HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Náchod 8:4

Stadion otevírá skóre druhého kola

25.01.2012
Jana Poskerová
Domácí hráči předvedli v prním kole druhé části nevídaný obrat. Ve 32. minutě zápasu prohrávali domácí s družstvem HC Náchod 1:4, ale dokázali se vzchopit a utkání nejen vyrovnat, nýbrž úplně otočit, o čemž svědčí výsledek 8:4. Celý zápas si držel vysoké tempo a přinesl řadu pohledných hokejových situací.
1.kolo, středa 25.1.2012, 18:00
8:4
Náchod
Effemberk, Abrahám - Hlaváč, Rathouský, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle - Provazník, Jakubec, Kovář, Jirků, Lepka, Filip, Svoboda, Oppelt, Marek, Blažej Ma, Šrámek, Srnský
Navrátil, Mertlík - Presse, pavlík, Špetla, Dostál, Matys, Chudý, Komárek, Hudeček, Zeman, Leeder, Petr, Kosík, Hradecký, Javůrek, Vondřejc, Škoda, Verner, Šejnoha, Dušánek
Třetiny: 1:1,3:3,4:0  Branky a nahrávky:7. Metys (Zeman), 25. Hudeček , 28. Šejnoha Pavlík), 32. Vondřejc (Dušánek) - 11. Šrámek (Jakubec) 33. Svoboda (Filip), 35. Filip (Svoboda), 39. Bušek (Marek), 47. Oppelt (Jirků), 48. Zázvorka, 54.Lepka (Svoboda) . Rozhodčí: Veinfurter, Schánil, Veselý . Vyloučení:5:9 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci:630 . Průběh utkání:1:1,4:4,8:4 .
Celkem dvanáct branek padlo ve středečním zápase v DD Aréně Vrchlabí. Skóre otevíral náchodský Matys, který jako první překonal Effemberka. Vrchlabí sice bylo útočnější, ale bez zakončení, stav vyrovnával až v 11. minutě Šrámek a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Nástup do druhé třetiny se domácím opravdu nepovedl a za hrubé chyby obrany zaplatili dalšími inkasovanými góly. Na 2:1 zvyšoval ve vlastním oslabení Hudeček, který jel na domácího golmana sám a svou šanci proměnil. Ve 27. minutě po nedorozumění před domácí brankou zvýšil Šejnoha na 3:1 a domácí vyloučení potrestal ve 32. minutě ještě Škoda. Skóre na světelné tabuli bylo pro hosty 1:4 a nad domácí střídačkou se stahovaly temné mraky. Ve 33. minutě se prosadil Filip se Svobodou a ve stejné sestavě, ale v 35. minutě, jen to byl Svoboda, kdo přihrával Filipovi a Náchod vedl už pouze o jednu branku. Bušek formu vrchlabských hráčů potvrdil ve 39. minutě a do šaten se opět šlo za vyrovnaného stavu.

Poslední třetina začínala tedy znova od "nuly". Do vedení poslal domácí hráče dělovkou Oppelt a následně vedení potvrdil Zázvorka, který zpracoval přihrávku sehraného dua Svoboda - Filip. Za následný faul na Jirků bylo nařízeno trestné střílení a Jirků suverenně potvrdil a vyhnal Navrátila z brány. Třešničkou na dortu už byla v 54. minutě střela Lepky, který upravil stav na konečných 8:4 pro HC Stadion Vrchlabí.

Do doby, než kolegové z E-sports připraví aktuální tabulku nástavby, připojujeme tabulku k reportu ze zápasu.

6. Náchod 1 2 1 0 2 6 31 : 55 10

Pavel Biegl: Přestože jsem byli po celý zápas lepším mužstvem, Náchod využil několika zaváhání a odskočil o tři góly. Přesto jsem stále věřil, že vyhrajeme. Kluci ukázali velkou vnitřní sílu, dokázali zápas otočit, za to jim děkuju.