HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Náchod - Vrchlabí 3:9

V Náchodě za tři body

18.11.2012
Jana Poskerová
Vrchlabský Stadion v Náchodě nezaváhal a přivezl plný počet bodů. Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě a pak už hosté domácím moc prostoru nedali.
13.kolo, neděle 18.11.2012, 17:00
Náchod
3:9
Kolbaba, Mráček - Pánek, Pavlík, Michel, Dostál, Špetla, Chudý, Jurča, Zeman, Petr, Macháček, Horčička, Vondřejc, Škoda, Šejnoha, Burdych, Karel
Biegl - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle - Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirku, Blažej, Kovář, Marek
Třetiny: 0:3, 1:2, 2:4  Branky a nahrávky:35. Vondřejc (Karel), 47. Petr (Chudý), 56. Chudý (Šejnoha, Petr), 3. Kovář (Marek), 19. Fořt (Oppelt), 20. Bláha (Zázvorka), 22. Fořt (Bušek), 29. Kovář (Marek), 42. Svoboda R., 47. Bláha, 48. Bláha (Svoboda M.), 54. Jakubec (Bláha, Svoboda M.) . Rozhodčí:Venlufer, Havelka, Řezníček . Vyloučení:7:8 + Dostál (HCN) OT . Využití:2:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:3, 1:5, 3:9.

V brance Vrchlabí nastoupil Zdeněk Biegl. Hosté do utkání vstoupili aktivně. Nejprve z křídla nebezpečně pálil Zázvorka, poté z pozice mezi kruhy Fořt. První branku ale vstřelil až Lukáš KOVÁŘ, který se prosadil bekhendovou střelou mezi betony domácího gólmana. Vrchlabští hokejisté byli nadále aktivní a na ledové ploše hráli pouze oni. Za zmínku stojí situace ze 3. minuty utkání, když Tomáš Bláha sestřelil k zemi jednoho z domácích, který se těžko zvedal - zákrok to byl ale čistý. Ve stejné minutě vyprodukovali i první střelecký pokus domácí hokejisté, bylo to ovšem jen lehké nahození od modré, s kterým si hostující gólman v pohodě poradil. Po akci Tomáše Jirků, vystřeli Ladislav Pulec, efektním zákrokem lapačkou ho vychytal strážce domácí svatyně. Patrik Fořt vstřelil, v 6. minutě, druhou branku Stadionu - ta ale neplatila pro ofsajdové postavení. Biegl v brance Vrchlabí řešil vážnější šanci domácích, až někdy v polovině první třetiny, když těsně před ním, tečoval jeden hráč z týmu Náchoda. Po této akci se hra mírně vyrovnala a osmělovali se i domácí hokejisté. Dobrou šanci ale měl hostující hráč Tomáš Bláha, který se od mantinelu natlačil na domácího gólmana, ten ovšem jeho šanci zneškodnil. Další velikou příležitost dostal k dispozici Fořt, který ujel všem obráncům domácího mužstva, bekhendovým blafákem však skórovat nedokázal. Lepším týmem byl, stejně jako na začátku utkání, Stadion. Tlak na soupeře si ale nechal sám sebrat, jelikož dvakrát těsně za sebou fauloval a šel do tří. Náchod ale početní výhodu 5 na 3 sehrál špatně, neboť si v ní nevytvořil žádnou vážnější šanci. A tak platilo pravidlo: nedáš-dostaneš! Neboť se v 19. minutě prosadil Patrik FOŘT. To ale nebylo vše, protože 15 sekund před koncem první části zápasu vsítil branku Tomáš BLÁHA, který tečoval Hamerského střelu od modré přesně mezi betony domácího strážce svatyně. Do kabin se tak šlo za stavu 0:3 pro Vrchlabskou družinu.

Ze začátku druhé periody byli opět lepší hosté, a hned ve 22. minutě dokázali vstřelit další gól, a zvýšili tak už na 0:4. Úspěšný exekutorem byl Patrik FOŘT. O dvě minuty později se téměř sám před domácím gólmanem vyskytl Bláha, jeho střela se ale s brankou nepotkala. V dalších minutách mělo Vrchlabí sérii několika velikých a zajímavých šancí. Ty největší Fořt a Jirků - ani jeden projektil však za zády domácího brankáře neskončil. Hostující tým se ale stejně prosadil, to když svůj druhý zásah přidal Lukáš KOVÁŘ. Ve 35. minutě předvedl doslova one-man show domácí kapitán VONDŘEJC, který obešel dva Vrchlabské hráče a nádherně zavěsil - jeho nechytatelná rána skončila v šibenici Bieglovy branky. Od této doby převzali otěže zápasu domácí hokejisté, kteří se ale víckrát prosadit nedokázali, a tak na ukazateli skóre, před třetí třetinou, svítilo: 1:5.

Jak druhou třetinu skončili, tak v té třetí pokračovali, neboť Náchodští hokejisté pokračovali v tlaku na Stadion. Nevydrželo jim to ovšem dlouho, jelikož hned ve 42. minutě klání hostující tým vstřelil další branku. Konkrétně Richard SVOBODA, který bekhendem zavěsil. Po šesti odehraných minutách v poslední části utkání si zakličkoval Patrik Fořt, krásně obešel dva protihráče, nahrál Hamerskému, ten ještě Provazníkovi, který měl před sebou takřka odkrytou branku, akci chtěl ale ještě vyšperkovat a vykoupat domácího gólmana, kotouč mu však ve finální fázi ujel od hole. Na 1:7 upravil chvíli poté BLÁHA, který vyjel od mantinelu a perfektním bekhendem zavěsil, pár vteřinek na to, vstřelil branku i domácí hokejista. V přesilovce se trefil PETR. Jenomže za chvíli to bylo znovu o šest branek, když svůj hattrick úspěšně dovršil Tomáš BLÁHA. V 53. minutě se vyznamenal Biegl, když na něj ujížděl Vondřejc, gólman Stadionu mu však radost pokazil. Náchod nedal, a tak dalo Vrchlabí! V 54. minutě se prosadil kapitán Jiří JAKUBEC, který měl snadnou úlohu, když do prázdné branky doklepl střelu Martina Svobody. O dvě minuty později vstřelili svoji třetí branku v zápase Náchodští hokejisté. CHUDÝ korigoval na 3:9. To bylo vše, a tak se po téměř suverénním výkonu, mohli začít radovat hráči týmu HC Stadion Vrchlabí!

Vrchlabští hokejisté v příštím kole hrají ve Dvoře Králové.