HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebechovice 8:2

Třebechovice si odvezly velký výprask

16.12.2012
Raina Jarošová
V nedělním kole HC Stadion Vrchlabí přivítal na ledě SK Třebechovice pod Orebem. Z tohoto utkání vyšel vítězně HC Stadion, který během zápasu dokázal osmkrát skórovat. Zapisuje si tak do tabulky další tři důležité body.
21.kolo, neděle 16.12.2012, 17:00
8:2
Třebechovice
Biegl - Zázvorka, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Hlaváč, Kadavý - Lepka, Bláha, Svoboda, Oppelt, Svoboda R., Fořt, Jakubec, Urban, Marek
Petrů - Kostka, Stříteský, Suchý, Mareček, Podzimek, Lochman, Hloušek - Šafář, Bohdanecký, Branda, Kudr, Drašnar, Smutný, Kosina, Souček, Hlavatý
Třetiny: 3:0, 2:2, 3:0  Branky a nahrávky: 8.Svoboda M. (Hamerský), 16. Jakubec (Urban, Hamerský), 20. Bláha (Hamerský), 28. Jakubec (Pulec, Urban), 32. Lepka, 41. Hamerský, 52. Oppelt (Provazník, R.), 54. Fořt (Pulec, Jakubec) - 33. Drašnar (Smutný, Kosina), 40. Hlavatý (Podzimek). Rozhodčí: Veinfurter - Karous, Schánil. Vyloučení:10:14. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 556. Průběh utkání: 3:0, 5:2, 8:2.

První třetinu zahájili lépe domácí hráči. Již v prvních minutách se musel hostující brankář pořádně otáčet po ranách Bláhy, Fořta a Lepky. O pár minut později se znovu snažil střelecky prosadit Bláha, jeho ránu do prázdné branky ale zablokoval třebechovický obránce Lochman, který gólu zabránil vlastním tělem. HC Stadion měl možnosti využít první přesilovku, kdy byl na led sražen Urban. Překonat brankáře Petrů se jim však nepodařilo, naopak na druhé straně dostal šanci gólově uspět hostující Šafář, který byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. K radosti domácím hráčů i fanoušků ale neproměnil a stav byl stále 0:0. První gól v zápase vstřelil v osmé minutě zápasu Svoboda, a to v přesilové hře 5 na 3. Ve 13. minutě se v šanci ocitnul i hostující tým, po přihrávce Šafáře se ale Hlavatému gól vstřelit nepodařilo a pokračovalo se za stavu 1:0. Další gól padl také v přesilové hře 5 na 4, tentokrát se trefil Jakubec. Domácímu Fořtovi se poté podařilo ujet v oslabení přes celé hřiště až k hostujícímu gólmanovi, ale nezamířil přesně a rána letěla mimo branku. V poslední minutě první třetiny se trefil Bláha, který tak dovršil využití přesilových her. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro HC Stadion Vrchlabí.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Třebechovice, ve 23. minutě domácím hráčům pomohl zákrok Biegla. Následovala série vyloučení, hostující hráči měli výhodu jednoho hráče v poli navíc. Vytvářeli si tlak a domácí brankář měl hodně práce, abych zabránil všem střelám, které se na něho sypaly. V 28. minutě se střelecky prosadil Jakubec, který opět využil klasickou přesilovou hru. Poté se hostující hráči dostali do obranné třetiny domácích a zaměstnali brankáře Biegla. Netrefil se však ani Kostka ani Souček. Třebechovický tlak pokračoval, ale nakonec se z gólu radovali domácí hráči po trefě Lepky v 32. minutě. O chvilku později se konečně podařilo gól vstřelit i hostujícímu týmu, Drašnarův gól znamenal snížení stavu na 5:1. Ve 40. minutě se podařilo znovu skórovat třebechovickému týmu, na 5:2 snižoval Hlavatý po přihrávce Podzimka. Poté se ještě několikrát pokusil prostřelit Biegla Branda, ale trefil se pouze do konstrukce. Prostřední třetina nabídla na obou stranách dva góly a do šaten se šlo za stavu 5:2.

Na úvod poslední části se za záda brankáře Petrů trefil Hamerský, který tak navýšil náskok HC Stadionu. Poté byl vyloučen domácí Marek a hosté měli šanci skórovat. Branku se jim vstřelit nepodařilo, naopak Fořt všem hráčům ujel, ale jeho rána bohužel letěla mimo. Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat, při hře 4 na 4 se snažil domácí Pulec dostrkat puk do brány, po něm se Urban trefil pouze do sítě. V 50. minutě se do velké šance dostal Fořt, ale minul prázdnou branku. Za chvíli minul pro změnu Oppelt, v 52. minutě si ale spravil chuť a společně s ostatními se mohl radost z gólu na 7:2. Další přesilová hra pro domácí hráče přinesla ovoce – dokázal ji využít v 54. minutě Fořt. Poslední minuty zápasu se nesly v duchu častých vyloučení a šancí, které si vytvořili především domácí hráči. Nejprve Lepka trefil tyč, poté Hlaváč minul, když měl před sebou prázdnou bránu a nakonec střelu Kadavého vychytal hostující brankář Petrů. HC Stadion Vrchlabí se může radovat z vítězství a ze tří bodů do tabulky.