HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 3:0

V odvetě již Vrchlabí zvítězilo

27.08.2009
Jan Pečeňák
Již v pořadí deváté přátelské utkání odehráli hokejisté Vrchlabí. Tentokrát na domácím ledě přivítali mužstvo Chrudimi. Přesně před týdnem se obě mužstva střetla na chrudimském ledě a zápas skončil nerozhodně. Dnešní utkání bylo také dlouho vyrovnané, ale nakonec rozhodla větší efektivita v zakončení a domácí hokejisté se tak mohli radovat z výhry 3:0. Další utkání čeká naše hokejisty v úterý 1.9. od 17:30 na ledě extraligové Mladé Boleslavi.
přát, čtvrtek 27.8.2009, 18:00
3:0
Chrudim
Biegl – Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála – Tvrdek, Filip, Beck – Kubeš, Hubáček, Mikšovský – Urban, Zíma, Gengel – Kotrba, Potůček, Andres – Hruška
Němec - Toužimský, Vágner, D. Mocek, Malinský, Charousek, Suchý – Jindřich, Král, Žák – Šeda, Blažek, Procházka – Zadina, Martinec, Bělohlávek – Stoklasa, Radil, Buchtele
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 38. Filip (Kotrba), 48. Filip (Tvrdek), 59. Beck (Tvrdek, Pácal) . Rozhodčí: Kubeš – Samek, Stolín . Vyloučení: 6:7, navíc Suchý (Chrudim) trest do konce utkání . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 730 . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0 .
První třetina už od začátku připomínala přátelské utkání a také to, že oba týmy za sebou mají podstatnou část náročné letní přípravy. Ani jeden z týmů si nedokázal připravit větší brankovou příležitost a oba gólmani se tak v brance moc nezapotili. O něco aktivnější byli přece jen hokejisté Chrudimi a po zásluze si také připsali největší brankovou příležitost v prvním dějství. Dvacet vteřin před první sirénou, při přesilové hře domácích, ujel vrchlabské obraně zkušený útočník Marek Zadina, ale po jeho zakončení zazvonila pouze tyč vrchlabské svatyně. Na konci třetiny tak byl stav stejný, jako na začátku utkání.

I druhá velká příležitost přišla v přesilové hře domácích a opět to byli hráči Chrudimi, kteří mohli skórovat. Špatného střídání Vrchlabských využil Stanislav Procházka, který ujížděl sám na gólmana Biegla, ale puk po jeho střele skončil nad brankou. Postupem času se přitvrdilo v osobních soubojích a kvalita hry se zvedla. Stále si však ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit tlak, ze kterého by pramenily brankové příležitosti. Nakonec se však diváci ve druhé třetině branky dočkali. Ve 38. minutě se po závaru před brankou dostal k puku Martin Filip a poslal Vrchlabí do vedení 1:0. Domácí hráči jednobrankový náskok již do konce třetiny udrželi.

První velkou příležitost v poslední části hry měl domácí Tvrdek, ale svůj nájezd neproměnil a domácí i nadále měli pouze jednogólový náskok. To se změnilo ve 48. minutě, kdy svou druhou branku v zápase přidal po přihrávce Kamila Tvrdka Martin Filip – 2:0. O osudu utkání definitivně rozhodl svou brankou v 59. minutě Patrik Beck, který stanovil skóre na konečných 3:0 pro Vrchlabí. Druhý vzájemný zápas v letní přípravě tedy dopadl lépe pro domácí celek, který se po dvou remízách radoval z výhry, naopak pro hosty z Chrudimi se jedná o druhou porážku v řadě.

Josef Řeháček (asistent trenéra HC Vrchlabí): "Bylo to další přípravné utkání, jehož úroveň ovlivnilo to, že se stále hodně trénuje. Chrudim začala docela dobře, my jsme nedokázali udržet puk v útočném pásmu a moc jsme se nenutili do koncovky. V kabině jsme si ale k tomu něco řekli a od druhé třetiny už jsme se cpali do gólu, dávali jsme to na bránu a koncovka byla v tomhle směru lepší. Dostali jsme se do vedení a poté přidali ještě další dva góly."

Martin Hosták (trenér HC Chrudim): "Viděl jsem vyrovnaný zápas. Nebylo to ještě to pravé, co bychom chtěli hrát v lize. Myslím, že jsme měli špatné zakončení. To rozhodlo. Nebyli jsme efektivní, nedokázali jsme dát gól. Pokud nedáte gól, nemůžete žádný zápas vyhrát. Možná, že jsme měli více střel než soupeř, dokázali jsme si vytvořit tlak i šance, ale nedokázali jsme dát gól. Pak jsme udělali pár chyb a soupeř nás potrestal. To se v hokeji stává. Máme před sebou ještě čtrnáct dní, abychom se dostali do lepší střelecké pohody."