HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nové Město nad Metují 4:1

Skvělý obrat vrchlabských hráčů

23.10.2011
Ve třetím kole KLM zavítal do Vrchlabí soupeř z Nového Města nad Metují. Po první dvacetiminutovce to vypadalo, že vrchlabští si nepřipíší žádné body, ale již druhá třetina přinesla obrat ve stylu hry a před zraky tisícovky diváků se odehrál velmi dramatický boj. Domácí druhou třetinu vyrovnali a v poslední třetině bylo již golové zakončení jen na jejich straně. Každopádně soupeř z Nového Města bude patřit k těm, na kterého je potřeba pamatovat s respektem.
3.kolo, neděle 23.10.2011, 17:00
4:1
Nové Město nad Metují
Biegl - Hlaváč, Mádle, Jirků, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka - Svoboda, Filip, Oppelt, Blažej Mi, Bušek, Marek, Mašek, Hajna
Čáp - Jakl, Plíhal, Dittrich, Šnejdr, Kodym, Ježek, Potuček, Janoušek, Vlček, Řehák, Chmelík, Mach, Reichmann
Třetiny: 0:1,1:0,3:0  Branky a nahrávky: 5. Potuček (Janoušek), 33. Houda, (Filip, Svoboda), 47. Oppelt, 57. Hlaváč, 58. Svoboda (Oppelt). Rozhodčí: Svoboda, Průcha, Rozsypal. Vyloučení: 9:8 + Kovář OT . Využití:0:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci:1029 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1.
První třetina přinesla pohledný rychlý hokej, kdy se obě družstva vzájemně testovala. Úspěšnější a přesnější byl pak ve čtvrté minutě hostující Ondřej Potuček, který po nahrávce Janouška překonal domácího Biegla a poslal hosty do vedení. V první třetině to byla jediná branka. Následující přesilovky nedokázali využít ani domácí, ani hosté, brankáři se ke kotouči ani nedostali. V hezké šanci se ocitli Svoboda s Filipem, ale Filip nemířil přesně. Další šance na vyrovnání nevyšla ani Markovi, který nenašel volného hráče před zcela nekrytým brankářem. Stav tedy po první třetině 0:1.

Do druhé třetiny nastoupili hráči již ve správné provozní teplotě a hra získala na tempu i golových šancích, které ovšem neskončily ani v jedné bráně. Oba soupeři se vzájemně dostávali pod tlak, ale ani jeden tým nedokázal z tlaku vytěžit vyrovnání nebo zvýšení vedení. Ve 28. minutě neustáli hostující hráči střeleckou smršť před vlastní branou a strhla se bitka, která skončila vyloučením na obou stranách. Až ve 33.minutě, ve vlastním oslabení, se utrhlo trio Houda, Filip, Svoboda, které srovnalo stav zápasu na 1:1. Střelec Houda, asistence Filip, Svoboda. Střelecký tlak pokračoval až do konce druhé třetiny, ale ani vyložené šance neskončily v bráně.

Třetí třetina přinesla unikátní hru na obou stranách, oba týmy šly za vítězstvím, ale hokejové štěstí se přiklonilo na stranu domácích. Hosté z Nové Města nedokázali využít ani početní převahu 5:3, kdy se postupně nechali vyloučit domácí hráči Houda a Hlaváč. Naopak to byli domácí, kteří se v oslabení dokázali osvobodit a ještě ohrozit chytajícího Čápa. Ten však zákeřné trefy dokázal zlikvidovat.Podlehl až ve 47. minutě, kdy byl překonán Oppeltem. Vrchlabští, poté, kdy se dostali do vedení, již nepustili režii zápasu z hokejek a co prošlo k brankáři, to Biegl bez problému zlikvidoval. V 57. minutě potvrdil Hlaváč vedení a hosté si vzali oddechový čas a rozhodli se pro hru bez brankáře. K početní převaze jim nahrálo ještě vyloučení Filipa, ale Oppelt zachytil jejich rozehrávku a puk poslal do středního pásma, kde jej faulovaný Svoboda stihl nasměřovat do brány. KOnečný stav utkání 4:1 pro HC Stadion Vrchlabí.

Pavel Biegl, HC Stadion Vrchlabí: Nesmíme podcenit žádného soupeře, který má ambice na první šestku. První třetina pro nás byla předimenzovaná. Protihráč nás přebruslil, dostával nás pod tlak. Od druhé třetiny jsme na tom herně byli daleko lépe, soustředili jsme se na hru dozadu a povedlo se nám soupeře dostat pod tlak, ze kterého jsme postupně vytěžili branky. Od druhé třetiny jsme byli jasně lepší a dle toho dopadl i výsledek.