HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jičín 6:5

Premiéra nakonec vítězná

17.10.2011
První zápas soutěže na domácím ledě přinesl řadu zvratů a obrat na straně domácích v poslední třetin. Do posledních dvaceti minut nastupovali domácí hráči s dvoubrankovou ztrátou, ale pravděpodobná domluva trenéra se neminula učinkem. Domácí pak zápas obrátili ve svůj prospěch a po čtyřech gólech si odnášejí první tři body.
1.kolo, neděle 16.10.2011, 17:00
6:5
Jičín
Biegl Zdeněk - Hlaváč, Mádle, Jirků, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka, Svoboda, Filip, Oppelt, Blažej Ma., Bušek, Marek, Mašek, Blažej Mi., Fuks, Hajna. Trenér: Biegl Pavel.
Svoboda - Kalfus, Najman, Houser, Moucha, Starý, Klaban, Abel, Mašek, Pivinský, Mizera P., Dušička, Kollman, Rybín, Slabý, Hladík, Zörkler, Lenc, Mizera O., Mácha, Anděl. Trenér: Růžička Roman.
Třetiny: 2:1, 0:3, 4:1  Branky a nahrávky: 2. Opplt (Filip), 17. Kovář (Jirků), 43. Mašek, 50. Filip (Houda), 51. Mašek (Bušek, Kovář), 52. Jirků (Kovář) - 12. Dušička, 21. Mizera, 23. Zörkler (O. Mizera), 30. P.Mizera (Dušička, Kalfus), 47. Anděl (Hladík). Rozhodčí: Tomáš Padevět - Zdeněk Schánil, Jiří Pavlíček. Diváci: 922
V prvním zápase v KHL přivítal domácí Stadion Vrchlabí mužstvo Jičína. Tento soupeř patří mezi favority na vítězství v této soutěži. V loňských sezónách se pravidelně umisťoval v horní polovině tabulky, a tak bylo jasné, že domácí borce nečeká nic lehkého. Do zápasu vstoupili domácí na výbornou. Už v čase 1:11 vsítil první branku Vrchlabí TOMÁŠ OPPELT. Tento stav vydržel asi 10 minut, poté v čase 11:39 srovnal stav utkání VÁCLAV DUŠIČKA. Vedení horalům vrátil v 17 minutě LUKÁŠ KOVÁŘ . Do konce třetiny se už ani jeden celek nedokázal prosadit, a tak se mužstva do kabin rozcházela za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina se však domácím vůbec nepovedla. Už 42 vteřin od začátku třetiny srovnalPETR MIZERA. V čase 22:31 LUKÁŠ ZÖRKLER poslal hosty do jednobrankového vedení. Vrchlabí bylo jako opařené a nezmohlo se na odpověd. Naopak Jičín ješte přidal v aktivitě a odměnou mu byla další branka. Tu vstřelil ve 30. minutě opět PETR MIZERA. Poté Vrchlabí přidalo a snažilo se bleskově odpovědět, ale ztroskotalo na špatné koncovce. Po druhé. třetině tak hosté vedli 4:2 a s premiérou Stadionu v krajské lize to začalo vypadat bledě.

Ve třetí třetině se Vrchlabí podařil dokonalý obrat. Od začátku byl domácí tým aktivnější a po třech minutách se dočkal kontaktního gólu, který vstřelil LIBOR MAŠEK. Jičínští byli neustále pod tlakem, přesto se hostům podařilo odskočit opět na rozdíl dvou branek, za hosty skóroval JAKUB ANDĚL. Poté však přišla povedená dvou minutovka vrchlabských a postupně 50. a 52. minutě skórovali MARTIN FILIP, LIBOR MAŠEK a TOMÁŠ JIRKŮ.

V závěru hokejisté Jičína z velkého tlaku nic nevytěžili, a tak mohla téměř tisícovka diváků být s výsledkem spokojena. Vrchlabí v dramatickém utkání vyhrálo 6:5.