HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Opočno - Vrchlabí 3:4

V Opočně překvapivé utkání

04.01.2012
Do Opočna odjížděli vrchlabští hráči a hlavně fanoušci s přesvědčením, že si jedou pro jisté tři body. Zápas však nabral pro vrchlabské překvapivé obrátky. Opočno bojovalo o každý puk. Nakonec si ale vítězství odváží HC Stadion Vrchlabí.
18.kolo, středa 4.1.2012, 18:00
Opočno
3:4
Blasko – Šitina, Šverák – Herzán, Petr – Vedral, Mlateček – Rail, Felcman, Jedlička – Žid K., Franc, Žid L. - Bury, Černík, Židík
Biegl – Mádle, Provazník – Houda, Zázvorka – Blažej Mi., Bušek – Jakubec, Kovář, Šrámek – Lepka, Filip, Svoboda – Oppelt, Marek, Blažej Ma.
Třetiny: 1:0, 1:4, 1:0  Branky a nahrávky: Rail 2, Černík – Oppelt, Filip, Svoboda, Jakubec . Rozhodčí:Machač – Veselý,Burýšek . Vyloučení:6:8. Využití:1:1. V oslabení:0:1 . Diváci: 120. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 2:4, 3:4.

Malé kluziště, špatný led a nadšeně bojující domácí – to byly hlavní překážky, se kterými se musel HC STADION vypořádat v prvním letošním mistrovském utkání hraném v Opočně.

První třetinu odehráli horalé jako kdyby byli po silvestrovském tahu. Hned v úvodu se Opočno snadno dostalo do vedení, což předurčilo ráz prvního dějství. Ve 4. min. vyjel Biegl k po mantinelu nahozenému kotouči, který nezkrotil, kotouč získali Baroni a pro Raila nebyl problém do poloodkryté branky otevřít skóre zápasu 1:0. V 7. min. mohl vyrovnat Marek po Buškově kolmici, ale provětral pouze Blaskovu lapačku. Protože další šance Lepky a Filipa ze strany hostů a domácího K. Žida zůstaly nevyužity, odcházeli domácí do kabin s jednogólovým náskokem.

Ve druhé třetině přidali Vrchlabští na důrazu a agresivitě. To se projevilo nejen na počtu vyloučených z jejich strany, ale také na ukazateli stavu. Ve 22. min. vyrovnal hned po vyhraném buly střelou na bližší tyč Oppelt a o chvíli později našel chytře Houda od modré střílenou přihrávkou na vzdálenější tyči Filipa a bylo to 1:2. Následně obě mužstva svorně nevyužila přečíslení 2 na 1. V dalším našem oslabením se prosadil v situaci 1 na 1 Svoboda a zvýšil na 1:3. Na konci téže domácí přesilovky zazvonila tyč u Bieglovy svatyně. Špatnou rozehrávkou nabídl Provazník šanci Felcmanovi, tu ještě Biegl zlikvidoval. Další chybu v obranném pásmu však již Baroni potrestali a Černík snížil na 2:4. Na konci druhé části v přesilovce neproměnil vyloženou šanci Oppelt. Návrat domácího hráče z trestné lavice nabídl Opočnu přečíslení 2 na 1 a Vrchlabí zachránila spojnice tyče a břevna. Hned z protiútoku se kotouč šťastně odrazil k Jakubcovi, který ho propasíroval za brankovou čáru 2:4.

Třetí třetina byla té první podobná jak vejce vejci. Na jejím začátku Baroni v přesilovce šikovnou tečí Raila snížili na 3:4 a podle toho se odvíjel scénář zbytku zápasu. Spíše se bojovalo než hrálo... Pojistku vítězství mohli přidat Blažej Ma., Oppelt či Lepiš, ale jejich možnosti zůstaly nevyužity. STADION domácí do žádného tlaku, ze kterého by se mohly zrodit šance domácích, nepustil. Pouze zbytečný faul Blažeje Ma. v 56. min. nabídl Baronům přesilovku, se kterou naložili mizerně. Naopak o chystanou power-play se po time-outu připravili vyloučením v čase 59:10, kdy Mlatečkovi již nezbývalo nic jiného, než Šrámka v gólovém postavení faulovat.

Pavel Biegl:Kolikrát si připadám, jako když žába pěstí do skály tluče. Přestože si před utkáním připomeneme, co budeme hrát a na co si máme dát pozor, v utkáních s papírově slabším soupeřem to stejně neplníme. Navíc domácí odehráli podle slov jejich trenéra nejpovedenější utkání sezóny. Spokojen mohu být pouze s prvními deseti minutami druhé třetiny a to je málo...