HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Semechnice 9:5

První mistrovské body B teamu

09.11.2007
Jan Žďára
V prvním mistrovském utkání přivítalo naše B mužstvo na domácím ledě soupeře ze Semechnic. Střeleckou pohodu z přípravy potvrdil Jirka Jakubec, kdy zatížil konto soupeře třemi přesnými zásahy. Výborným výkonem se také prezentoval Jan Vrba, který ke svým dvěma brankám přidal i jednu asistenci. Bohužel se naše mužstvo nevyvarovalo také několika hrubých chyb, především v obraně, které soupeř trestal. Výsledek 9:5 je i pozvánkou na neděli, kdy se na našem ledě představí soupeř z Doubravic.
1.kolo, neděle 28.10.2007,
9:5
Semechnice
Teichman, Pištora T. - Srnský, Pištora R., Bušek, Mrkva, Holeček, Vrba, Burger - Jakubec, Kovář, Rychlovský, Učený, Kovář, Holas, Šuma, Klinger, Hajna
Třetiny: 4:1, 2:1, 3:3  Branky a nahrávky: Vrba(Šuma), Klinger(Vrba), Učený(Bušek), Šindelář(Jakubec), Hajna(Klinger), Jakubec(Mrkva), Vrba(Kovář), Jakubec(Rychlovský), Jakubec(Rychlovský). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:7 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 24:19. Průběh utkání:
Úvod zápasu byl plně v režii domácího mužstva, které hrálo mnohem aktivněji a i přes drobné komplikace s rozehrou si vytvořilo tří brankový náskok. V této části hry si tlak vytvářela především třetí pětka Klinger, Hajna, Šuma podporovaná Vrbou a Holečkem. Bohužel se při kontaktu s protihráčem zranil Šuma a utkání nedohrál. Krásnou akci také předvedl Jakubec s Šindelářem, kteří si ve středním pásmu dvakrát vyměnili puk a poté druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti zasunul kotouč za záda soupeřova brankáře.

V druhé třetině se však prohloubily problémy s rozehrou a v důsledku toho následovala i zbytečná vyloučení domácích. Hra byla velmi neurovnaná a jen díky drobným změnám v sestavě se třetina dohrála opět pod tlakem domácích. Za domácí skóroval Hajna po asistenci Klingra, na pravé křídlo místo Šumy se posunul aktivně hrající Holeček. A druhou branku domácích v této třetině přidal Jakubec.

Ve třetí části jsme sice soupeře přehrávali, ale díky nedůslednosti v obranné fázi jsme také zbytečně inkasovali. Svůj hattrik dokončil dvěma zásahy Jirka Jakubec a nekompromisní střelou od modré přidal svoji druhou branku Jan Vrba.