HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Mor.Budějovice 4:0

Předčasně ukončené utkání vyhrálo domácí Vrchlabí

04.12.2013
Raina Jarošová
Další kolo II. hokejové ligy přineslo mnohá překvapení. Určitě v dnešním zápase nebylo favoritem Vrchlabí, ale po první třetině, kterou HC Stadion vyhrál, bylo jasné, že Moravské Budějovice budou tahat za kratší konec. Ve 27. minutě přidal branku Jirka Jakubec a o zápase tak bylo rozhodnuto. Dvě minuty před koncem druhé části hlavní rozhodčí předčasně ukončil utkání. Více se dočtete v reportáži.
19.kolo, středa 4.12.2013, 18:00
4:0
Mor.Budějovice
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník – Jakubec (C), Filip M. (A), Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Gengel, Filip D., Marek, Marks
Šťastný – Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza, Kesner, Zahradník (A), Telesz, Kovalský, Barták, Pěška, Trojan, Nahodil, Vlček, Dostál
Třetiny: 3:0, 1:0, -  Branky a nahrávky: 17. Filip M. (Fořt, Hamerský), 19. Hamerský (Jakubec, Fořt), 20. Veselý (Šťastný), 27. Jakubec (Filip M., Veselý). Rozhodčí: Jechoutek - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 4:4 + Zahradník (MOB) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 715.

Velmi pohledné necelé dvě třetiny utkání byly k vidění na stadionu ve Vrchlabí. Nutno říci, že režie zápasu byla v moci domácích hokejistů. Jen během úvodních pěti minut neproměnili domácí trojici velkých šancí. Pravděpodobně tu největší nevyužil Jirků a po něm ještě Marin Filip trefil z těžkého úhlu vnější část tyčky hostující svatyně. Tlak pokračoval a brankář hostů Šťastný postupně získával v úvodu utkání postrádanou jistotu. Zuby si na něm vylámal Šťastný a recept nenacházeli Martin Filip, Patrik Fořt ani výborně hrající posila z Pardubic Jan Veselý. Trvalý tlak přerušil až útočný faul Veselého ve snaze získat kotouč před brankou hostí. Přesilová hra ale přinesla pouze náznak tlaku hráčů ze vzdálených Moravských Budějovic. Jejich další přesilovka dopadla ještě o něco hůře. To si totiž dovolil drzou kličku před vlastní brankou Hamerský, naservíroval kotouč Patriku Fořtovi, který situaci dva na jednoho vyřešil parádním přistrčením puku na Martina FILIPA, který si počkal na pohyb brankáře a zavěsil. O dvě minuty později mohl stadion znovu vybuchnout nadšením. Složitá situace před brankou sršňů ještě neskončila brankou, přehled o hře však prokázal Jiří Jakubec, který vrátil na modrou čáru Ondřeji HAMERSKÉMU. Ten trefil z první přesně k pravé tyči Šťastného branky. Domácí fanoušci si libovali, jak krásnou třetinu viděli, ještě měl ale přijít bonus na závěr. Pouhých sedm vteřin před koncem třetiny přišlo vhazování v obranné třetině hostů. K puku se dostal Šťastný, předložil Janu VESELÉMU, ten zametl kotouč do branky pod betonem bezmocného brankáře a zvýšil tak dvě vteřiny před koncem na tříbrankový rozdíl.

Druhá třetina nabídla nejprve faul Hamerského a malou šanci hostů vrátit se zpět do utkání. Když bylo nejhůř, vyřešil vše i dnes velmi dobře chytající Jeschke. Domácí žádné herní výpadky nedovolovali. V další šanci zvonila za Šťastným tyč a o několik minut později už ani ta nepomohla. V mezikruží se zjevil úplně volný Jiří JAKUBEC, puk dostal přesně na hokejku a trefil ještě přesněji mezi betony. Vrchlabští tak už v polovině utkání věděli, že je dnes v cestě za třemi body asi už nic nezastaví. Málokdo však čekal, že tři body si připíší na svůj účet už dvě minuty před koncem druhé třetiny. Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a podle pravidel tak nemohli vystřídat svoji pětici na ledové ploše. Po vhození kotouče do hry se vydali okamžitě střídat. Vhazování se však opakovalo a rozhodčí museli přivolat zpět hráče z hráčské lavice. Nebylo na první pohled zřejmé, kdo na ledě opravdu byl, rozhodčí však požadoval výměnu ještě dalšího hokejisty. Budějovičtí protestovali a po chvíli jim byl udělen menší trest. Protesty nabraly na obrátkách a po udělení druhého menšího trestu odmítli na ledovou plochu nastoupit. Rozhodčí bez váhání ukončil za stavu 4:0 pro domácí utkání, které bude mít nejspíše ještě dohru u disciplinární komise.

Pavel Biegl:Lituju diváky, že museli předčasně domů, protože byl k mání z naší strany výborný zápas. Nám vyšla na jedničku první třetina. Již před prvním gólem jsme měli několik velmi dobrých střeleckých příležitostí a bylo otázkou času, kdy se prosadíme. Velmi dobře jsme přecházeli střední pásmo a šli do zakončení. Ve druhé třetině jsme již nebyli tak důslední v bránění a občas Budějky pustili do zakončení. Ota však byl vždy připraven. Závěr třetiny byl prapodivný. Je to podruhé, co jsem ve Vrchlabí zažil předčasně ukončený zápas...

Utkání nám zhodnotil také nováček týmu Honza Veselý: „Předčasné ukončení zápasu mě trochu překvapilo. Byl jsem docela naštvaný, protože jsem se nestihl pořádně zpotit :-) Myslím si ale, že zápas byl z naší strany dobrý. Splnili jsme všechno, co nám trenér v kabině řekl a hodně jsme je přehrávali. Podle umístění v tabulce jsem tušil, že to bude tvrdý zápas, tak jsem se na to i připravoval, a musím říct, že celý tým odvedl skvělý výkon.“