HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 4:7

Přátelák ve Dvoře

11.02.2016
Jana Poskerová
Přátelák s nádechem exhibice vítěze krajské ligy a druholigového týmu, to byl zápas Dvoru proti Vrchlabí. Byly k vidění kvalitní hokejové okamžiky, stejně jako školácké chyby na obou stranách. Vrchlabí v roli favorita očekávání splnilo, ale Dvůr byl kvalitním soupeřem, který nedal svou kůži zadarmo.
přát., středa 10.2.2016, 19:00
Dvůr Králové
Vrchlabí
Škop, Husár - Černota, Faltýnek, Fořt, Hamerský, Ježek, Komárek, Krejcar, Laš, Luštinec, Mišinec, Pavelka, Polák, Rychtera, Sedláček, Szakal, Vacek, Veselý, Vitebský, Vosyka, Zmítko
Jelínek, Sobotka - Lenoch, Klement, Boček, Kadavý, Hejda, Vacek, Maďar, Filip, Šťastný, Matějka, Urban, Procházka, Jirků, Bláha, Šimoníček, Matějček, Srnský
Třetiny: 0:4, 1:0, 3:3  Branky a nahrávky: 24. Szakal (Mišinec), 43. Szakal (Komárek), 51. Fořt (Faltýnek), 52. Luštinec (Szakal) - 6. Maďar (Klement), 10. Urban (Srnský, Matějka), 11. Šimoníček (Bláha), 19. ŠŤastný (Maďar), 42. Urban (Matějka), 45. Bláha (Jirků, Šimoníček), 59. Bláha (Šimoníčke). Rozhodčí: Padevět, Bednář, Runštuk. Vyloučení: 2:5 .
Přátelské utkání, pro HC Stadion Vrchlabí spíše velmi ostrý trénink, pro Dvůr zase důležitá příprava na nedělní utkání, dopadlo vítězně pro hráče Vrchlabí. Ale i tak nabídly oba celky pohledný hokej, kde nebyla nouze o kvalitní hokejové zákroky, prověřeni byli zejména všichni brankáři.

Zápas je asi nejlepší shrnout z pohledu vrchlabského trenéra Petra Hlaváče: Vyhrálo se, tak výsledek hodnotím kladně. Nečekali jsme nic jednoduchého a to se potvrdilo. Dvůr už dnes má druholigové mužstvo a pokud posílí v obranných řadách, mohl by usilovat v druhé lize o postup mezi 10 nejlepších. Úvod zápasu jsme zvládli výborně, od druhé třetiny si domácí zvykli na tempo hry a tomu uzpůsobili i taktiku (už s námi nechtěli hrát otevřený hokej), a tak nám byli vyrovnaným soupeřem. My naopak, jak je naším zvykem, jsme polevili, a tak z toho byl naprosto vyrovnaný zápas až do konce. Něco jsme si vyzkoušeli, jak by mohlo fungovat v ostrém zápasu, něco šlo hůře, ale od toho přátelské zápasy jsou. Děkuji Dvoru, že si s námi zahráli a musím pochválit oba tábory fanoušků za korektní fandění a výbornou atmosféru.
škoda, že těchto zápasů nemůžeme oderhát v mistrovské sezóně více, ale snad v budoucnu se ve Dvoře představíme i na mistráku. Dvůr by si to zasloužil.
Doslechl jsem se, že jsou ještě volná místa ve fan busu do Brodu, neváhejte a jeďte, budeme Vás potřebovat,KAŽDÝ HLAS!!! Děkuji.