HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Benátky 2:1

První výhra! Benátky se vrací domů s prázdnou

25.09.2010
Jaroslav Svoboda
V r c h l a b í - Tak konečně jsme se dočkali! Až ve čtvrtém kole zabrali vrchlabští hokejisté a na svém ledě po tuhém boji vyhráli 2:1 nad týmem z Benátek nad Jizerou. Hosté přitom v 16. minutě šli do vedení po trefě Ctibora Jecha, který zužitkoval vyhrané bully Josefem Skořepou. Ještě v první třetině však bleskově domácí využili přesilové hry a Kamil Tvrdek srovnal skóre. Vítěznou trefu zaznamenal po změně stran Jakub Drábek. Tentokrát Vrchlabí skórovalo v oslabení. Hokejisté z Krkonoš tak rozšířili svůj hodně skromný bodový zisk a snad je tato výhra nažene do veselejších pater tabulky.
4.kolo, sobota 25.9.2010, 18:00
2:1
HC Benátky
Koutský - Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Poživil, Bauer, Čížek, Poskočil - Tvrdek, Filip, Rusnák - Urban, Bláha, Beck - Kubeš, Hubáček, Látal - Zíma, Bakrlík, Drábek
Stejskal - Kolmann, Pavlů, Vála, Mrkvička, Drábek, Kajínek, Tondr - Kica, Urban, Nevyhoštěný, Klimt, Krejčík, Loskot, Jech, Skořepa, Weiss, Kopic, Pabiška, Vařecha, Hudíček.
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 19. Tvrdek (Čížek), 29. Drábek (Látal) - 16. Jech (Skořepa). Rozhodčí: Dvořák - Beneš, Ji.Svoboda. Vyloučení: 8:6, navíc Bakrlík (VRC) 10 minut os. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1205. Střely na branku: 33:30.

Oba týmy se na ledové ploše ani pořádně neohřály a domácí měli první možnost přesilové hry. Vyloučen byl obránce David Kajínek, jehož příjmení se takřka vybízí k odeslání na katr. Jenže domácí zahráli přesilovku bídně, navíc chvíli před návratem vyloučeného na led dostal kotoučem do tváře zadák Matějíček a krvavá skvrna na ledové ploše nevěstila nic dobrého. Fanoušci trávili tuto hrůznou podívanou o to tíž, že na ledě se hra příliš hokejové přehlídce pohledných akcí neblížila. Naopak oba týmy sužovány nervozitou kupily chyby v kombinaci a brankáři si tak mohli s trochou nadsázky kávičku s mlíčkem.

Až čtvrté vyloučení v utkání přineslo trochu vzruchu. Zímovu střelu Stejskal ve 12. minutě betonem pokryl, tentýž domácí útočník však hostům zatopil ještě víc o půl minutu později. Po střele Pácala se k teči dostal Zíma a kotouč políbil břevno Stejskalovy branky. V téže přesilovce ještě pálil Bláha, ale ani tentokrát Benátky neinkasovaly. A tak hosté vychýlenou mušku domácích trestali. Skořepa vyhrál bully v útočném pásmu a Ctibor Jech propálil Koutského! Hosté rázem ožili a spolu s nimi i celkově kvalita hokeje.

V polovině 19. minuty mohl srovnat Jakub Drábek, ale sám před Stejskalem zaváhal a než si připravil střelu, tak mu puk sebral jeden ze zadáků soupeře. Přesto se domácí dočkali. Exvrchlabský Aleš Vála usedl na trestnou lavici a jeho faul byl po pěti vteřinách potrestán. Tvrdek přetavil příhru mezi kruhy v krásnou trefu.

Ovšem začátek druhé třetiny fanoušky opět spíše uspával. Ani další početní výhoda, tentokrát hostů, vzruch nepřinesla, střely Kajínka či Vařechy lze zařadit do kategorie méně nebezpečných. Ve 27. minutě ochozy zahučely při šanci Poživila. Bakrlík jej našel krásnou přihrávkou, Poživil se ocitl sám před Stejskalem, který se navíc v té době válel po ledě. Jenže když se kotouč nezvedne, tak světýlko nesvítí. Poživil trefil brankáře a domácí tak radost odložili. Ve 29. minutě ve vlastním oslabení dokázal vystřelit Látal, ale co víc, Drábek ve správnou chvíli stál na tom pravém místě - jeho dorážce nic nebránilo v cestě do sítě a domácí poprvé v utkání vedli.

Že Benátky bude držet v šancích na body brankář Stejskal se potvrdilo v 38. minutě. Kubeš dostal od hostujícího zadáků dostatek času a prostoru na důvěrný rozhovor se Stejskalem, tváří v tvář benáteckému brankáři však neuspěl. Bekhendový blafák skončil na chráničích gólmana.

Podobná situace se opakovala ve 43. minutě, ale komu není radno, tomu není pomoci. Kubeš opět ztroskotal na Stejskalovi. Střela Loskota o pár minut později Koutského jen lehce podráždila. Hůř bylo Vrchlabským při dvojnásobném oslabení ve 48.-49. minutě. Jenže Benátečtí vystřelili pouze jedinkrát, Pavlů navíc našel jen chrániče jistého Koutského. S blížícím se koncem utkání jen rostla křeč hostů ještě srovnat. Domácí hlídali pásmo a v poklidu dostávali kotouč pokud možno do útočného pásma, často pak přímo ke Stejskalovi. V čase 57:30 se znovu na ploše ocitla rudá skvrna z krvavého zranění, opět po úrazu domácího hráče. Bláha byl ale ošetřen na střídačce a dramatu posledních vteřin již nic nebránilo.

Snad leda to, že hosté nic nevymysleli. Vrchlabí udrželo kotouč v poklidných vodách svého ledu, navíc Urban byl 37 vteřin před koncem třetiny faulován a poněvadž byl v úniku, následovalo trestné střílení. Sám postižený ale na Stejskala nevyzrál a ten opět udržel benátecké naděje na živu. Ty ale definitivně zhasly se závěrečnou sirénou, navíc unikající Filip ještě zazdil další vrchlabskou tutovku. Vrchlabí tak poprvé letos naplno bodovalo, Benátky nenavázaly na vysoké vítězství v souboji s Hradcem Králové z minulého kola.

Luděk Škaloud, HC Benátky nad Jizerou:Utkání se nám hodnotí těžko, protože jsme do Vrchlabí přijeli bodovat. Zápas jsme rozehráli dobře, dostali jsme se do vedení. Pak jsme pykali za naše fauly, kdy supeř dotáhl do konce přesilovku. Soupeř pak potrestal naši nemohoucnost při přesilovce.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí:Mě se utkání hodnotí lépe, protože jsme vyhráli. Ale do zápasu jsme nenastoupili dobře. Na začátku měl soupeř navrch, ale pak se nám dařilo hru vyrovnat. Byli jsme dost vylučovaní, i když musím kluky pochválit, že v oslabení hráli velmi dobře. Ve třetí třetině jsme se dostávali do šancí, ale Benátkám velmi dobře zachytal Stejskal.