HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chomutov 2:3

Strhující zápas měl všechno, konec přinesl zklamání

06.10.2007
David Schlegel
Hokejisté Vrchlabí se pustili bez bázně a hany před téměř dvěma tisícovkami diváků do lídra tabulky KLH Chomutov. Dvakrát prohrávali, ale pokaždé se jim podařilo vyrovnat. Rozhodující gól inkasovalo Vrchlaní 46 vteřin před koncem. Celkem pět hráčů bylo v utkání vyloučeno do konce zápasu.
9.kolo, sobota 6.10.2007, 18:00
2:3
Chomutov
Falta - Ševčík ; Rýgl, Vála, Nakládal J., Chaloupka, Vyskoči, Hrach, Matějíček, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Přeučil, Vantuch, Gengel - Valko, Rapač, Jech
Horčička - Podolka ; Revay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský, Boušek, Šíp, Polodka, Jíra, Kostourek, Ton, Jeslínek, Stehlík, Hašek, Freiberg, Tauš, Havlůj
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2.  Branky a nahrávky: 37. Rapač, 58. Hrach - 5. Jeslínek, 44. Kostourek, 60. Chatrnúch. Rozhodčí: Lacina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:9, navíc Přeučil, Gengel - Révay, Bombic, Trefný oba 5 min. a do konce utkání. Diváci: 1890 Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2.
Utkání v Elektromont Areně začalo z obou stran poněkud opatrně, ovšem již v 5. minutě se měnilo skóre utkání, když se trefil hostující Michal Jeslínek. Domácí mohli brzy vyrovnat, ale Rapač po Valkově přihrávce nepřekonal Horčičku. Na druhé straně měl další vyloženou příležitost Jeslínek, který po chybě Vyskočila jel samotný na Faltu, ale minul branku. Vrchlabí bylo ve druhé polovině první třetiny lepší, ale kýžené branky nedosáhlo. Největší příležitost domácích promarnil kapitán Aleš Vála.

Ve 25. minutě Horčička vyhodil puk mimo hrací plochu a Vrchlabí mělo v přesilovce velkou šanci. Brejk Hracha však Horčička zlikvidoval. Do nadějné pozice se dostával chomutovský štírek Kostourek, ale Falta vyjel z branky a puk včas zalehl. Při vyloučení Malinského se natěšené domácí publikum dočkalo vyrovnání. Nejprve ještě šanci Vály zastavila Horčičkova lapačka, aby ve 36. minutě našel po sérii zmatků zpoza branky Petr Horčička Richarda Rapače, který prostřelil chomutovského gólmana. Neuplynula ani minuta a půl a Rapač ležel otřesený na ledě poté, co ho narazil na hrazení Josef Révay. Ten byl za faul vyloučen do konce utkání. Domácím se naskytla 1:29 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři. Roztočili to v útočném pásmu pěkně, ale hosté v čele s pozorným Horčičkou se ubránili. V poslední vteřině druhé části mohl poslat domácí do vedení Přeučil, ale Horčička stihl srazit betony.

Na začátku závěrečné části se Chomutovští nejprve ubránili zbytku dlouhé přesilovky za Révayův přestupek a pak sami udeřili. Ve 44. minutě poslal hosty do vedení Milan Kostourek. Následovaly infakrtové momenty na obou stranách. Nejprve Tvrdek napálil tyč chomutovské branky a krátce na to jel na Faltu technicky zdatný Jeslínek, ale blafák mu nevyšel. Hrál se velmi pěkný hokej a šance vznikaly na obou stranách. Největší měl asi v 51. minutě hostující Šíp, ale nebyl u kotouče včas. Vzápětí mohli vyrovnat Plodek a Tvrdek, ale ani oni nebyli úspěšní. Nakonec se domácí přečce jen radovali. V 58. minutě vypálil od modré Vantuch a těsně před Horčičkou tečoval puk za jeho záda Petr Hrach. Vzápětí neproměnil šanci vrdek a v poslední minutě strhli tříbodovou výhru na svou stranu hosté. 46 vteřin před koncem rozhodl obránce Roman Chatrnúch. Pak se ještě poprali bitkaři Bombic s Přeučilem, vrchlabský hráč svému soupři zlomil nos a byl konec.