HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 1:5

Premiéra v Kolíně úspěšná

21.08.2013
První přípravný zápas odehrál HC Stadion Vrchlabí na ledě Kolína proti SC Kolínským kozlům. Premiéra se vrchlabským povedla, za záda domácího golmana se trefili celkem pětkrát, navíc Tomáš Bláha dokázal skórovat ve dvojnásobném oslabení.
Příprava, středa 21.8.2013, 18:00
Kolín
1:5
Moravec (Brázdil) – Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Chaloupka, Pohl. Výborný, Skokan – Morkes, Kadlec sr., Šifta- Malý, Ježek, Kubát – Valášek, Šafránek,Jankovský – Semirád, Zumr, Kočí- Kadlec jr.
Jeshke (Efemberk) – Hamerský, Poskočil, Klement, Kadavý, Lenoch, Závorka, Pulec, Fořt, Filip, Jakubec, Šťastný, Provazník, Bláha, Březina, Svoboda, Jirků, Marek, Gengel, Chmelař, Oppelt
Třetiny: (0:2, 0:2, 1:1)  Branky a nahrávky:2. Bláha (Šťastný), 16. Klement, 27. Štastný (Poskočil, Březina), 31. Bláha, 44. Gengel (Chmelař), 44. Šifta (Kadlec, Morkes) . Rozhodčí:Kubeš – Tash, Špringl . Vyloučení:4:9. Využití: 0:0. V oslabení:0:1 . Diváci:298. Průběh utkání: 0:2,0:4,1:5.
Pokud někdo čekal, že se nováček II.ligy bude první zápas na ledě vyjukaně rozhlížet, byl středečním zápasem zklamán. Vrchlabský tým, který poprvé naznačil, jak by mohla vypadat sestava druholigového mančaftu, vlétl na kolínský led bez zaváhání a hned v 2.minutě otevřel skóre zápasu. První bod si připsal Tomáš Bláha, asistence Tomáš Šťastný. Po rychlém nástupu potrestal rozhodčí nejprve hostujícího Hamerského, za chvíli mu šel dělat společnost další obránce, Kadavý. Téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku ale domácí hráči nedokázali využít. Stadion, který měl možnost poprvé hrát na ostro, se poctivě držel instrukcí z tréninku a hra byla pod jeho taktovkou. Další branku vytěžil v 16. minutě Martin Klement, který poslal vysokou střelu a kolínský brankář ji lapačkou dopomohl do brány.

V tlaku pokračoval Stadion také ve druhé třetině, jako první se před domácího golmana utrhl Patrik Fořt, ale zakončení se mu nepodařilo. Ani častá vyloučení hostujících hráčů nepomohla domácím k tomu, aby více ohrožili bránu Jeschkeho. Vrchlabská obrana byla pevně semknutá, domácí neměli moc příležitostí založit větší akci. Zato na straně hostů rozjel útočnou akci Jakubec, do brány však puk protlačil Tomáš Šťastný. Ve 29. minutě poslal rozhodčí na trestnou opět dva hráče Vrchlabí (Zázvorka, Pulec) a hosté se již podruhé bránili dvojnásobné přesile. Zároveň domácí vystřídali brankáře. A než se druhý golman stačil v bráně rozhlédnout, Tomáš Bláha suverenně ujel všem hráčům a tváří v tvář zvýšil na 3:0 pro Vrchlabí. Zásah si konečně připsal také Jeschke, který vyrazil ramenem střelu Valáška.

V poslední třetině se konečně začali prosazovat také domácí hráči. Ale byli to opět vrchlabští, kdo měnil skore. Láďa Gengel s tradiční 10 na zádech přidal ve 43. minutě pátý gol. Teprve po této brance dokázali domácí odpovědět a tak Pavel Šifta potěšil domácí fanoušky první brankou Kozlů. Stejnému hráči se podařilo proklouznout obraně v 55. minutě, Jeschke byl však pozorný. V posledních minutách zápasu se Kozlové stali útočnějšími, ale na skore se už nezměnilo nic.

Vrchlabí svou premiéru dotáhlo do vítězného konce a svým fanouškům předvedlo, že tým bude mít v sezoně sílu. K odvetnému utkání přijedou kolínští Kozlové v neděli 25.8.