HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Semechnice 5:1

Stadion a další tři body

07.12.2011
Ke středečnímu zápasu přijely do Vrchlabí Semechnice, aby se pokusily zvrátit svou zatím ne příliš úspěšnou sezonu. Ačkoliv domácí hokejisté k zápasu přistoupili spíše laxně, vítězství zůstalo ve Vrchlabí. Semechnicím se podařilo dát aspoň jeden čestný gol a zkazit tak domácímu golmanovi statistiku.
13.kolo, středa 7.12.2011, 18:00
5:1
Semechnice
Effemberk, Biegl - Provazník, Mádle, Matějíček, Zázvorka, Bušek, Blažej Mi, Jakubec, Šrámek, Marek, Oppelt, Filip, Svoboda, Brunclík, Srnský, Blažej Ma
Vacek, Chalupný - Gois, Chudý, Jnaský, Novotný, Ryšavý, Číšecký, Javůrek, Hladík, Vencl, Rejchrt T., Lukášek, Kukal, Rejchrt M.
Třetiny: 1:0,1:0,3:1  Branky a nahrávky:20. Bušek (Srnský), 22. Jakubec (Blažej Ma), 42. Svoboda (Filip, 44. Mádle (Jakubec, Provazník), 50. Srnský (Marek) - 48. Čišecký (Hladík). Rozhodčí:Samek, Burýšek, Zeman . Vyloučení:1:2 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:543 . Průběh utkání: 1:0, 2:0, 5:1.
HC Stadion Vrchlabí byl pro dnešní zápas favoritem a asi nikdo nečekal, že by si nepřipsal tři body. Ale i přesto, slává vítězům, čest poraženým a především semechnickému brankáři Václavu Vackovi.

První třetina se převážnou dobu odehrávala v útočném pásmu domácích, ale střely hostující brankář a obránci pokryli. Až v poslední minutě první třetiny to byl Bušek, kdo Srnského přihrávku tenisově sklepl do brány.

Ani druhá třetina nepřinesla výrazné zlepšení střeleckých kvalit domácích hráčů. I když ve 22.minutě zvýšil vedení na 2:0 Jakubec, další šance už ve druhé třetině vrchlabští neproměnili. Naopak, do šance se ve vlastním oslabení dostal Vencl, který domácím ujel, ale připraveného Effemberka nepřekvapil.

To poslední třetina už byla golově bohatá. Ve 42. minutě zvýšil náskok domácích Svoboda o dvě minuty později byl úspěšný Mádle. Ale ani Semechnice se nechtěl vzdát lacino, výsledek zápasu se jim sice zvrátit nepodařilo, ale pokazili Effemberkovi šanci na udržení čistého konta a v 48. minutě výsledek kosmeticky upravil Čišecký. Poslední branku zápasu dal a definitivně potvrdil vítězství domácích Srnský.

Zápasy soupeřů

JIC proti NBY 7:4

JAR proti NME 1:4

TRE proti NAC 3:4

DVK proti HRO 3:7

OPO proti NPA 3:7

V neděli odjíždí Vrchlabí do Nového Města na Metují, které je v současné době na prvním místě tabulky.

Pavel Biegl: Čeho jsem se obával, to přišlo. Na takovéto zápasy se těžko hledá motivace, což není omluva, ale snaha o vysvětlení... V tom utkání snad nebylo nic dobře. Velice rychle jsme se podřídili tempu soupeře a dostali jsme se do rozpoložení, ve kterém se tluče beznaděj hráčů se vztekem na sebe i na ostatní, a nebyla síla tento stav zvrátit. Pevně věřím, že v Novém Městě to bude o něčem jiném..