HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 5:2

První zápas play-off vyhrálo Vrchlabí

25.02.2014
Raina Jarošová
První zápas letošního play-off skončil lépe pro domácí Vrchlabí, které se tak ujalo vedení v sérii 1:0. Po bezbrankové první třetině se HC Stadionu povedlo ve druhé části vstřelit dva góly. Ve třetí třetině však Buldoci náskok dohnali, bylo srovnáno, ale domácí poté třemi brankami během tří minut potvrdili svoji převahu.
1 PO, úterý 25.2.2014, 18:00
5:2
Řisuty
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec "C", Filip M. "A", Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek
Schwamberger – Kašák "A", Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Landa, Kos "A", Vyšín, Vlček, Kraus "C", Záleský, Hlusička, Krpata, Náprstek, Vodička, Redlich
Třetiny: 0:0, 2:0, 3:2  Branky a nahrávky: 27. Hamerský (Filip M., Fořt), 32. Hamerský (Filip M., Fořt), 48. Jakubec (Filip M., Vondráček), 50. Fořt (Hamerský, Jakubec), 51. Březina (Kolář) – 42. Kraus (Voráček), 47. Kašák (Landa). Rozhodčí: Jílek, Batěk – Maštalíř, Beránek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 5:2.
První zápas play off začal na vrchlabském zimním stadionu v 18,00. Po úvodním buly se aktivnějšími hráči po celou první třetinu stali domácí, branku však vstřelit nedokázali. V 5. minutě se mohl po Gengelově přihrávce trefit Březina, ten ovšem odkrytou branku hostí z Řisut minul. V 11. minutě chtěl Schwamberga překonat bekhendovou střelou Bláha, hostující golman si ale střelu pohlídal. V 18. minutě už to vypadalo na branku do šatny od kapitána domácího týmu, jenže střelu vyrazil brankář ramenem. V domácí brance se Jeschke dostal k zakončení sporadicky.

Druhou třetinu začali hosté v početní výhodě, ke střelecké akci se však nedostali. Až ve 26. minutě prověřili hosté také Jeschkeho, Záleský s Landou ujeli domácí obraně a ocitli se tváří tvář domácímu golmanovi, střela Záleského však směrovala mimo bránu. A domácí naplnili o minutu později pravidlo: Nedáš, dostaneš. Filip s Fořtem se propletli ke straně brány, Filip přihrál připravenému Hamerskému a ten byl v zakončení bezchybný. Do další šance se dostal Šťastný a posléze také Březina, jenže Šťastný neměl komu přihrát a Březinova dělovka mířila do golmanova těla. A před Jeschkeho branou se opět objevil Záleský, ale ani napodruhé střelecké štěstí neměl. Za to ve 32. minutě se před Schwambergerem opět zjevilo trio Fořt - Filip - Hamerský a opět to byl Hamerský, kdo z bezprostřední blízkosti navýšil domácí vedení. A Buldoci začali kousat a skoro na pět minut obsadili útočné pásmo. Z tlaku ale branku do konce druhé třetiny nevytěžili.

Poslední třetina začala přesilovkou domácích, ale hosté se ubránili a v plném počtu poprvé kousli. Po tlaku domácích to byl hostující Kraus, který zpracoval přihrávku Voráčka za Jeschkova záda, 42. minuta. Hosté se dostali zpět do hry a domácí měli plné hokejky práce. Vyšínovu střelu Jeschke pokryl, pak domácí nabídli hostům v 47. minutě přesilovku a bylo. Landa přihrál Kašákovi zpoza branky a ten poslal koutouč do brány přes Jeschkeho rameno. Hosté vyrovnali stav utkání. Pak ovšem nastal herní koncert pod taktovkou domácích hráčů. Ve 48. minutě dostal Jakubec kotouč přes celou šířku kluziště až k levému mantinelu a propálil hostujícího brankáře střelou k přední tyči. V 50. minutě využil přesilovku domácích Fořt a domácí vedli 4:2. Na to zazvonila tyč u Jeschkeho branky, aby Březina v 52. minutě propálil hostujícího brankáře popáté. Domácí se tak dostali do tříbrankového vedení, Řisuty ale zůstaly ve hře v plném nasazení. Snížení měl na hokejce opět Záleský, ale ani tentokrát se mu nepodařilo zakončit, Voráček pálil mimo branku. V 56. minutě dostal přihrávku zpoza branky Hlusička, zkusil to bekhendem, ale domácí golman si betony pohlídal. Poslední minuty už se nesly v duchu vzájemných potyček, golovou šanci si do konce utkání nevytvořil ani jeden tým.

Vrchlabská aréna viděla kvalitní zápas, kde se bojovalo do posledního hvizdu. Ačkoliv se začátek utkání nesl v trochu rozpačitém duchu, oba týmy se dostaly do hry a předvedly hokej, který do play off patří. Další utkání se hraje ve čtvrtek 27.2.2014 ve Slaném, třetí utkání se vrací v sobotu 1.3.2014 do Vrchlabí.

Trenér Pavel Biegl: V play-off není lehkého soupeře, je to prostě jiná soutěž. Stačí se podívat na ostatní zápasy, jak dopadly. K vidění byl velmi dobrý mač. Buldoci nás výborně napadali a zavírali prostory při našem zakládání útoků z obranného pásma. To nám dělalo určitou potíž. Jsem rád, že po vyrovnání na 2:2 jsme zvedli hlavu a znovu hostům odskočili. Měli jsme snad i více štěstí v koncovce. Klukům děkuji za přístup k zápasu, bylo to o něčem jiném než proti Žďáru. Čeká nás ale hodně těžká série.

Hodnotil také Jiří Jakubec: Dneska to bylo nečekaně těžký. V play-off to bude vždycky těžký. Bylo to vyrovnaný, ale dneska výborně zachytal náš gólman, a to asi rozhodlo.