HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Žďár nad Sázavou 4:3

Tři body zůstaly ve Vrchlabí

10.10.2015
Po dvou třetinách, které přinesly pouze tři branky a vedení vrchlabského týmu 2:1, se ve třetí části oba kluby ukázaly. HC Stadion vedl již 4:1, hosté se však nedali tak snadno a posledních deset minut zápasu bylo napínavých. Nakonec ale domácí body vybojovali za vítězství 4:3.
8.kolo, sobota 10.10.2015, 17:00
4:3
Žďár nad Sázavou
Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád – Šťastný, Filip "C", Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Jirků, Urban, Maďar, Oppelt, Vacek, Srnský, Krsek
Zelený (Sláma) – Doležal, Staněk, Pleva, Smejkal "C", Martin Vítek – Bureš, Kaňka, Štěpánek, Kunstmüller, Gregar, Pazourek, David Vítek, Hron, Střecha
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:2  Branky a nahrávky: 9. Filip (Matějka), 38. Šimoníček (Mrňa, Bláha), 45. Kadavý (Jirků), 52. Maďar (Šťastný, Filip) – 40. Staněk, 52. Gregor, 58. Pleva (Kunstmüller). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení:5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 732.

Utkání oba týmy nezačaly vekou snahou o vstřelení prvního gólu zápasu. O trochu víc ze hry měl hostující Žďár, který vyslal směrem k Jelínkově brance několik střel. Žádná však nebyla tak nebezpečná, aby se vrchlabská obrana měla čeho obávat. Drobná žďárská převaha skončila po oslabení, o které se postaral podražením hostující Martin Pleva. Vrchlabí sice přesilovku nevyužilo, ale jeho aktivita pokračovala i po přesilovce. Snaha vrchlabského výběru byla nakonec oceněna v deváté minutě. Po nepovedené ráně Matějky se ke kotouči dostal matador Martin Filip, který si s šancí poradil zkušeně. Uklidil puk do prázdné brány a první gól utkání byl na světě. Poté fauloval Klement a hosté měli možnost bleskově vyrovnat. Klementovu nabídku ale Žďár odmítl a přesilovku vůbec nezvládl. Místo toho přišly nadějné šance hráčů z Krkonoš. Střely a přečíslení domácích ale další branku nepřinesly. To že umí zahrozit i Plameny se ukázalo ke konci první periody, když Tomáš Doležal vystřelil od modré a jeho rána cinkla o tyč. Úvodní třetina nabídla už jen vyloučení a výraznější šance po střele Doležala už nepřišla.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hostující hráči. Bylo to však především díky jejich přesilovce, která přetrvávala od první třetiny. Domácí ji ale zvládli a dokonce mohli v oslabení navýšit vedení. V šanci byl opět střelec první branky Filip, kotouč mu ale ujel a z obrovské šance nic nebylo. Oba týmy se pak pustily do velmi rychlého hokeje a gólmani neměli o zákroky nouzi. Hosté si v první polovině druhé periody vypracovali velmi dobrou šanci a Pazourek ujížděl sám na Jelínka. Strážce domácí branky byl ale proti vyrovnání. Následně se prezentoval kvalitní přízemní ranou Mrňa, ale ani jeho střela se nesetkala s úspěchem. Pavel Mrňa na sebe opět upozornil krásnou nahrávkou na volného Jiřího Šimoníčka, který jako neproduktivnější hráč Vrchlabí nezaváhal a poslal domácí do dvoubrankového náskoku. Žďár se ale před koncem třetiny vzpamatoval a v její poslední minutě vsítil kontaktní branku. Po nenápadné akci snižoval Pavel Staněk.

Třetí třetina nezačala v úvodu nabízet útočnou podívanou. Větší šance, a dokonce zakončená gólem přišla ve třetí minutě závěrečné periody. K údivu všech na stadionu ale nebyla uznaná kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. O dvě minuty později už ale Vrchlabí regulérně skórovalo. Jan Kadavý vypálil do levé šibenice a vrátil domácím dvougólové vedení. V další ohromné šanci byli poté opět vrchlabští hráči, konkrétně Filip s Mrňou, kterých byl tento zápas plný led a představovali největší domácí nebezpečí. Jejich šance skončila ranou do Zeleného. Dobrý vrchlabský vstup do poslední periody přinesl další gól. Tvrdou ranou z první vystřelil tříbrankové vedení Patrik Maďar. Vedení o tři branky v polovině třetí třetiny bylo skvělé a vypadalo to, že je rozhodnuto. Hráči Žďáru se ale pokusili s výsledkem ještě něco udělat a osm sekund od vstřelení gólu hosté snížili. Střelou z otočky zakončil Martin Gregor. Pět minut před koncem zápasu mohl dát definitivní tečku zápasu Tomáš Bláha, kterého ale úžasně vychytal Zelený. Místo toho přišel další gól od hostů. Z modré čáry prostřelil vrchlabskou defenzivu Martin Pleva a rozdíl mezi týmy činil necelé tři minuty před koncem pouhou jednu branku. Nic zásadního už se ale v zápase nestalo, a tak patnáct vteřin před koncem hosté odvolali gólmana. Krátkou přesilovou hru si ale Vrchlabí pohlídalo a svůj náskok nakonec udrželo.

Martin Sobotka (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): Zápas to byl moc pěkný, ale je velká škoda, že jsme tady neurvali alespoň bodík. Možná bychom si ho i zasloužili. Na začátku jsme měli čtyři „gólovky“, nevyužili jsme je. Po naší chybě nám soupeř dal na 1:0. Zápas byl potom dlouho na hraně. Hrálo se o to, kdo dá další a hodně důležitý gól. Bohužel nám Vrchlabí uteklo na 2:0. My jsme se sice vrátili do zápasu gólem do šatny, ale ve třetí třetině rozhodly dvě branky v rychlém sledu. My jsme ještě zabojovali, ale chyběly síly i čas. U nás se stále opakují individuální chyby vzadu. Útočníkům se nechce vracet. Tam nás tlačí bota.
Jaké jsou ambice týmu? Rádi bychom si nejhůře z desátého místa zahráli play off.

Petr Hlaváč (trenér HC Stadion Vrchlabí): Byli jsme lepší, ale je až neuvěřitelné z čeho, v jakém čase a z jakých situací my jsme schopni dostat gól. Ve druhé třetině jsme si jasně řekli, že to chceme dohrát s čistým kontem a dostaneme čtyřicet vteřin před koncem gól, kdy to dozadu nepokryjeme. Dáme na 4:1 a ani ne za deset vteřin dostaneme kontaktní gól místo toho, abychom zápas v klidu dohráli a užili si ho. Asi chceme pro lidi dělat drama až do konce. Jednou se nám tohle asi musí vymstít. Pracujeme na tom pořád, ale stále se to děje. Jinak jsme dnes měli ale hodně šancí, hráli jsme aktivně a byli jsme na puku. V Sokolově nebereme nic jiného než tři body a po zápase s Trutnovem chceme mít na kontě 21 bodů.