HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Mor.Budějovice 8:3

Poslední domácí utkání bylo vítězné

21.02.2015
Marek Komárek
Poslední domácí utkání základní části sehráli horalé proti Moravským Budějovicím. Ty mohly v případě úspěchu přijet znovu během osmifinálové série. Jenže neuspěly. Vrchlabí vedlo po první části 3:1, Žihadlům se podařilo srovnat na 3:3, ale od rozdílové branky Lenocha, který nám utkání také zhodnotil, existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a HC Stadion nakonec zaslouženě vysoko zvítězil.
33.kolo, sobota 21.2.2015, 18:00
8:3
Mor.Budějovice
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč, Skočovský – Jakubec, Filip, Vlach, Bláha, Jirků, Šťastný, Matějka, Urban, Fořt, Oppelt, Kerekanič
Šťastný (49. Máj) – Sobotka, Randa, Sechovec, Latner, Forman, Vlašín – Přidal, Trojan, Matějka, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Peška, Mikeš
Třetiny: 3:1, 0:2, 5:0  Branky a nahrávky: 4. Bláha (Vlach, Filip), 11. Bláha (Jirků), 20. Vlach (Filip), 42. Lenoch (Filip), 44. Hamerský (Filip, Lenoch), 49. Šťastný (Bláha, Jebavý), 52. Matějka (Urban), 59. Šťastný (Bláha, Jebavý) – 11. Přidal (Forman, Peška), 21. Telesz (Trojan, Sechovec), 22. Mikeš (Přidal, Randa) Rozhodčí: Veinfurter – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 710. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 8:3.

Vrchlabí začalo poslední domácí utkání aktivně. Rychle tu byla možnost přesilové hry, kterou využil TOMÁŠ BLÁHA. V další přesilovce domácích měli více šancí hosté, ale ani Mikeš a následně Sechovec skóre nesrovnali. Nečekaně hodně práce měl Jakub Neužil. Nebýt jeho, po dvou třetinách by Vrchlabí jistě prohrávalo. Ale nebudeme předbíhat. Na přelomu první desetiminutovky domácí zvýšili na 2:0 a střelcem opět nebyl nikdo jiný než TOMÁŠ BLÁHA. Jenže ani dvacet vteřin neuběhlo a bylo sníženo. Domácí si nepohlídali PATRIKA PŘIDALA a ten dostal Žihadla opět do hry. V patnácté minutě měl obrovskou šanci Filip, kdy byl sám překvapen z toho, kolik času před Šťastným měl. Zakončit se podařilo až v poslední minutě první části DANIELU VLACHOVI. Na úplném konci této části ještě přišly dva důležité okamžiky. Vyloučit se nechal Jiří Jebavý a následně i Martin Klement dokonce na čtyři minuty po dvou krosčecích.

Nekompromisní hosté využili dvojnásobnou přesilovou hru během 25 vteřin. MICHAL TELESZ zakončoval z bezprostřední blízkosti a Neužil byl bez šance. O čtyřicet vteřin později bylo vyrovnáno a stadión celé situaci odmítal uvěřit. ROMAN MIKEŠ se z podobné pozice jako před ním Telesz také nemýlil. Když ve všech pádech skloňovaný Neužil chytil další jasné šance Moravských Budějovic, mohl završit hattrick Tomáš Bláha, ale odmítl. Do konce prostřední části byla k vidění jen série střídajících se vyloučení. Profitovali z toho zejména domácí, když byl vyloučen nejprve Přidal a na začátku poslední části také Vlašín. Na rozhodující branku utkání se nadále čekalo, i když si domácí postupně brali zpět svoji úvodní převahu.

Radost přišla ve 42. minutě. Stadión rozjásal netradiční střelec PATRIK LENOCH. Pro herní pohodu domácích byla důležitá i branka na 5:3. Z dobré asistence Martina Filipa těžil ONDŘEJ HAMERSKÝ. Chvilkové otupení snahy domácích znamenalo vyloučení kapitána Jakubce, ale ihned po jeho návratu byl rozdíl již tříbrankový. TOMÁŠ ŠŤASTNÝ vyhnal z branky Jiřího Šťastného, který chytal za hosty od první minuty. Od 49. minuty tedy čelil už v klidu hrajícímu domácímu celku Máj. Poprvé musel lovit kotouč v 52. minutě. V početní výhodě, jež nabídl Vrchlabí Sechovec přidal sedmou branku JAN MATĚJKA. Neuběhla ani minuta a sám na Máje ujížděl Vlach. Nedal. Dalším, kdo chtěl skórovat byl Hamerský, ale i on byl vychytán. Uspěl až TOMÁŠ ŠŤASTNÝ minutu před koncem a zakončil tak nakonec podařené utkání horalů. Mladý Kerekanič mohl přidat deset vteřin před koncem ještě devátou branku, ale Máj navzdory dvěma inkasovaným brankám během deseti minut nechytal špatně a s jeho akcí si poradil.

Nyní se Vrchlabští představí na ledě Baníku Sokolov. Ten má oč hrát. Drží před Kobrou Praha dvoubodobý náskok na čele celé soutěže. Vrchlabí se bude chtít nejlepším možným způsobem připravit na play off.

Josef Řeháček (trenér): Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení. Zbytečný byl závěr první třetiny. Jasně jsme si řekli, že to už dohrajeme. Najednou jeli sami, byl z toho faul, šli jsme do čtyř, pak do třech, zbytečně jsme si ten zápas zkomplikovali. Bylo to 3:3, narostla jim křídla a druhá třetina byla špatná z naší strany. Byli jsme nervózní, že ten zápas ztratíme. Zlomovým okamžikem byl čtvrtý gól, mančaft se znovu uklidnil, bylo to znát, začalo nám to jezdit, dostávali jsme se do gólových šancí a proměňovali jsme je.

Patrik Lenoch k rozhodujícímu momentu: Nemyslím, že to byl vyloženě můj rozhodující moment, dobře jsme to tam založili, obrana se rozestoupila, měl jsem tam místo, tak jsem to zkusil potáhnout a vystřelit a povedlo se. Třetí třetina byla výborná, škoda té druhé.

Vzkaz do play off: Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit. Bude super, když přijde plný dům. Společně to zvládneme a dojdeme v play off daleko!