HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 4:2

Stadion zvítězil nad Hronovem

01.02.2012
Velmi emotivní zápas plný neproměněných šancí byl k vidění ve středu na ledě HC Stadion Vrchlabí. Oba brankáři měli celých šedesát minut plné lapačky práce a ze vzájemného souboje vyšel lépe domácí Biegl, který byl překonán dvakrát, zatímco hostující golman inkasoval čtyři branky.
3.kolo, středa 1.2.2012, 18:00
4:2
Hronov
Effemberk, Biegl – Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle, Rathouský – Lepka, Kovář, Jirků, Jakubec, Filip, Svoboda, Marek, Mašek, Blažej Ma, Šrámek, Srnský
Svoboda, Vyčítal – Hornyš, Franců, Hubáček, Smolík, Kozák, Fišer, Vítek, Daňo, Borůvka, Franců, Měsíček, Šakarov, Fink, Rojši, Ansorge, Kubeček, Suk, Šteizig
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky:30.Vítek (Fišer), 47. Hubáček (Šakarov) - 20. Mašek (Blažej Ma), 32. Jakubec (Filip) 36. Jakubec (Červa), 56. Blažej Ma . Rozhodčí: Veinfurter, Schánil, Veselý. Vyloučení:6:4 . Využití:0:0 . V oslabení:1:0 . Diváci: 640. Průběh utkání:1:0, 3:1, 4:2 .
První třetina se odehrávala převážně v útočném pásmu domácích, i když hosté z Hronova byli velmi bojovní a před Bieglovou brankou se o střely nenechali prosit. Již 4. minuta nabídla domácím přesilovku, kdy ovšem i přes šance neprotlačili puk za gólmanova záda. Stejně tak se při následném vyloučení neprosadili hráči Hronova. Hra pokračovala útokem domácích, ale hostující brankář společně s obranou všechny střely zpracovali. Neúspěšné pokusy byly i na straně hostí, Franců pálil na domácí bránu z těsné blízkosti, trefil však pouze Bieglův beton. V poslední minutě prokličkoval hostující obranou Martin Blažej, svou střelu nasměroval k Maškovi a ten v čase 19:52 změnil skóre na 1:0.

Ve druhé třetině ztráceli domácí dech a Biegl se v bráně rozhodně nenudil. Po faulu na Šakarova bylo nařízeno trestné střílení, ale Šakarov neproměnil. Bieglovi se stala osudná až 30. minuta, kdy ho po rozehrávce na buly překonal Vítek. Na tento gol odpovídal ve 31. minutě Jakubec a vzápětí opět poslal domácí do vedení 3:1.

Hronov, i přes malý počet hráčů, se nedal utahat a i třetí třetina přinesla napínavou podívanou na obou stranách. Vedení domácích snížil ve 47. minutě dorážkou Hubáček. Domácí rozjeli tlak a v 56. minutě zakončil Blažej Ma a rozhodl tak o konečném výsledku zápasu.

Pavel Biegl: Opět zápas výborné kvality, na to, že hosté přijeli ve 12 hráčích, odehráli neskutečný zápas. Přesto se dá říct, že jsme byli po celé utkání o jeden gól lepším mužstvem. Chyby v obraně napravil v tomto utkání brankář Biegl.