HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Pardubice 0:3

Překvapení se nekonalo

06.08.2009
Patrik Huber, Petr Novotný
První domácí utkání Tipsport Cupu sehrálo HC Vrchlabí s velice těžkým soupeřem z Pardubic s navrátivším Dominikem Haškem v brance. Proti němu se postavil nepříliš jistý Biegl, kterému obrana zezačátku moc nepomohla, a souboj tak Hašek jednoznačně vyhrál. K tomu však přispěla zkušenost a klid extraligového celku v přesilových hrách a tak si tým HC Eaton Pardubice připisují body za výhru 0:3 na ledě v podkrkonoší. Ani tak se za svůj výkon svěřenci trenéra Jeřábka nemusí stydět a diváci si také přišli na své.
TsC2, čtvrtek 6.8.2009, 18:00
0:3
Pardubice
Biegl (Ševčík) - Bendík, Pácal (A), Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála (C), Hanzl, Jaroměřský - Tvrdek, Filip, Potůček, Kubeš (A), Hubáček, Rusnák, Zúbek, Mikšovský, Andres, Sajdl, Urban, Hruška
Hašek (Růžička) - Richter, Kočí, Zukal, Havíř, Šeda, Kolář II, Drtina - Cetkovský (A), Semorád, Pivko L., Kolář, Špirko, Starý, Klejná, Zohorna, Bláha, Rákos, Somík
Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 3. Bláha, 5. Somík (Kolář II), 35. Somík (Zohorna, Klejna) . Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1820 . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0 .

Zápas začal zostra, domácí se ani nestačili rozkoukat a už lovili puk ze své sítě. Radislav Špirko využil zmatků v domácí rozehrávce, puk se dostal k Tomáši Bláhovi, jemuž ještě zkoušel vypíchnout puk Biegl, ovšem neuspěl. Bláha tedy prázdné brány otevřel brankový účet střetnutí - 0:1. Domácím hokejistům se úvod zápasu hrubě nepovedl. Další gólový okamžik přišel v čase 4:52. Proti střele Cetkovského ještě Biegl stačil v čas zasáhnout, nicméně na následnou dorážku úplně volného Rostislava Špirka už byl krátký - 0:2. I po dvou rychlých brankách neměli Pardubičtí stále dost, naopak hokejisté z hor kupili řadu špatných přihrávek a v přesilovce Haška žádným ostrým pokusem neprověřili. Třetí zářez na pažbě mohl přidat Bláha, jenž dostal brilantní pas od spoluhráče Klejny, avšak přihrávkou byl tak zaskočen, že nedokázal přesně zakončit. Oba týmy si ještě mohly v závěru úvodní třetině vyzkoušet přesilovou hru, ty však zůstaly bez využití.

Do úvodní šance prostřední části se dostal hostující Kolář, ten však ideálně netrefil skákavý puk. Tentýž hráč byl poté potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Vrchlabí sice oproti první části hru v početní výhodě zlepšilo, ovšem ne dost na to, aby Haška ohrozilo nějak více, než jen střelami z větších vzdáleností. V následujících minutách příliš práce brankáři neměli. Další dobrou možnost měl pardubický útočník Tomáš Zohorna, když dostal z mezikruží milimetrový pas přesně na hokejku, blafákem si pohrál s bezmocným Bieglem a poslal hostující mužstvo do tříbrankového, pohodlného vedení - 0:3.

Ve třetí třetině, za rozhodnutého stavu se dopředu začali dostávat i domácí, ti chtěli mermomocí vsítit alespoň jednu branku. Ovšem Hašek opět byl takový, jakého ho známe, tedy nepřekonatelný. V 54. minutě už se zdálo, že domácí konečně legendu českého hokeje připraví o čisté konto, Hanzl měl před sebou odkrytou branku, jenže netrefil ideálně kotouč a Hašek se stihl přesunout a střelu zlikvidovat. Legendární brankář byl po zásluze vyhlášen mužem zápasu. Pardubice si tedy na ledě prvoligového týmu z Vrchlabí připsali tři body do tabulky Tipsport Cupu.

Václav Sýkora (trenér HC Eaton Pardubice): Dominik chytal s přehledem a výborně tam řešil situace kolem brankoviště, kde měl ty odražené puky pod kontrolou a bylo to pro něj první seznámení s českým hokejem po dlouhé době. Samozřejmě jsou to pořád jen přípravné zápasy, od soutěžních se to přeci jen trochu liší. Vychytal první nulu a to se počítá. Z těch dvanácti přípravných zápasů by jich Dominik měl chytat sedm a Martin Růžička pět. Dominik si potřebuje zvykat a odchytat těch zápasů víc.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Utkání poznamenaly ty dvě hrubky na začátku, Pardubice se hrozně lehce dostaly do vedení a samozřejmě takový kvalitní tým to v klidu dohrál. My jsme zase ve druhé třetině udělali mírný tlak, pak jsme po chybě dostali třetí gól, ale Radek Biegl odchytal výborný zápas. Myslím si, že jsme byli zbytečně zakřiklí a vůbec mu v té první třetině nepomohli.