HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Třebechovice 3:4

SK Třebechovice porazily Vrchlabí

02.10.2011
Jana Poskerová
Vrchlabští hráči v dnešním zápase na domácím ledět nedokázali porazit celek SK Třebechovice. Ty se od počátku zápasu jevily jako bojovnější a dokázaly vytěžit více z akcí před brankou. Vrchlabí se sice ve třetí třetině sebralo a dokázalo srovnat dvougólový náskok, ale Třebechovice v předposlední minutě zápasu daly rozhodující branku.
přát., neděle 2.10.2011, 17:00
3:4
Třebechovice
Biegl, Mádle, Hlaváč, Jakubec, Kovář, Šrámek, Zázvorka, Houda, Svoboda, Filip, Hajna, Marek, Mašek, Rathouský, Rychlovský, Blažej
Petrů, Lochman, Kostra, Mareček, Suchý, Špička, Šotola, Řezníček, Kudr, Branda, Bohdanecký, Polák, Chejst, Rejzek, Kosina, Pišta, Anděl, Tuček
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2  Branky a nahrávky:7. Bohdanecký, 10.Blažej Ma, 24. Mareček, 32.Kosina, 45.Blažej Ma, 53. Filip, 58. Rejzek. Rozhodčí: Horák, Bednář, Runštuk . Vyloučení:5:5 + Svoboda do konce utkání. Využití:1:1. Diváci:425 . Průběh utkání:1:1, 1:3, 3:4 .

První třetina přinesla vzájemné se oťukávání obou týmů. Skóre otevřel v sedmé minutě zápasu třebechovický útočník Jiří Bohdanecký. Domácí hráči ale dlouho vedení hostů netolerovali a v desáté minutě stav srovnal Martin Blažej. A stav 1:1 zůstal už po celou první třetinu nezměněn.

Do druhé třetiny vstoupilo hostující mužstvo v početní výhodě, ale nedokázali ji využít.To až Pavel Mareček poslal hosty opět do vedení,asistence Jaroslav Polák. Domácí se nemohli dostat do zakončení, všechny jejich gólové šance končily buď v lapačce, nebo na betonech hostujících gólmanů. Ve dvanácté minutě druhé třetiny se přesně potvrdilo: "Nedáš dostaneš." Šance Maška, Rychlovského i Filipa likvidovala postupně jak Petrů, tak střídající Lochman. Pak se domácí obraně utrhnul Ondřej Kosina a zvýšil vedení o dvě branky. Ale až do konce druhé třetiny už ani jedno mužstvo nedotáhlo gólovou šanci do zakončení. Třebechovice nedokázali ani využít početní převahu 5:6. Do šaten tedy opět jako vítězové odcházeli třebechovičtí hráči.

Třetí třetinu tedy opět Vrchlabí začínalo v oslabení, které soupeř nevyužil. Zato domácí tým se sebral a začal ohrožovat soupeřovu bránu. Ale opět se opakovala situace z druhé třetiny, útočníkům se buď puk nepovedl dorazit, nebo prostě neprostřelili brankáře. Úspěšným střelcem se stal při přesilovce až Martin Blažej, který snížil brankový náskok hostů. Na druhé straně si počínal velmi nebezpečně Branda, ale domácí brankář jeho střelu i dorážku velmi dobře zpracoval. Šanci tváří v tvář brankáři hostů neproměnil Svoboda, střílel hezky, ale přímo do náruče gólmana. Zato Martin Filip předvedl ukázkový gól, za pukem se Petrů už jen bezmocně otočil, Filip tedy v 53. minutě srovnal stav zápasu. Už to vypadalo, že Svoboda dovede zápas do vítězného konce, ale jeho nadějná střela cinkla o nůž brusle ležícího gólmana. Tentýž hráč vzápětí zbytečně fauloval protihráče do hlavy, za což obdržel trest 5 minut + do konce zápasu, a SK Třebechovice, respektive Daniel Rejzek, využil přesilovku a SK Třebechovice zvítězily.