HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 5:8

V derby zvítězil Stadion Vrchlabí

13.11.2011
HC Tambor Dvůr Králové a HC Stadion Vrchlabí se na společném ledě sešli po několika letech, během níž hrálo Vrchlabí druhou a první ligu. Osmé kolo dopadlo lépe pro hostující Vrchlabí, i když po první třetině si výsledkem nikdo jistý být nemohl. Vrchlabští hokejisté proti svým rivalům působili na ledě těžkopádně a i když otevřeli skóre zápasu, Dvůr pokaždé odpověděl. Druhá třetina přinesla naprostý herní obrat a třetí už si hosté jen hájili svůj náskok. Tři body putují do Vrchlabí.
8.kolo, neděle 13.11.2011, 17:00
Dvůr Králové
5:8
Škop, Karban - Dufek, Řehák, Motl, Rychtera, Voděrek, Kasan, Haas, Leka, Krecar, Prokůpek, Dvořák, Kanonýř, Pavelka, Mišinec, Jedlička
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Mádle, Oppelt, Kovář, Zázvorka, Svoboda, Filip M., Filip D., Marek, Mašek, Jirků, Provazník, Rathouský, Bušek, Blažej Mi, Jakubec
Třetiny: 3:4, 0:3, 2:1  Branky a nahrávky:9. Mišinec (Rychtera), 11. Leka (Haas), 13. Mišinec (Rychtera), 42. Haas, 52. Mišinec (Leka) - 8. Filip (Oppelt), 10. Oppelt (Provazník), 12. Svoboda (Filip), 19. Hlaváč (Kovář), 28. Filip (Kovář), 35. Filip D. (Jirku), 36. Filip, 55. Marek (Mašek). Rozhodčí: Svoboda, Maštalíř, Rozsypal. Vyloučení:4:6 . Využití:0:3. V oslabení: 0:2. Diváci:520 . Průběh utkání: 3:4, 3:7, 5:8.
První čtyři minuty probíhala hra před domácí branou, ale střely vrchlabských hokejistů byly nepřesné. V sedmé minutě se Vrchlabí dostalo do početní převahy, ale bez zakončení. Následnou přesilovku ovšem hostující hráči využili a v 8. minutě otevřeli Filip s Oppeltem skóre zápasu. Z vedení se však neradovali dlouho, 9. minuta a Mišinec blafákem vyrovnal. Ale ani vyrovnání netrvalo dlouho, protože to byl opět Oppelt, kdo zpracoval přihrávku 4 a v 10. minutě poslal Stadion opět do vedení. Jenže protože hra byla od počátku vyhecovaná, v 11. minutě Bieglovi proklouzl lapačkou puk, o kterém si myslel, že ho má pod kontrolou, a Leka opět srovnal skóre. Následně se Vrchlabí dostalo do přesilové hry, Filip si objel branku, naznačil střelu, ale přihrál Svobodovi a ten ve 12. minutě měnil stav na 2:3. Ve 13. minutě vytěžil ze zmatku před vrchlabskou bránou a ležících obranců svou šanci Mišinec a opět bylo vyrovnáno. Ačkoliv to dle skóre nevypadalo, dvorští hokejisté byli na ledě lepší, rychlejší a také útočnější. Vrchlabským občas trvalo déle, než se zorientovali, ale i tak se hrál kvalitní hokej. V 19. minutě využil Stadion přesilovou hru a Hlaváč vyhrálo první třetinu golem do šatny.

Druhá třetina byla pod taktovkou hostů, kteří se dostali do tempa a od první minuty si vytvořili tlak, který domácí hráči stěží ustáli, hra se přitvrdila, ale pro diváky byla velmi atraktivní. V 30. minutě nastal pro vrchlabské kritický okamžik, rozhodčí poslal na trestnou lavici hned dva vrchlabské hráče (Hlaváč za napadení a Jakubec za nedovolené bránění) a před Dvorem se ležela obrovská šance na vyrovnání. Ale po buly se k puku propracoval Filip s Oppltem a zcela konsternované domácí hráče nechali za sebou a v oslabení 5:3 změnili skóre na 3:5. Dvorskými tato branka tak otřásla, že po zbytek přesilovky už se nezmohli ani na střelu. Hned po skončení přesilovky bravurně střílel Kovář, ale jeho střela rozezvučela horní tyč brány. V 35. minutě to byl tentokrát Filip junior, kdo s Jirku zvýšili vedení hostí o tři branky. V 36. minutě si s domácí obranou, navíc ve vlastním oslabení, pohrál Filip M., lildově řečeno z obranců udělal blbce, a Vrchlabí vedlo 3:7. Až teprve před koncem třetiny se domácí hokejisti vzpamatovali, tak se na puk mohl podívat i Biegl.

Do třetí třetiny nastupovali tedy vrchlabští v pozici favorita, ale ani čtyři goly nejsou jistotou, dokud na tabuli nesvítí konec zápasu. Ve 42. minutě se hostující obraně prokličkoval Haas a stáhl náskok na 4:7. A Dvůr opět výborně bruslil a předváděl útočnou hru. Vrchlabí drželo se soupeřem krok a o napínavé situace před oběma bránami nebyla nouze. Ale byl to pouze hostující Oppelt, kdo skončil v bráně. Z tlaku nakonec vytěžili domácí, když v 52. minutě dotáhli na rozdíl pouze dvou branek, střelcem byl Mišinec, který se sám objevil před Bieglem. Poslední branku v 56. minutě dával Marek a definitivně tak potvrdil, kdo bude vítězem dnešního duelu.

Pavel Biegl: Domácí potvrdili, že jejich výsledek z Jaroměře byl zavádějící. Tam byl do poloviny utkání stav 2:1 a až po sérii přesilovek se dvoráci sesypali. A my se zase přesvědčili, že Dvůr není Opočno. Místo toho, aby první třetina skončila 1:5, je z toho pouze jednobrankové vedení. Ve třetí pak přijde uspokojení z výsledku po dvou třetinách. Takže určitá spokojenost může panovat pouze s prostřední částí hry. Stále musíme pracovat na defenzívě a zefektivnění proměňování brankových příležitostí.