HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebechovice 3:0

Stadion pokračuje ve vítězné šňůře

16.11.2011
Raina Jarošová
V domácím zápase se v devátém kole sešly týmy HC Stadionu Vrchlabí a SK Třebechovic pod Orebem. Během prvních minut byli aktivnější hráči Třebechovic, Biegl se v bráně rozhodně nenudil. Poté ale udávali tempo domácí hráči a zaslouženě si za 3 góly vybojovali tři body do tabulky.
9.kolo, středa 16.11.2011, 18:00
3:0
Třebechovice
Effemberk, Biegl - Hlaváč, Mádle, Bušek, Blažej Mi., Matějíček, Houda, Zázvorka, Provazník, Jakubec, Kovář, Šrámek, Oppelt, Filip, Svoboda, Mašek, Srnský
Lochman P., Petrů - Lochman J., Mareček, Řezníček, Šotola, Suchý, Stříteský, Pišta, Bohdanecký, Rejzek, Hloušek, Smutný, Drašnar, Anděl, Kudr, Branda, Špička, Polák, Tuček
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Hlaváč (Kovář, Jakubec), 38. Jakubec (Hlaváč), 31. Hlaváč (Jakubec). Rozhodčí: Martínek, Bednář, Runštuk. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 710. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0 .

Do první třetiny lépe vkročili hosté a v prvních minutách potrápili domácího gólmana Biegla pár nepřesnými střelami. V 5. minutě se však dostal do šance Martin Filip, kterou bohužel neproměnil. Další šanci měl o pár minut později, bylo ale jasné, že gólman Petrů se jen tak prostřelit nedá. V 8. minutě měl tým Třebechovic obrovskou šanci skórovat, nepřesná přihrávka domácích padla na hůl třebechovického hráče, ale Stadion podržel Biegl. V 11. minutě se do přečíslení dostali domácí, Jakubec přihrál Kovářovi a ten neváhal a poslal puk Hlaváčovi, který se nemýlil a poslal HC Stadion Vrchlabí do vedení. První vyloučení přišlo v čase 13:00, za podražení si šel odpočinout na trestnou lavici hostující Špička. Dvě minuty přesilovky ale domácí nevyužili. Tři minuty před koncem třetiny mohli fanoušci zaslechnout puk odrážející se od branky hostujícího gólmana. Ale ani Biegl se na druhé straně nenudil, Vrchlabí podržel při přečíslení dva na jednoho. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0.

Na začátku druhé třetiny rozhodčí vyloučil třebechovického hráče Suchého a domácím se opět naskytla šance dát gól. Ani tentokrát se však puk neprotáhl za záda Petrů. Naopak, v sedmé minutě zaútočili Třebechovice, ale domácí gólman byl připraven. První domácí vyloučení si ve 31. minutě odseděl Srnský za hákování. Třebechovičtí se dostali do šancí, ale ani jednu se jim nepodařilo proměnit v gól. O dvě minuty později se před domácí bránou popostrkovali Provazník s Rejzkem, rozhodčí je oba poslal na trestnou lavici za hrubost. V 38. minutě Hlaváč krásně nahrál Jakubcovi, který prostřelil gólmana Petrů, a domácí se mohli radost z dvougólového náskoku. Další dvě vyloučení hostujícího týmů zůstala neproměněna a Třebechovice měli posledních dvacet minut na změnu skóre.

Třetí třetinu gólem zahájil domácí Hlaváč po nahrávce Jakubce. Vrchlabí tedy vedlo již 3:0 a Třebechovice nepustilo do nějaké větší šance. Vrchlabí mělo spoustu příležitostí dostat puk do brány, když po vyloučení hostujícího Suchého celé dvě minuty zůstalo v útočné třetině a snažilo se využít přesilovou hru. Do šance se dostal Jiří Matějíček, ale prudkou ránu Petrů zastavil. Matějíček na dva měsíce posílí obranu HC Stadionu Vrchlabí a očekává se, že od něj mladší hráči odkoukají zkušenosti. V 51. minutě se před Bieglovou brankou strhla menší potyčka, rozhodčí však hráče rychle uklidnili a obešla se bez vyloučení. Tři minuty před koncem třetiny třebechovický hráč podráží Lukáše Kováře, který jel sám na brankáře, a ač se hostující hráči rozčilovali, rozhodčí nařídil trestné střílení. Domácí Kovář ale tuto velkou šancí Vrchlabí neproměnil a stav zůstal 3:0. V 58. minutě byl vyloučen domácí hráč Provazník a naskytla se kuriózní situace, kdy Třebechovice, ačkoli hrály přesilovku, poslaly na led pouze čtyři hráče a několik vteřin se hrálo 4 na 4. Vzápětí byl vyloučen vrchlabský Mádle a Třebechovice měly šanci skórovat v pěti hráčích proti třem. V poslední minutě ukázal Martin Filip, že jeho gól v předchozím kole proti Dvoru Králové v oslabení 5 na 3 nebyl náhodou. Ukázkově si obešel několik hostujících hráčů a mířil sám na bránu. Ke štěstí Třebechovic neproměnil a hráči Stadionu odcházeli do šatny za vítězného stavu 3:0.

Pavel Biegl: Zápas byl na naši úroveň velice dobrý. Mělo to náboj, bruslilo se, soupeř byl kvalitní. Stále se nedaří proměňování šancí, dneska nás podržel gólman. Vítězství a 3 body jsou pro nás zasloužené.