HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 7:3

Našim hokejistům končí sezóna

03.03.2008
David Schlegel
Aby se čtvrtfinálová série vrátila ještě jednou do Krkonoš, museli naši hokejisté zvítězit v Chomutově. To se bohužel nepodařilo a po výsledku 7:3 se z výhry v dnešním zápase a zároveň i z postupu do semifinále play off radují domácí hokejisté. Po první třetině vrchlabští hokejisté prohrávali jen o jednu branku, ale hned v úvodu té druhé Chomutov odskočil na rozdíl dvou branek a to byl nejspíše rozhodující moment celého zápasu. Přesto se naši hokejisté nemají za co stydět a je nutno jim za celou sezónu poděkovat.
ČF5, pondělí 3.3.2008, 17:30
Chomutov
7:3
Horčička (Štěrba) - Černý, Chatrnůch, Ťupa, Révay, Trefný, Bombic, Všetečka, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovič, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Gálik, Polanský
Hylák (od 24. Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, - Tvrdek, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Vantuch, Jech - Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký
Třetiny: 3:2, 3:1, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Jeslínek (Hašek, Bombic), 12. Jeslínek (Charousek, Hašek), 15. Šíp (Černý, Boušek), 21. Trefný (Kostourek, Jíra), 24. Polanský (Domin), 38. Hašek (Charousek, Jeslínek), 51. Gálik (Všetečka , Domin) - 10. Vantuch (Hrach, Brynecký), 19. Vantuch (Rýgl), 28. Beck (Tvrdek, Pajič). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Dančišin, Matějček . Vyloučení: 6:6 . Využití: 2:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 2040 . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3 .
Chomutovští mohli v pátém utkání série na domácím ledě rozhodnout o svém postupu a vstoupili do zápasu s velkým odhodláním. V 5. minutě jeli dva na jednoho Charousek s Jeslínkem. Druhý jmenovaný naznačil přihrávku, ale nakonec si všiml volného místa mezi Hylákovými betony a přesnou střelou otevřel skóre utkání. Hned vzápětí si velký tlak vypracovala první formace, ale Kostourek ve vyložené šanci Hyláka nepřelstil. V 9. minutě byl však potrestán Polanský a hned za 26 vteřin zmrazil domácí publikum Vantuch. Bryneckého teč Hrachovy střely ještě Horčička vyrazil, ale na dorážku již nestačil.

Za několik sekund však putoval na trestnou lavici Jech a Chomutov rozpoutal před Hylákem peklo. Boušek ještě velkou příležitost neproměnil, ale krátce před vypršením trestu přinesla opět branku spolupráce Charouska s Jeslínkem. Ve 14. minutě odešel na trestnou lavici Plodek a za pouhých šest vteřin se zase z boxu trestoměřičů vracel. Hned po buly pálil Černý a jeho pokus dorazil do sítě Šíp. V závěru první třetiny získali hosté možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a ani oni nabízenou příležitostí nepohrdli, byť měli trochu štěstí. Rýglova střela totiž trefila Vantucha, od něhož se puk odrazil do sítě.

Domácí po gólově bohaté první třetině vedli o gól, ale do druhé třetiny vstoupili jako uragán. Už po 44 vteřinách vybojoval za brankou puk Kostourek a nahrál mezi kruhy Jírovi. Jeho pokus ještě Hylák zlikvidoval, ale proti dorážce Trefného už neměl šanci. Vzápětí mohl ještě snížit Petr Horčička, ale nedal. Ve 24. minutě se pak Chomutov dostal do trháku, když Domin našel u tyčky osamoceného Polanského a ten zvýšil na 5:2. Po této brance nahradil Hyláka Ševčík. Vrchlabí ani za tohoto stavu nerezignovalo. Hostující hráči si byli vědomi, že v případě porážky jim končí sezóna a vrhli všechny síly do útoku. Nejprve Petr Horčička napálil břevno a ve 28. minutě rozebrali v přesilovce hosté domáci čtveřici a Beck dal hostům naději. V závěru druhé třetiny však po krásné akci Charouska skóroval Hašek a domácí odcházeli do kabin z tříbrankovým náskokem.

Vrchlabí trochu přibrzdilo na začátku třetí třetiny vyloučení, navíc Chomutov začal hrát ve vlastní třetině mnohem pozorněji než v dosavadním průběhu zápasu. Hosté se snažili, ale jejich snaha byla čím dál marnější. Definitivní rozuzlení nabídla 50. minuta.To předvedli ukázkovou kombinaci David Všetečka se Slovákem Martinem Gálikem. Všetečka už byl ve vynikající palebné pozici, ale ještě našel Gálika, který už doklepával do opuštěné branky. Závěr zápasu se už dohrával jen z povinnosti a Chomutov po pěti zápasech postoupil do semifinále. Je ovšem třeba podotknout, že nováček z Vrchlabí překvapil svým účinkováním v letošní sezóně celou hokejovou veřejnost a i Chomutovu byl v sérii vyrovnaným soupeřem.