HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Semechnice - Vrchlabí 2:8

V Opočně dohromady deset branek

19.10.2011
Na skoro domácím ledě se TJ Sokolu Semechnice nepodařilo ani v druhém zápase zabodovat. Vrchlabí se ukázalo jako střelecky zdatný soupeř, který ani na chvíli nepřipustil, že by z Opočna odjížděl jinak než jako vítěz. Konečný výsledek zápasu 2:8. Tři body si do svých statistik připisují také vrchlabský Filip s Maškem, oba shodně dva za branku a jeden za asistenci.
2.kolo, středa 19.10.2011, 18:00
Semechnice
2:8
Vacek – Gois, Chudý – Novotný, Brandejs – Hladík, Rejchrt Martin – Zošiak, Číšecký, Javůrek – Junek, Škoda, Vencl – Rejchrt Tomáš, Lukášek, Pokorný- Jánský
Biegl – Hlaváč, Mádle – Houda, Zázvorka – Bušek, Blažej Michael – Hajna, Kovář, Šrámek – Oppelt, Filip, Svoboda – Marek, Mašek, Blažej Martin
Třetiny: 0:2,1:4,1:2  Branky a nahrávky:8. Blažej Ma(Mašek), 11. Hajna (Šrámek), 23. Svoboda (Filip), 35. Filip (Svoboda), 38.Rejchrt (Junek), 38. Filip (Oppelt), 38. Mašek (Marek), 48. Kovář (Šrámek), 52. Rejcht (Lukášek), 53. Mašek (Blažej) Vyloučení: 2:3 . Využití:0:0. V oslabení: 1:2. Průběh utkání: 0:2, 1:6, 2:8. Diváci: 80
Středční soupeř Stadionu hrál minulou sezónu nižší soutěž v Pardubickém kraji a tato skutečnost se podepsala na místy až lehkovážném přístupu hostů. Jen ve chvílích, kdy horalé přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Bohužel takových chvil mělo být více, ve zbytku utkání byl nadšeně hrající Sokol důstojným soupeřem.

Již v první minutě jel po hrubce obránců sám na Biegla Lukášek, ale nájezd neproměnil. Po vlažném úvodu se Vrchlabí probralo a následoval sled nevyužitých šancí, Filipovi nevyšel blafák, Marek v gólovce střílel mimo, Houda přestřelil. Až v 8. min. přečíslení 2 na 1 po Maškově asistenci zúročil střelou mezi betony Martin Blažej. V dalším střídání domácí gólman s velkou námahou vyrazil Svobodovu bombu. V 11. min. přišlo další zaváhání na modré, ale i s druhým brejkem si Biegl poradil. O minutu později to bylo 0:2, to Kovářova pětka rozebrala domácí obranu a po Šrámkově asistenci zpoza branky zvyšoval z první Hajna. S přibývajícími minutami se kvalita ledu velmi rychle zhoršovala a pro obě mužstva byla kombinační hra velkým oříškem.

Na začátku druhého dějství ujela v oslabení dvojice Filip – Svoboda a druhý jmenovaný vymetl pavouky z šibenice. Mezi 21. až 25. min. mohlo Vrchlabí vstřelit několik branek, ale Šrámek, Kovář, Filip ani Oppelt se neprosadili. Pak přišel útlum, z něhož Stadion dostala akce, v níž hrál hlavní roli Filip. V oslabení si pohrál s obráncem, brankáře poslal na druhou tyč a zasunul kotouč do odkryté klece. Přestože domácí po dvou minutách vstřelili po našem špatném střídání první branku, skóre konec druhého dějství se odehrával v režii hostů. V 38. min. byla k vidění nejkrásnější akce celého utkání, kombinaci na jeden dotek z vlastního pásma zakončoval do prázdné brány opět Filip. O pohých 11 sekund později odražený koutuč po Markově nahození uklidil do sítě Mašek.

Poslední třetina byla odehrána již jen z povinnosti a na kvalitě předváděné hry to bylo hodně znát. Bylo to dáno i sérií faulů-nefaulů a v jednom případě úplně zbytečného faulu, kdy se hosté více než 2 minuty bránili ve třech, v této fázi se měl Biegl co ohánět. Sotva byl Stadion v plném počtu našla Šrámkova přihrávka rozjetého Kováře, který blafákem mezi nohy upravil stav na 1:7. V 53. min. se po chybě Zázvorky dostali Sokolové do přečíslení 2 na 1 a opět Rejchrt Tomáš zakončil k bližší tyči. Poslední změnu na ukazateli skóre zařídil Mašek, který tvrdou ranou prostřelil Vacka.

Zpracováno z podkladů trenéra Pavla Biegla.

Pavel Biegl, trenér HCSV: Přestože jsme před utkáním upozorňovali na nebezpečí podcenění soupeře, myslím, že to v hlavách hráčů přece jen tak trochu zůstalo. Přál jsem si, aby těch úseků, kdy jsme dominovali, bylo více. Zas na druhou stranu vím, že pro taková utkání se špatně hledá motivace. Rád bych také poděkoval našim fanouškům za to, že vážili cestu až do Opočna. Doufám, že se jim za to v neděli odvděčíme kvalitním výkonem.