HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 1:2sn

Nájezdy v Mostě rozhodl Kříž!

08.10.2007
Petr Novotný
V domácím zápase s Mostem dopadl jednoznačně 6:2. Na severu Čech už to tak jednoznačné nebylo. Po dvou třetinách 0:0, rozhodnout tedy měla až 3. třetina, kde se hosté konečně dokázali zásluhou Daniela Bryneckého ujmout vedení a potvrdili tak úlohu favorita. Ovšem po brzkém vyrovnání domácích šlo utkání do prodloužení, které skončilo taktéž bez branek. Rozhodly teprve samostatné nájezdy a díky Pavlu Křížovi tak Vrchlabí zaslouženě vyhrálo 1:2.
10.kolo, pondělí 8.10.2007, 17:30
Most
1:2sn
Fiala (Melichar) - Szakal, Charousek, Martínek, Prošek, Stříteský, Suchánek, Nosek, Růžička - Míka, Koláček, Zaťovič, Buďa, Kováč, Metlička, Plachý, Kořínek, Urban, Nekvinda, Baran, Kašťák
Falta (Ševčík) - Rýgl, Vála, Holub, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Matějíček, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Gengel, Dušek, Jech, Nakládal, Bárta, Nevyhoštěný
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 54. Martínek (Prošek) - 46. Brynecký (Rýgl, Pajič), rozhodující nájezd Kříž . Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský . Vyloučení: 4:6, navíc Martínek (Most) 10 minut OT . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 300 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

V 10. kole 1. ligy se Jeřábkův kádr vydal do Mostu, tedy nedaleko Chomutova, jenž se štestím vybojoval vítězství zásluhou Chatrnúcha, který dovezl puk do Faltovy klece 46 vteřin před koncem 3. třetiny.

První třetina byla, jako ve většině případů, o vzájemném respektu a zkoušení pozornosti gólmanů. Vrchlabští hráči měli určitou převahu nebezpečných akcí, ale jinak to byl velmi vyrovnaný souboj. Brankáři obou týmů si nenechali uniknout jediný puk a 1.dějství tedy skončilo nerozhodně 0:0.

V dresu hostí si odbyl svou premiéru za HC Vrchlabí jedenadvacetiletý útočník a člen reprezentačních mládežnických kádrů Antonín Dušek, naopak chyběl Lukáš Vantuch, který se vrálit do základní sestavy libereckých Bílých Tygrů. Také obránce Jakub Nakládal se prosadil v naší nejvyšší soutěži a sice v Pardubicích.

Druhá část zápasu začala přesilovkou domácích, ta však skončila bez výsledku. Stejně tak skončila i přesilová hra vrchlabských, když se nedokázali prosadit v obranném pásmu Mostu. Hra pokračovala bez větších šancí na obou stranách a ani mostecká početní převaha dvou muzů na ledě nezměnila nerozhodný stav. Do konce třetiny zbývalo ještě něco málo přes 6 minut, postupně se netrefili domácí Míka a o chvilku později spálil šanci Zaťovič, z hostujícího týmu neproměnil Tvrdek, který je druhým nejproduktivnějším hráčem těsně za slovinským reprezentantem ve službách HC Vrchlabí Rokem Pajičem. Do druhé sirény se toho již mnoho nestalo a tak šli týmy do šaten za stále bezbrankového stavu.

Za to poslední třetina byla z diváckého hlediska opravdu nejzajímavější. Již 20 vteřin po zahájení se do šance dostal Kamil Tvrdek, ale byl zahákován. Minutu na to unikal domácí obranné dvojici Kříž, trefil však pouze tyčku Fialovy klece. Domácí se při hře 4 na 4 sice dostali do útočného pásma, ale hosté se ubránili tlaku a hned dvakrát za sebou ohrozili branku mosteckých. Poté, když ve vlastním oslabení ujížděl domácí Urban a byl faulován, sudí Pešina nařídil trestné střílení. Úkolu se ujmul zkušený čtyřiatřicetiletý útočník Kamil Koláček. Ten netrefil branku a hned z rozehrávky před Faltou se hostující hráči Rýgl s Bryneckým dostali do přečíslení, Daniel Brynecký zužitkoval nahrávku od Rýgla a otevřel tak skóre zápasu. Domácím stačilo necelých osm minut k vytvoření tlaku a po několika neúspěšných pokusech domácích hráčů Falta vyrazil puk před sebe, kde čekal nikým nebráněný Petr Martínek. Ten už měl snadnou práci a dorazil kotouč do branky. To se stalo v 54. minutě. V následujících vteřinách byl za hákování poslán na trestnou lavici Pavel Kříž a domácí tak měli výhodu jednoho hráče, tu sice nevyužili, ale přesto byli v posledních minutách závěrečné třetiny aktivnějším týmem.

V normální hrací době skončil zápas nerozhodně a muselo se prodlužovat. Oba týmy začaly velmi opatrně a zodpovědně, žádný z hráčů nechtěl udělat chybu po které by následovala rychlá smrt. Několik pokusů o zvrat s přehledem zlikvidovali brankáři a došlo na samostatné nájezdy.

Jako první měl šanci přiblížit svůj tým vítězství mostecký útočník Petr Míka, ale nepodařilo se mu oklamat jedničku vrchlabského mužstva. Z hostujícího mužstva se jako první rozjel Rok Pajič.Ani ten nepřekonal jeho bekhendovým blafákem brankáře Fialu. Prvním šťastným se stal až domácí Milan Buďa! Druhým exekutorem je kapitán hostí Aleš Vála a také proměnuje! Skóre je vyrovnané, ale Kamil Koláček nevyzrál na Pavla Faltu a na led se tedy postavil Pavel Kříž, který střelou pod břevno potvrzuje svoje kvality a ukončuje toto utkání.

V Jeřábkově rodném městě se body získávají těžko, jak se mohli přesvědčit hráči HCV. Tým má statisticky lepší výsledky venku než v domácí Elektromont aréně, což se ukázalo být pravdou i v tomto zápase.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Most hrál dnes velmi dobře, bruslil, hráči měli dobrý pohyb po ledě. Důležité bylo, že 1.třetina skončila 0:0, domácí v ní měli více šancí, ale podařilo se nám neinkasovat. 40 minut jsme hráli na kompletní 4 útoky a mysleli jsme, že budeme mít v závěru více sil. Klíčový moment zápasu je podle mě neproměněné trestné střílení domácích, kdy jsme hned po rozehrání šli do vedení. V tom momentě jsme měli navrch psychicky a vedení jsme měli udržet, jenže jsme udělali chybu v útočném pásmu a následně jsme v naší třetině nedokázali vyhodit puk a domácím se podařilo vyrovnat. Myslím, že remíza po 60 minutách je spravedlivá a odpovídá průběhu hry. Samostatné nájezdy to už je loterie. Ozdobou utkání byli dnes oba brankáři.

Ladislav Kolda (trenér HC Most): Naše mužstvo se nenachází v dobré herní pohodě, věděli jsme, že Vrchlabí bude těžký soupeř, dobře bruslí, daří se jim. I tak jsme sehráli velice dobrý zápas, šli jsme do toho s velkým nasazením, vytvořili jsme si i šance, ale neproměnili jsme je. Důležitým momentem bylo trestné střílení, které jsme neproměnili a hned z protiútoku ještě v oslabení jsme inkasovali branku. Kluci se nepoložili, zabojovali a podařilo se nám vyrovnat. Myslím si, že remíza byla dnes spravedlivá, v samostatných nájezdech byli šťastnější hosté. Chybělo nám trošku více štěstí.