Proti Litoměřicím hrálo Vrchlabí nedůrazně

25.8.2016, Jana Poskerová

Prvoligové Litoměřice ve Vrchlabí jasně ukázaly, na čem musí ještě domácí tým do ostrého startu soutěže zapracovat. Zejména chybí důraz v zakončení před soupeřovou branou.

Vrchlabí - HC Litoměřice

Příprava, čtvrtek 25.8.2016, 17:30

Branky a nahrávky: 32. Čurda (Novák), 2. Švagrovský (Pilař), 15. Smetana (Veselý, Kalla), 16. Valášek (Hanták). 27. Paločko (Kalla, Smetana), 57. Veselý (Kalla, Šulc), 60.Švagrovský (Pilař, Fruhauf) Vyloučení: 7:5. Využití: 0:4.

Vrchlabí: Jelínek - Klement, Matějček, Tržický, Sakaev, Kadavý, Chleborád, Erban, Pokorný, Šťastný, Filip, Maďar, Novák, Urban, Čurda, Bláha, Šimoníček, Babec, Svoboda, Procházka, Krsek

HC Litoměřice: Rybár, Michajlov - Smetana, Málek, Bažant, Fruhauf, Jebavý, Šulc, Piegl, Kalla, Veselý, Paločko, Pletka, Pilař, Švagrovský, Kopta, Hanták, Valášek, Racek, Krátoška

Prvoligové Litoměřice ukázaly Vrchlabí, kde jsou hlavní mezery ve hře.

Výstižně průběh utkání shrnul Petr Hlaváč: "V utkání proti Litoměřicím poznali naši kluci, jaký je rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým hokejem. Když neberu fyzickou kondici, tak to bylo především v důrazu, jak v útočném, tak hlavně v našem obranném pásmu. Litoměřice hrály agresivně, dobře forčekovaly, nenechyli nám vůbec žádný prostor. Z toho pramenily naše chyby v rozehrávce, kde jsme byli nepřesní a Litoměřice nás tak dostaly pro nás pod zbytečný tlak. Naši hráči špatně vyhodnocovali situace a pak si museli pomoct faulem."
Vrchlabí inkasovalo v zápase šest branek, z toho čtyři padly v oslabení domácího týmu: "V oslabení jsme hráli strašně pasivně a nedůrazně. Povedlo se nám vytvořit si nějaké šance, ale naše koncovka je prostě druholigová. U koncovky musíme změnit myšlení hráčů. Pokud už je hráč v šanci, tak puk prostě musí do brány dostat, třeba i s brankářem. Nicméně utkání hodnotím kladně a doufám, že nás posunulo zase o něco dál. V pátek na nás čeká soupeř z Finska. To bude další zajímavá konfrontace, tak si ji nenechte ujít."

Zápas proti Vikingit edustus začíná v 18:30.