HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nové Město nad Metují - Vrchlabí 3:2

Prohra s Novým Městem

29.01.2012
Druhý zápas v Novém Městě nepřinesl vrchlabským hráčům vítězství, ani bod za remízu. Všechny tři body si připsal soupeř TJ Spartak Nové Město nad Metují. Ve vedení byli domácí od začátku a svůj náskok si i přes snahu hostí z Vrchlabí udrželi.
2.kolo, neděle 29.1.2012, 17:00
Nové Město nad Metují
3:2
Bláha – Hejduk, Jakl, Dittrich, Šnejdr, Plíhal, Burdych, Ježek, Kodym, Praus, Potůček, Janoušek, Vlček, Zámečník, Mach, Řehák, Reichmann
Biegl, Effemberk – Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Rathouský, Mádle, Lepka, Kovář, Šrámek., Jakubec, Filip, Svoboda, Blažej Ma, Marek, Oppelt, Jirků
Třetiny: 2:0,1:2.0.0.  Branky a nahrávky:13. Potůček (Janoušek), 15. Potůček, 30. Zámečník (Burdych) – 34. Jakubec (Červa), 40. Jakubec (Filip) . Rozhodčí: Lučan – Petra – Novák . Vyloučení:11:9 . Využití:0:2 . V oslabení:1:0 . Diváci: 350. Průběh utkání: 2:0, 3:2,3:2 .
Nejtmavší zimní stadion v krajské lize, jak se nechal slyšet vrchlabský fotograf, hostil HC Stadion v neděli 29.1.2012. Do zápasu nastoupili lépe domácí a celou první třetinu měli navrch. Hosté z Vrchlabí se nemohli do utkání dostat a prvních deset minut vypadalo spíše jako rozbruslení. Ve 13. Minutě po rozehrávce před brankou hostí se nastřelený puk odrazil od brusle domácího Potůčka přímo mezi betony Biegla a domácí šli do vedení. Ve 14.minutě nabídli domácí hostům šanci vyrovnat v přesilové hře, ale po školácké chybě obrany to byli opět novoměští, kdo se radoval, zejména Potůček, který byl před hostující branou bez jakékoliv pozornosti obránců.

Ve druhé třetině už vrchlabští našli ztracenou formu, ale z tlaku, který byl od počátku třetiny vytěžili opět domácí. Zámečník ve 30.minutě zvyšoval náskok na 3:0 a nad hostující střídačkou se snášely chmury. Až konečně Jakubec v přesilovce hostí upravil stav na 3:1. Vrchlabskou střídačku snížení pozvedlo a ve 40. Minutě opět Jakubec využil herní převahu a stáhl náskok domácích o pouhý bod.

Třetí třetina už byla poznamenána výkonem rozhodčího a to na obě strany. K vidění byly hokejové akce na obou stranách, ale už šlo hlavně o souboj brankářů. Skóre na vysledkové tabuli už zůstalo beze změny. Vrchlabští se sice pokusili o power-play, ale bez výsledku.

6. Náchod 12 3 1 0 2 6 40 : 57 13

Pavel Biegl: Město mělo větší agresivitu a nasazení v první třetině, postupem času jsme se soupeři přinejmenším vyrovnali. Škoda, že nám domácí odskočili o tři branky. Náskok jsme už nestihli zlikvidovat.