HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Beroun 4:1

Série domácích proher prolomena, Vrchlabí naplno bodovalo

28.10.2009
Jan Pečeňák, Jakub Gabriel
Po čtyřech domácích prohrách si Vrchlabí konečně napravilo reputaci a zvítězilo s celkem z Berouna 4:1. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ovšem v první třetině se oboum týmům nedařilo vytvářet si větší šance. Druhá a třetí část už vypadala lépe, domácí bojovali a byli spolehliví v obraně. Vítězství bylo rozhodně zasloužené. Dalším soupeřem vrchlabských hokejistů bude již tuto sobotu celek z Olomouce.
15.kolo, středa 28.10.2009, 18:00
4:1
Beroun
Biegl (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Chmelíř, Vála, Bendík, Chaloupka, Flašar - Andres, Kubeš, Filip, Mikšovský, Gengel, Čaloun, Hruška, Urban, Zíma, Rusnák, Konečný
Přikryl (Štelmach) - Nedvěd, Cunik, Bolf, Malý, Vojta, Braniš, Vošmik - Švagrovský, Podlešák, Karpov, Vlček, Kupec, Rudovský, Pavel, Hrdel, Tvrzník, Kratzer, Mrňa
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 17. Gengel (Matějíček, Čaloun), 36. Rusnák (Bendík), 39. Mikšovský (Kubeš, Matějíček), Zíma (Pácal) - 37. Vlček (Kupec). Rozhodčí: Ondřej - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:9, navíc Braniš (BER) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1482. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Úvodní minuty nabídly divákům vyrovnaný hokej s několika střelami na obou stranách. Pro brankáře však ani jedna neznamenala větší nebezpečí. To se nezměnilo ani při přesilových hrách, které si měly možnost vyzkoušet obě mužstva. Největší příležitost v průběhu třetinu přišla v polovině patnácté minuty, kdy se Gengel dostal do samostatného úniku, ale jeho bekhendovou střelu Přikryl chytil. Posléze na trestnou lavici usedli dva hráči hostí a domácí si vyzkoušeli přesilovou hru 5 na 3.

Tato herní situace se vrchlabským hokejistům většinou moc nedaří, ale tentokrát tomu tak nebylo. Od modré čáry tvrdě vypálil Matějíček, puk se odrazil před branku, kde byl připravený Ladislav Gengel, který střelou do odkryté branky poslal domácí do vedení – 17. minuta 1:0. Pokračující přesilovou hru se už využít nepodařilo. Ve zbytku třetiny zahrozil ještě Urban, který po samostatné akci pálil z otočky na branku Berouna, ale neúspěšně.

Ve druhém dějství měli už od začátku převahu domácí hráči, ale naráželi na dobře chytajícího Přikryla. Postupně si na něm vylámali zuby Čaloun, Filip a Gengel. Nejblíže ke vstřelení druhé vrchlabské branky byl kapitán Chaloupka v přesilové hře, který střelou z první trefil tyč. Poté se puk odrazil před branku, ale nikdo z domácích hokejistů ho nestačil doklepnout za brankovou čáru. Převaha Vrchlabí však i nadále pokračovala a nakonec z ní pramenila i druhá branka za zády Přikryla. Bedník přesně přihrál Štefanu Rusnákovi, který již zakončoval do prázdné branky – 36. minuta 2:0.

Radost z dvoubrankového náskoku však domácím dlouho nezůstala. Nejprve vyslal varování hostující Kupec, aby za okamžik již hosté udeřili. Úsměvy na rtech vrchlabských fanoušků zmrazil Ladislav Vlček, ke kterému se odrazil puk a střelou pod břevno snížil – 37. minuta 2:1. Tento stav však také dlouho nezůstal. Před brankou Berouna došlo k velkému závaru a Adam Mikšovský procpal puk za záda berounského gólmana – 39. minuta 3:1. Stejným výsledkem již třetina skončila.

Do třetí části vstoupili hosté aktivněji, ale první šanci si vytvořili domácí. Urban se řítil sám na gólmana, ale neuspěl. Hra se postupem času vyrovnala, ale mnoho šancí k vidění nebylo a nic na tom nedokázaly změnit ani početní výhody. Až při jedné z nich se ve vlastním oslabení dostal do brejku Podlešák, ale byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný se postavil k jeho provedení, ale Biegl jeho záměr vystihl a nedopustil tak snížení na rozdíl jediné branky.

Naopak zvýšit náskok mohl o malou chvíli později Urban, ale opět neúspěšně. Čtvrtou branku se však Vrchlabským nakonec vstřelit podařilo. V přesilové hře tečoval puk za Přikrylova záda David Zíma – 55. minuta 4:1. V tomto okamžiku bylo utkání prakticky rozhodnuto a tušili to i hráči hostí. Zápas se proto dohrával v poklidu a Vrchlabští se tak po dlouhém čekání mohli opět radovat z výhry na domácím kluzišti.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Tomáš Urban a berounský gólman Petr Přikryl.