HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nový Bydžov 7:4

Tým Nového Bydžova odjíždí bez bodů

27.11.2011
Raina Jarošová
V nedělním utkání se setkal HC Stadion Vrchlabí s HC Stadionem Nový Bydžov. Po celkem vyrovnaném utkání, kde byly obrovské šance na obou stranách, se tři body udržely ve Vrchlabí.
11.kolo, neděle 27.11.2011, 17:00
7:4
Nový Bydžov
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Mádle, Bušek, Blažej Mi, Matějíček, Houda, Rathouský - Šrámek, Oppelt, Filip, Svoboda, Marek, Mašek, Žďára, Blažej Ma.
Jedlička, Mikeš - Majer, Novák, Zápotočný, Knížek, Komárek, Čížek - Vaníček, Břetenář, Červený, Semanco, Mojžíš, Veith, Louženský, Kulhánek, Pilc
Třetiny: 1:1, 4:1, 2:2  Branky a nahrávky: 11. Blažej Ma., 29. Šrámek, 30. Marek (Blažej Mi.), 32. Svoboda (Oppelt, Filip), 37. Blažej Ma. (Mašek), 47. Matějíček (Filip), 58. Matějíček (Filip)- 5.Veith (Komárek), 34. Novák, 45. Majer, 48. Mojžíš. Rozhodčí: Svoboda, Rozsypal, Maštalíř. Vyloučení: 6:18. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 695. Průběh utkání: 1:1, 5:2, 7:4.

První třetinu lépe zahájil domácí Stadion, v prvních minutách se hostující brankář Jedlička musel v bráně otáčet. Ve čtvrté minutě se v několikanásobné šanci ocitl vrchlabský Filip, ale ani po dorážce se mu nepodařilo propašovat puk do brány. Následovali ho Marek s Martinem Blažejem, ale první gól fanoušci viděli ve vrchlabské bráně. V páté minutě domácího Biegla prostřelil Martin Veith a Nový Bydžov se ujal vedení. O dvě minuty později dostalo Vrchlabí šanci vyrovnat, v přesilové hře však neskórovalo. Na první gól domácích hráčů se čekalo do 11. minuty, kdy se Martin Blažej sám zorientoval a hostující Jedlička viděl puk až za svými zády. Za hru vysokou holí byl poté vyloučen domácí Žďára, ale ani Bydžov nedokázal využít početní převahy. Na konci třetiny měli šance domácí hráči, ale ani Hlaváč, Svoboda nebo Bušek nedokázali vstřelit gól. Do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Začátek druhé třetiny měl podobný scénář jako první. Do několika šancí se dostal Stadion Vrchlabí, ale ani po nájezdu se skóre neměnilo. Na druhé straně se dostali do přečíslení hráči Bydžova, Biegl ale zachraňoval, co se dalo. V šesté minutě mělo Vrchlabí šanci být ve vedení, ale přesilová dvouminutovka nic nezměnila. Pak přišly na řadu gólové šance domácích, během kterých se domácí fanoušci dočkali tří gólů – ve 29. minutě ukázal Alan Šrámek, jak se střílí, následovali ho o minutu později Tomáš Marek a ve 32. minutě Martin Svoboda, kterému poslal přihrávku Tomáš Oppelt. Ve 33. minutě se vyloučovalo na straně hostů za podražení, přesilová hra však netrvala dlouho, za stejný přestupek si za vrchlabský tým šel sednout na trestnou lavici Oppelt. Ve hře 4 na 4 se lépe dařilo hostům, Filip Novák neváhal a držel naději pro Nový Bydžov. Následně se do velké šance dostal Jiří Matějíček, nájezd ale v branku neproměnil. Pět minut před koncem druhé třetiny došlo k menší roztržce u domácí brány, obešla se však bez trestů. Do šance se poté dostali Svoboda s Filipem, ale Svoboda nepřihrál a sám střílel – bez úspěchu. Ve 37. minutě zvýšil stav na 5:2 Martin Blažej po přihrávce od Maška.

Poslední dvaceminutovku začali vrchlabští hráči útočnými střelami, dlouhé minuty se drželi v útočné třetině, ale branky se dočkali hráči hostujícího týmu. Ve 45. minutě ujel Josef Majer a zasunul puk za záda vrchlabského gólmana. Téměř současně byli potom vyloučeni domácí Mádle za hrubost a za Nový Bydžov Zápotočný za hru vysokou holí, za kterou si ještě vysloužil osobní trest. Do domácí branky ze strany hostů spadl už jen jeden gól, který vstřelil Radek Mojžíš. Hostující Jedlička se ještě dvakrát musel otočit, aby viděl, že puk je v bráně. Ve 47. minutě si s obranou pohráli Filip s Jiřím Matějíčkem, který se nemýlil. To samé se, se stejnými aktéry, odehrálo 3 minuty před koncem, Filip a Matějíček se ukázali jako sehraná dvojka. V tomto zápase si dva body připsal Martin Blažej za dvě branky stejně jako Matějíček, a tři body si odnesl Martin Filip za dvě první a jednu druhou asistenci. HC Stadion Vrchlabí tedy porazil HC Stadion Nový Bydžov poměrem 7:4.

Pavel Biegl: Vytrpěné 3 body. S přístupem řady hráčů k utkání jsem velmi nespokojen. Soupeř dvakrát prohraje vysokým rozdílem a někteří si snad myslí, že se Bydžov porazí sám... Nejde jen o bránění, do kterého se mají zapojovat všichni, o laxnost a naivitu v rovnovážných situacích, jde i o procento proměňování brankových příležitostí! Marně jsme před utkáním upozorňovali hráče na nebezpečí podcenění soupeře a že zápas začíná vždy za stavu 0:0. Z 60 minut jsme odehráli slušně sotva 10 minut a to je sakra málo. Pánové to dostanou pocítit na úterním tréninku...