HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Řisuty - Vrchlabí 6:5

Řisuty doma vyrovnaly sérii

27.02.2014
Raina Jarošová
V dnešním druhém zápase play-off vám hokejisté obou týmů nabídli skvělou podívanou. Po první třetině, ve které Buldoci vstřelili tři branky, se zdálo, že je o zápase rozhodnuto. HC Stadion se však nedal a vrchlabští kluci dokázali ještě vývoj utkání dost zdramatizovat, když dohnali pětibrankový náskok Řisut z 5:0 na 6:5. Stav série je tedy 1:1, přijďte v sobotu podpořit mančaft na další cestě za vítězstvím!
1 PO, čtvrtek 27.2.2014, 18:00
Řisuty
6:5
Třetiny: 3:0, 3:2, 0:3  Branky a nahrávky: 11. Dan (Záleský), 17. Landa (Kos), 19. Voráček (Kos), 22. Krpata (Sedláček), 24. Vyšín (Voráček, Kos), 31. Kraus (Landa, Sedláček) – 27. Klement, 37. Kolář (Klement), 44. Hamerský (Vondráček, Březina), 46. Fořt (Hamerský), 57. Filip (Fořt) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 3:0, 6:2, 6:5.
Druhé utkání proti týmu Řisut nezačalo pro vrchlabské hráče vůbec dobře. Buldoci poprvé kousli v 11.minutě, kdy se za záda Pavelky trefil Dan, druhým úspěšným střelcem se stal v 17. minutě Landa a třetí gól do šatny přidal vrchlabským Voráček. Po první třetině měly Řisuty tříbrankový náskok.

Na začátku druhé třetiny (22. minuta)odskočili Buldoci zásluhou Krpaty na 4:0 a Pavelku v brance hostí vystřídal Jeschke. Ten však ve 24.minutě inkasoval pátou branku od vyšína. Stav byl 5:0 a mohlo se zdát, že je vše rozhodnuto. Vrchlabští se do zápasu dostali až v jeho polovině, kdy ve 27.minutě skóroval Klement. Řisuty však v 31. minutě kousli pošésté a branku si připsal Kraus. Jenže na Klementa navázal v 37. minutě další vrchlabský obránce Kolář a zakončil do domácí brány, po druhé třetině byl tedy stav 6:2.

Po zahájení poslední třetiny snížil stav utkání ve 44.minutě Hamerský a na tabuli svítil přiznivější stav 6:3. Ve 46. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti vrchlabským, Hlusička neproměnil. Domácí tak v 46.minutě potrestal Fořt, který snížil na 6:4. V 57. minutě se prodloužení přiblížil Filip, který poslal do domácí svatyně pátý gól. V power play se už ale hostům z Vrchlabí vyrovnat nepodařilo a zápas skončil vítězně pro Řisuty.

Série HC Stadion Vrchlabí x HC Řisuty je tedy vyrovnaná na 1:1, další zápas se odehraje v sobotu 1.3. ve Vrchlabí, 4. zápas je v pondělí 3.3. ve Slaném.

Pavel Biegl: Začátek byl dobrý, ale v druhých deseti minutách první třetiny jsme měli špatný pohyb v obranné třetině, domácí v našem pásmu lépe bruslili a tím docházelo k přečíslení. Navíc narozdíl od prvního zápasu, kdy jim nevycházela koncovka, na co sáhli, to tam spadlo. V 25.minutě jsme byli zralí na ručník, na nohy nás postavila branka Klementa v oslabení a od té doby se hrál jiný zápas. Věřím tomu, že hrát ještě 5 minut, tak jsme ten zápas otočili. V poslední třetině staří mazáci předvedli, jak se bojuje v play-off, a mladí hráči by si z toho měli vzít do dalšího zápasu ponaučení.