HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Choceň - Vrchlabí 5:5

Spartak ukázal sílu

09.03.2013
Choceňský Spartak ukázal v pátečním utkání svoji sílu a potvrdil tak předpoveď trenéra, že půjde o favorita kvalifikace. Stadion přijel v sestavě golman, čtyři obránci a devět útočníků, marodka tedy tým stálé trápí. I přesto byli vrchlabští hráči kvalitním soupeřem a zápas skončil remízou, čímž si každý z týmů připisuje 1 bod.
KVAL 3, pátek 8.3.2013, 18:30
Choceň
5:5
Malý, Sajdl - Střítecký, Novák, Lesák, Luňák, Voříšek, Pokorný, Prachař T., Beránek, Prachař P., Pilař P., Milota, Krejza, Bláha, Šeda, Král, Pochobradský, Pilař L.
Biegl - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Zázvorka - Jakubec, Jirků, Fořt, Oppelt, Bláha, Svoboda M., Marek, Svoboda R., Blažej
Třetiny: 2:2,3:2,0:1  Branky a nahrávky: 11. Prachař P. (Prachař T.), 18. Beránek (Milota), 27. Pilař L. (Šeda), 29. Prachař P. (Prachař T.), 35. Pilař L. (Šeda, Milota) - 10. Bláha (Svoboda M.), 11. Zázvorka (Jirků), 24. Jakubec (Zázvorka, Jirků), 30. Zázvorka (Fořt, Jirků), 44. Fořt (Jirků) Rozhodčí: Nrech, Chocholoušek, Kříž. Vyloučení: 9:10 + Malý OT (CHO), Blažej OT + do konce utkání(VRC). Využití:1:2 . Diváci:850 . Průběh utkání:2:2,5:4,5:5 .
Páteční zápas se odehrával před skvělou diváckou kulisou jak domácích, tak hostujících diváků, zaplněná choceňská hala viděla kvalitní utkání mistrů Pardubického a Královehradeckého kraje.

Choceň si na začátku utkání vytvořila tlak a po vyloučení hostujícího Svobody R. také golovou příležitost, která ztroskotala na Bieglovi. Ve vlastním oslabení překonal domácí hráče Bláha, ale také mířil do betonů Malého. V 10. minutě využil přesilovku Bláha, když poslal švihem přihrávku Svobody do domácí svatyně. Domácí poslali k zemi Blažeje, rozhodčí však na faul nereagoval a Choceň vzápětí vyrovnala střelou Prachaře. Blažej, který protestoval, dostal osobní trest a za řeči ho rozhodčí poslal do šatny. Po dalším odpísknutí hry hosté ujeli ze svého obranného pásma a před domácí branou se prosadil dělovkou Zázvorka, Vrchlabí opět vedlo. V šanci byl také Jirků, který bez problémů ujel domácí obraně, brankáře Malého však nepřekonal. V 18. minutě domácí Beránek od modré srovnal stav na 2:2.

Ve druhé třetině poslal hosty do vedení bekhendem Jakubec a Vrchlabí se dostalo do tlaku na domácí, ale ve 27. minutě ujel rozstříleným hostům Pilař a ze samostatného úniku opět srovnal skore. O odpověď se pokusil Fořt, ale úplně si před brankou neporozumněl s Markem a tak nikým nehlídaný puk odhodil do bezpečí domácí obránce. Ve 29.minutě hosté špatně rozehráli, domácí nezaváhali a opět ze samostatného úniku Biegla pokořili. Ve 30. minutě využili hosté svou přesilovou hru a byl to opět Zázvorka, který srovnal stav utkání na 4:4. V 35. minutě hráli hosté ve třech a domácí svou početní výhodu využili.

Třetí třetina byla plná promarněných golových šancí a to na obou stranách, za Bieglem zazvonila tyčka, hosté netrefili odkrytou bránu a neproměnili trestné střílení po faulu na útočícího Fořta. Spartak šel tvrdě za vítězstvím a hosté z Vrchlabí se zakousli do boje o dva body jako pitbulové. Zlom přišel ve 44. minutě, kdy Fořt vyrovnal. Další šance už se ani jednomu týmu nepodařilo proměnit.

V neděli 10.3. čeká tým HC Stadion Vrchlabí odvetné utkání s Rebely s Nejdku, v pátek 15.3 zajíždí do Veselí nad Lužnicí a v neděli 17.3. sehrají hokejisté poslední zápas kvalifikace proti Chocni.

Ivan Houda: Dnes se potvrdilo to, co jsem říkal do začátku. Choceň je favoritem kvalifikace, je to velmi silné a důrazné mužstvo. Zápas jsme odehráli na dvě obrany a tři útoky, klukům jsem věřil, ale bylo mi jasné, že pro ně dnešní utkání bude hodně náročné. Velká škoda je, že se nám nepodařilo proměnit vyložené šance. Každopádně za dnešní výkon klukům moc děkuju a zároveň děkujeme našim fanouškům, kteří byli v Chocni s námi.