HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Náchod - Vrchlabí 3:4p

Svoboda hrdinou v Náchodě

15.02.2012
HC Stadion si z Náchoda veze dva důležité body. Do vedení se jako první dostali domácí a byli to vrchlabští, kdo zápas dotahoval. Po Lepkově gólu se dostali do vedení, ale to neudrželi a v posledních dvou minutách dostal zápas dramatický nádech pro hosty. Hosté začali prohrávat, v power play srovnali a až v prodloužení rozhodl Svoboda o vítězství hostů.
6.kolo, středa 15.2.2012, 18:00
Náchod
3:4p
Navrátil - Beránek, Pavlík, Špetla, Dostál, Matys, Chudý - Hořčička, Hudeček, Zeman, Leeder, Petr, Růžička, Vondřejc, Škoda, Šejnoha, Dušánek
Biegl - Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle - Lepka, Kovář, Šrámek, Filip, Svoboda, Marek, Oppelt, Mašek, Jirků
Třetiny: 1:0, 0:2,2:2  Branky a nahrávky:20. Hudeček (Navrátil, Petr), 53. Škoda (Dostál), 60. Vondřejc (Šejnoha, Hudeček) - 38. Svoboda (Filip, Zázvorka), 39. Lepka (Kovář), 60. Svoboda (Červa), 61. Svoboda (Filip, Zázvorka). Rozhodčí:Machač- Burýšek, Pechánek. Vyloučení:5:6. Využití:2:0. V oslabení:0:0. Diváci:250. Průběh utkání:1:0, 1:2, 3:3, 3:4. Třetiny:1:0, 0:2, 2:1, 0:1.
První třetina se nesla v duchu jen neudělat chybu a to na obou stranách. Přestože Vrchlabí Náchod v prvních dvaceti minutách přestřílelo, na vyložené šance to bylo 1:1 a do kabin odcházeli domácí s jednogólovým náskokem. To když ve dvacáté minutě využil přesilovku Hudeček, který byl při zakončení faulován a tak si Náchod přenesl přesilovku i na začátek druhého dějství.

Tady bylo již k vidění opoznání více. Horalé se postupně dostávali do obrátek, domácí zahrozili pouze Hudečkem. Hosté se ale nemohli dlouho prosadil, své příležitosti neproměnili Filip, Oppelt, Lepka a opět Filip s Oppeltem. Až hra 4 na 4 přinesla obrat. Nejprve vyrovnal Svoboda po krásné Filipově asistenci a 40 sekund na to Lepka zhodnotil vybojovaný kotouč Kovářem. V samém závěru druhé a hned na začátku třetí třetiny se blýskl parádními zákroky Biegl. Ve vyložených šancích zkazil radost Škodovi a Hudečkovi. Na straně hostů mohl pojistit vedení Jirků, ale brejk neproměnil.

Také Náchod se prosadil při hře 4 na 4, to když v 53. min. si ve středním pásmu zapomenutý Škoda nabruslil od mantinelu až před Biegla a se štěstím vyrovnal. Následnou přesilovku Vrchlabí nezhodnotilo. V závěru zápasu se pak děly věci. V čase 58:38 byl zcela nepochopitelně vyloučen Marek za zákrok, kterého se hráči dopustili v zápase snad dvacetkrát a to bez nepovšimnutí hlavního sudího. Přesilovku v čase 59:01 po přihrávce Šejnohy do druhé vlny využil Petr. Celek z Krkonoš však nesložil zbraně a po time outu odvolal brankáře. Než však Biegl stačil dojet na střídačku, bylo vyrovnáno. Červa našel kolmicí přes střední pásmo Svobodu a ten našel skulinu mezi Navrátilovými betony.

Prodloužení trvalo necelou minutu. Obdobnou přihrávkou jako před pár vteřinami Červa, našel Zázvorka Filipa, ten šikovně přiťukl rozjetému Svobodovi, který opět zahrál Navrátilovi na housle a byl konec.

Pavel Biegl: Pro diváka možná napínavá podívaná, ale já měl mít tabletku nitroglycerínu pod jazykem. Byla to síla... A náš výkon? Na jednu stranu kvituji trpělivou snahu o otočení skóre, když se nedaří, a na druhou stranu je škoda pustit domácí znovu do zápasu pasivní hrou ve třetí třetině. Smekám klobouk před beky, odehráli to ve čtyřech parádně a stejně tak je třeba vyzdvihnout střeleckou potenci Svobody.