HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 4:6

Trutnovští Draci si z Vrchlabí odvážejí tři body

02.12.2012
Raina Jarošová
V nedělním derby se odehrál zápas, ve kterém bylo k vidění vše, co má správný hokej mít. Po první třetině to vypadalo na tři body pro HC Stadion, nakonec si však výhru může užít HC Trutnov, který jednoznačně vyhrál poslední třetinu.
17.kolo, neděle 2.12.2012, 17:00
4:6
Trutnov
Biegl Z., Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Mádle, Lepka, Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej Kovář, Marek, Urban, Svoboda R., Svoboda M.
Biegl R., Veselý M. - Antonín, Poul, Malinský, Seidl, Karlík, Synek, Šimoníček, Chytráček, Perutek, Veselý T., Mašek, Filip, Kašák, Vlček, Luštinec
Třetiny: 3:1, 1:1, 0:4

Branky a nahrávky: 1. Bláha (Lepka), 5. Hlaváč (Urban, Lepka), 10. Bláha (Lepka), 23. Jakubec (Urban, Jirků) - 7. Luštinec, 33. Luštinec, 42. Luštinec, 46. Vlček (Kašák, Filip), 48. Šimoníček (Luštinec, Veselý), 60. Luštinec. Rozhodčí:. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1170. Průběh utkání: 3:1, 4:2, 4:6.

Po slavnostním nástupu obou celků v doprovodu HC Krkonoše domácí nezváhali a střelou z mezi kruhů se prosadil Tomáš BLÁHA, asistence Martin Lepka. Stadion nastoupil na draky opravdu skvěle. V tuto Na ledě se odehrával rychlý, emotivní boj a v 5. minutě se opět radovali domácí, když hostujícího golmana překonal petr Hlaváč ,asistence Patrik Urban a Martin Lepka. V další šanci byl Patrik Fořt, jeho střelu však golman zlikvidoval přesným zásahem betonu. V 7.minutě se Trutnov vymanil z tlaku domácích a Luštinec prostřelil domácího Biegla. Po vyloučení Synka domácí přesilovku nevyužili, zato však v 10. minutě opět přesně zpracoval Lepkovu přihrávku Tomáš Bláha a Vrchlabí vedlo o dvě branky. Na druhé straně se snažil prosadit Šimoníček, ale Biegl jeho ránu zlikvidoval. Stejně tak si úspěšné zásahy připsal v brance Veselý, který úspěšně zasáhl proti Fořtovi či Kovářovi. V následujících minutách zvedl domácím fanouškům tlak opět Bláha, ale Veselý byl připraven.

Druhá třetina začala faulem na Bláhu, bylo vidět, že hostující tým po domácím hráči s 91 na zádech jde a hlídá si ho. Domácí si sice vytvořili tlak, ale hostující hráči je přehráli a 2 na 1 vyrazili na domácí branku, Biegl šanci zmařil. Ale domácí přesilovou hru nakonec využili. Veselého prostřelil kapitán vrchlabského mužstva Jiří Jakubec, asitovali Patrik Urban, Tomáš Jirků. Ve 26. minutě zlikvidoval Veselý ránu Fořta i následnou dorážku Bláhy, ve 28. minutě rozezvonil Tomáš Veselý tyč domácí branky, ale Biegl zůstal pozorný i při dalším přečíslení hostů. Ve 31. minutě Seidl vystřelil od modré a Chytráček poté obkroužil Bieglovu klec, která byla prázdná. Kotouč do ní ale, díky domácí bekům, zakončit nedokázal. Nervy na ledě pracují a přibývá potyček a vyloučení. Trutnovský Synek atakoval ve vlastním oslabení domácího útočníka, který již bez přilby ležel na ledové ploše. Hra se přerušila, na ledě zasahoval lékař, Tomáš Bláha byl odvezen na nosítkách a transportován do nemocnice. Hra pokračovala přesilovkou domácích. Vrchlabští hráči projeli přesilovou hru 5:3, neuhlídali Jakuba Luštince a ten jejich nepozornost potrestal výstavní forhendovou střelou. Po vyrovnání sil na ledě dále pokračují oba týmy v tvrdém boji za vítězstvím, ale pouze na obou stranách zvoní tyče.

Ve 42. minutě se opět prosadil Luštinec, který propálil domácího golmana. Bušek se vzápětí před Veselým neprosadil, dobrou pozici chtěl připravit pro Urbana Hlaváč, ten ale šanci na samostaný nájezd na hostujícího golmana propásl.A Trutnov ve 46.minutě vytěžil z tlaku srovnání skóre - Petr Vlček, asistence: Pavel Kašák, Daniel Filip. A ve 48. minutě se Trutnov po střele Šimoníčka dostává do vedení. A hostující hráči začali získávat ze hry. Domácí se nemohli na ledě najít, jejich hra ztratila na důraze a přesnosti. Zato trutnovští byli stále před Bieglem, ale nepřekonali jej. V 58. minutě domácí vytvořili tlak na hosstujícího brankáře, bohužel bez zakončení. V poslení minutě si domácí trenér vzal time out a domácí branka zůstala prázdná. Trutnov si gol do prázdné branky užil, Luštinec.

Mgr. Pavel Biegl (hlavní trenér, Vrchlabí):Prohráli jsme si vyhraný zápas. Za stavu 4:1 jsme v přesilovce 5 na 3 udělali fatální hrubou chybu na 4:2 a pak následně zase další dva góly ve třetí třetině jsme víceméně připravili trutnovským my sami. Trutnov se pak dostal na koně koně a pak už bylo dost těžké to nějakým způsobem otáčet. Jak říkám, no.. Víceméně jsme si prohráli vyhraný zápas.

Jaroslav Řehák (Asistent trenéra, Trutnov): Tak my, jako vedení trutnovského hokeje, jsme očekávali, že to bude vyhecované utkání, taky se to trošku potvrdilo. Byly tam nějaké myslím si zbytečné fauly zezadu, nějaké údery na hlavu a zas na druhou stránu, si myslím, že to k hokeji patří, ale možná taková trošičku, ne černá kaňka, ale.. Zkrátka si myslím, že to utkání bylo dobré. Třetí třetina pro nás byla úplně famózní, protože jsme vstřelili vlastně tři branky a to rozhodlo. I když my jsme měli první třetinu takovou, že jsme nastoupili, jak jsme nastoupili, ne vlažně, ale prostě Vrchlabí na nás vlétlo a hned nám vstřelili dvě branky. My jsme se z toho vzpamatovávali celou první třetinu, ještě ve druhé třetině to bylo takové, že Vrchlabí mělo více ze hry, ale po 10 min. ve třetí třetině jsme přebrali jasně režii a pak jsme dominovali.