HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 4:2

V derby zvítězilo Vrchlabí

08.01.2012
Nedělní derby ve vrchlabské DD aréně mezi HC Stadion Vrchlabí a HC Tambor Dvůr Králové dopadl lépe pro domácí, kteří si opět připisují tři body. Byl to sice Dvůr, kdo otevřel již ve druhé minutě skóre zápasu, pak už ale byli vrchlabští hráči v zakončení úspěšnější.
19.kolo, neděle 8.1.2012, 17:00
4:2
Dvůr Králové
Effemberk (Biegl) - Mádle, Hlaváč, Houda, Zázvorka, Bušek, Blažej Mi, Rathouský, Jakubec, Kovář, Šrámek, Lepka, Filip, Jirku, Svoboda, Marek, Blažej Ma, Srnský, Provazník, Brunclík, Mašek
Karban - Rychtera Vitebský, Krejcar T., Řehák, Voděrek, Mišinec, Zmítko, Jiráček, Dvořák, Kasan, Petráš, Kancnýř, Krejcar M., Zdráhal, Prokůpek, Laš, Haas, Bláha, Gabriel
Třetiny: 2:1,0:0,2:1  Branky a nahrávky:2.Dvořák (Jiráček, Bláha), 55.Bláha (Zmítko) - 4. Svoboda (Filip, Lepka), 13. Filip (Srnský, Houda), 44. Kovář (Šrámek), 48. Lepka (Svoboda) . Rozhodčí: Machač, Veselý, Schánil . Vyloučení: 9:9 + trestné střílení pro HCSV Využití: 2:1. Diváci:895 . Průběh utkání:2:1, 2:1,4:2 .
Derby mezi Vrchlabím a Dvorem Králové začalo uctěním památky skalního fanouška Radka Petráka alias Skútra a pak už začal hokejový boj mezi staronovými rivaly.

Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě dvorský Dvořák, který při přesilovce využil nepřehledné situace před domácí brankou.V následném oslabení hostí zpracoval přihrávku Lepky a Filipa Svoboda, který ve čtvrté minutě stav srovnal. Do další příležitosti se dostal Mádl, ale jeho střela skončila v lapačce. Vrchlabští se nastartovali a první dvacetiminutovka se víceméně odehrávala v jejich útočném pásmu. Ve třinácté minutě zpracoval Houdovu přihrávku od modré Filip a domácí šli do vedení. Nováček vrchlabského týmu Lepka se před hostujícím brankářem objevil několikrát, ale jeho dělovky šly mimo. Až v patnácté minutě, kdy hrál Dvůr přesilovku ujel domácím Dvořák, ale jeho nájezd Effemberk zpracoval.

Začátek druhé třetiny byl lehce bez chuti, ale domácí se postupně dostávali do tempa a tlačili na hosty. Bohužel se jim z tlaku nepodařilo vytěžit branku. Stav utkání zůstal tedy po druhé dvacetiminutovce beze změny, 2:1.

Ve 44. minutě ujel hostům Kovář a Vrchlabí se dostalo do dvougoloveho vedení. A Stadion opět válcoval hosty ze Dvora, až z tlaku vytěžil další branku Lepka, který zpracoval Svobodovu přihrávku. V 55. minutě ještě snížil stav dvorský Dvořák, ale na vítězi utkání už to nic nezměnilo.

Výsledky soupeřů

NAC - NBY 8:1

NME - HRO 3:10

SEM - NPA 3:4

OPO - JIC 2:5

JAR - TRE 7:5

Pavel Biegl: Soupeř určitě odehrál jedno ze svých lepších utkání. Stadion setrval v herní krizi. Cením si přístupu hráčů k zápasu,je snadné vyhrát, když se daří, ale uhrát body, když se nedaří, se počítá.