějčka. Také domácí si ale hlídali pásmo a několikrát úspěšně vyhodili až k Bílkově bráně. Polovina zápasu přinesla podívanou před pražskou brankou, kdy se domácí pokoušeli prostrčit puk za Bílka. K aktivitě Vrchlabí se ještě připojilo vyloučení pražského Jedličky, kterého si však domácí dlouho neužili, protože i na jejich straně se vylučovalo. Při hře 4 na 4 se ani jeden tým nikam nehnal. Po naskočení hostujícího hráče na led se domácí dostali do vedení. Ve vlastním oslabení ujeli dva na jednoho a byl to Daniel SVOBODA, který propálil Bílka. Další vyloučení přišlo v 35. minutě na straně HC Stadionu. Domácí se sice bránili, ale po akci v útočném pásmu Kobry se k Maďarovi přidal Filip a hosté tak mohli využít dvojnásobnou přesilovku. To se stalo v čase 36:31, kdy se střelou od modré čáry prosadil Miroslav CAFOUREK a bylo opět vyrovnáno. Do konce třetiny už žádná velká šance nepřišla ani na jedné straně.

Třetí část začala držením puku na straně Vrchlabí. Jelínkovi po nahození vypadl puk z lapačky, ale u kotouče byli první domácí. Ve 44. minutě se před Jelínek ocitl Jakeš, ale domácí gólman nepřipustil, aby puk propasíroval do branky. To se ale bohužel povedlo v čase 45:05 Šimonu ANTONČÍKOVI, na kterého Jelínek nestačil. Vrchlabí se po obdržené brance usadilo v útočné třetině, ale pražská obrana ho k ničemu nepustila. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Cafourek, čehož málem využil Urban, který nepříjemně dorážel. Bílkovu pozornost ještě prověřil vrchlabský Filip, ale skóre se neměnilo. V 51. minutě došlo k vyloučení i na vrchlabské straně. Hosté sice měli puk na svých holích, ale domácí je k ničemu nepustili. Jelínek si se střelami, které dolétly až k němu, poradil. Posledních šest minut přineslo nečekané situace. Nejdřív bylo v čase 54:04 nařízeno trestné střílení pro Vrchlabí za faul na Svobodu. Ten se také postavil k puku a chtěl překonat Bílka střelou mezi betony, což se mu nepodařilo. V čase 55:43 Kobra zvýšila náskok na dvě branky po střele Jiřího KYSELY, který zachytil puk před Jelínkovou brankou. V 57. minutě byl vyloučen pražský Hlinka a domácí to zkusili bez brankáře. Toho ale využil v čase 54:54 Šimon ANTONČÍK, když kotouč nasměroval z obranného pásma přímo do prázdné branky. Poslední minuty se sice Vrchlabí snažilo utkání zdramatizovat, k ničemu se ale nedostalo a na svém ledě prohrálo 2:5.