HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nová Paka 10:4

Nová Paka vyfasovala opět svůj desetibrankový příděl

25.01.2008
Jan Žďára
Přesně po čtrnácti dnech zavítali hráči Nové Paky podruhé na led Vrchlabské Areny, kam přijeli bojovat o body, tentokrát do tabulky nadstavbové části. Historie se opakovala a Novopačtí si z Vrchlabí odváželi znovu vizitku našeho B mužstva s nekompromisním nadpisem 10:4. I podruhé to byl muž s pětadvacítkou Roman Pistulka, který se jako před čtrnácti dny postaral o tři branky domácích. Bohužel musel v polovině utkání pro jeho vleklé zranění ramene odstoupit. Utkání plné branek sledovalo 365 diváků!!!
2.kolo, čtvrtek 24.1.2008, 18:00
10:4
Nová Paka
Pištora T., (Teichman), - Bušek, Mrkva,- Srnský, Pištora R.- Vrba,Holeček - Jakubec, Šindelář, Holas- Pistulka, Kovář, Rychlovský-Hajna,Klinger, Šuma, Chrtek, Učený
Třetiny: 5:1, 4:1, 1:2  Branky a nahrávky:3 Pistulka, 2Jakubec, 2Šindelář , Holas, Holeček, Kovář . Vyloučení: 15:13. Využití: 4:1 . V oslabení:3:0 . Diváci: 365. Střely na branku: 35:12. Průběh utkání:
Domácí dobře naladěni po oslavě prvorozeného syna Romana Učeného - Pavla(50cm, 3,45kg ), nastupovali k druhému utkání nadstavbové části s vědomím, že protivník z Nové Paky by měl být hlavním soupeřem o postup do KLM. Po vyrovnaném úvodu utkání, hraném ve vysokém tempu, hosté až příliš otevřeli hru a domácím se dařilo následně trestat jejich individuální chyby. Skóre samotného utkání otevřel v 8. min Pistulka po asistenci Šindeláře. A o minutu na to Jakubec přidal po spolupráci opět s Šindelářem a Buškem další branku domácích. Na to ještě reagovali hosté snížením na dva jedna, ale dvoubrankové vedení vrátil Vrchlabským po samostatné akci znovu Jirka Jakubec. Chytře si počkal v oslabení na rozehru soupeře na jeho obranné modré čáře a z následného samostatného nájezdu se tváří v tvář gólmanovi hostí chladnokrevně nemýlil 3:1. Další dvě branky v síti Nové Paky předznamenaly výsledek a další průběh celého večera. Packého brankáře v 17. min v oslabení překonal svým přehledem a chytrostí Lukáš Kovář, to když ho obral o puk u mantinelu a prosmykl se kolem dvou bránicích beků a v kleče zasunul puk do odkryté branky. Po této akci se nechal brankář hostí střídat. Ve zbývajících minutách první třetiny soupeř zbytečně přitvrdil hru a spíše než na samotný hokej se nepochopitelně orientoval na osobní souboje a jejich zbytečné dohrávání mnohdy za hranicí pravidel. Nejlepší odpovědí na to byl opět puk v síti morálně rozloženého soupeře z hokejky neomylného Pistulky, kterému soupeř z Paky očividně svědčí, v přesilové hře pět na tři za přispění Jana Vrby a Jirky Jakubce. Do druhé třetiny nastupovalo naše B mužstvo především s úkolem udržet emoce na uzdě a pokračovat v ofenzivní hře se svědomitým plněním odraných povinností. Ale byl to soupeř, který Musilem hned na úvod třetiny snížil na 2:5 z pohledu soupeře. Hned z následného střídání však Pistulka, už s bolestí v ramenním kloubu po asistenci Kováře, přinutil soupeřova brankáře opět lovit puk z vlastní sítě. Před nuceným odchodem pro zranění se v 24. min utkání naposledy zapisuje Pistulka do zápisu a to svým podílem na brance od modré čáry střílejícího Holečka. Další trefy první formace Šindeláře s Holasem znamenali odchod do kabin po druhé třetině za stavu již 9:2!!! Třetí třetina se více méně dohrávala a především se snahou vyvarovat se zbytečného zranění. Přesto desátou branku domácích přidal, jak bonbonek na dort, v oslabení ze samostatného úniku mezi betony bezmocného brankáře Paky ve výborné formě hrající Šindelář. Milimetrovou přihrávku mu na útočnou modrou čáru adresoval obránce domácích Radek Pištora. Do posledních minut nesmyslně agresivně hrající hosté dokázali pouze dvěma brankami výsledek kosmeticky upravit na konečných 10:4. V samotném závěru ještě ve strkanici po dvou faulech- zbytečném podražení a sekání na svoji osobu umravnil hostujícího Jelínka domácí Vrba, to když ho ostrým políčkem usadil na led. Toto utkání znamenalo pro domácí především dva důležité body. Následně zajíždí B mužstvo v neděli do Lomnice nad Popelkou, kde sehraje své další utkání od 16.30 hod. B mužstvo by chtělo také touto formou poděkovat firmě TRANS MEDICAR spol. s r. o. jmenovitě panu Fialovi za věnování tréninkových dresů DĚKUJEME.