HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 5:3

První přípravný zápas vyšel odchovancům Vrchlabí

19.08.2014
Jana Poskerová
V úterý 19.8.2014 odjeli do Kolína sehrát první přípravný zápas hráči HC Stadion Vrchlabí. Trenérské duo Řeháček - Holeček tak mělo první příležitost vidět svůj tým ve 100% hokejovém nasazení proti silnému soupeři. Oproti hostům z Vrchlabí měl Kolín za sebou již tři utkání. Zápas skončil sice vítězstvím domácích, ale je to jen příprava.
1P, úterý 19.8.2014, 18:00
Kolín
5:3
Moravec (Sejpal) – Muláček, Pácal, Pýcha, Skokan, Hanzl, Klíma, Barták, Fiala – Jankovský, Kadlec "A", Morkes "A"- Frolík, Valášek, Malý "C" – Hlavatý, Šafránek, Zumr – Ježek, Mejzr, Sladký – Semirád
Neužil (Veselý) – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch - Půlpán, Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Jakubec, Jirků, Krsek, Vlach, Srnský
Třetiny: 1:1, 4:1, 0:1  Branky a nahrávky: 14.Šafránek (Klíma), 30. Jankovský (Šafránek), 31. Pácal (Kadlec), 33. Pýcha., 34. Šafránek (Klíma) – 16. Krsek, 39. Srnský (Jakubec, Vlach), 52. Kadavý . Vyloučení: 6:12. Využití: 4:2 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:1, 5:2, 5:3.
První přípravné utkání určitě splnilo očekání trenéra vrchlabského týmu a to vidět celý tým v plném nasazení. Vrchlabí se do zápasu opřelo dobře, ačkoliv to byl domácí tým, který otevřel skóre.

Pokud se hlavní rozhodčí rozhodl prověřit připravenost hostujícího týmu při oslabení, taktika mu vyšla, hostujícím hráčům bylo uděleno celkem dvanáct trestů, z toho dvakrát se bránili přesilovce 5:3.

Po druhé třetině vedl domácí Kolín sice 5:2, ale na atraktivitě hře tento výsledek neubral. Na ledě sice bylo vidět, že Kolín za sebou již přípravné zápasy má, kdežto pro hostující tým to byl premiérový zápas. O tom však přípravné zápasy jsou, vidět tým v akci a promyslet další strategii.

Co může vrchlabské fandy těšit nejvíc, je skutečnost, že všechny tři branky nasázeli do kolínské svatyně odchovanci HC Krkonoše a to Krsek, Srnský a Kadavý.