HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Opočno - Vrchlabí 1:7

Stadion vyhrál v Opočně

02.01.2013
Předposlední zápas HC Stadionu Vrchlabí v základní části odehráli vrchlabští hokejisté na ledě Opočna. K soupeři odjížděli jako favorité a svoji roli splnili. Domácím nasázeli sedm branek, hráči Opočna se prosadili pouze jednou a to na konci první třetiny. Tři body jsou tedy na kontě Vrchlabí, které už se připravuje na poslední kolo.
25.kolo, středa 2.1.2013, 18:00
Opočno
1:7
Blasko - Černík, Franc, Jedlička, Mlateček M., Mlateček O., Petr, Přibyl, Rail, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Vedral, Žid, Bartoň
Biegl, Effemberk - Pulec, Jakubec, Hamerský, Bušek, Pravazník, Kadavý - Lepka, Bláha, Svoboda M., Urban, Fořt, Oppelt, Jirků, Svoboda R., Krsek
Třetiny: 1:3, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 20. Žid (Vedral) - 7. Bláha (Lepka), 9. Hamerský, 15. Svoboda M. (Bláha), 22. Fořt (Pulec), 39. Bušek (Bláha), 41. Svoboda M., 51. Svoboda M. (Lepka, Bláha). Rozhodčí:Janovský - Havelka - Kubeček . Vyloučení: 9:7 + Svoboda M. OT . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: .
Hodnocení zápasu od trenéra vrchlabského týmu Ivana Houdy:
Předpokládali jsme, že si jedeme pro body. Věděli jsme, že jde o soupeře z chvostu tabulky, tedy mělo jít o relativně jednoduchý zápas bez boje. Opočno se nám ale postavilo, první a jediný gol jsme dostali po naší hrubé chybě z dorážky. Hráče Opočna to nakoplo a stali se velmi nepříjemným protivníkem, "kousali", ve druhé třetině bylo i spousta potyček a tudíž jsme dost času na ledě strávili ve třech. Z našeho oslabení ale domácí branku nevytěžili a postupem času se začali odevzdávat. Pokud by se jim podařilo dát druhý, tedy kontaktní, gol, zápas by se posunul do úplně jiné dimenze. I když jsme dnešní zápas pojali spíše jako trénink, byli jsme lepším týmem na ledě, ale oproti předcházejícím zápasům jsme nebyli tak důrazní v koncovce. Golový náskok jsme udrželi a tři body máme doma.