HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Náchod - Vrchlabí 4:3

Náchod vítězný

30.10.2011
Ve čtvrtém kole KLM se Vrchlabí představilo v roli hosta na ledě Náchoda. Tým HC Náchod potřebuje body jako sůl a tak se na stadionu odehrála tvrdá bitva o vítěze. Vrchlabí po celý nedělní zápas dotahovalo, v poslední třetině už i věřilo, že urve aspoň remízu, ale náchodský Navrátil svou svatyni uhlídal.
4.kolo, neděle 30.10.2011, 17:00
Náchod
4:3
Navrátil, Hrabica, Presse, Pavlík, Michel, Dostál, Chudý, Komárek, Hudeček, Zeman, Leeder, Petr, Javůrek, Vondřejc, Škoda, Verner, Šejnoha
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Mádle, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka - Svoboda, Filip, Oppelt, Blažel Mi, Bušek, Marek, Mašek, Hajna, Žďára, Fuks
Třetiny: 2:1, 1:2,1:0  Branky a nahrávky:9. Leeder (Petr, Šejnoha), 14. Filip (Houda), 16. Škoda (Michel), 27. Zeman, 33. Houda (Filip), 37. Kovář (Šrámek), 46. Petr (Dostál). Rozhodčí: Lučan, Janovský, Řezníček . Vyloučení:10:5 + OT Javůrek, Kovář, Marek. Využití:2:1. V oslabení:0:0. Průběh utkání:2:1, 3:3, 4:3.
Nástup obou mužstev do zápasu byl ve velmi ostrém tempu a náchodští útočníci od samého počátku šli pouze za jediným cílem - získat tři body. V prvních minutách zápasu se vrchlabští prakticky nedostali do obranného pásma soupeře. Když se jim podařilo překonat červenou čáru, nedařilo se jim zakončení, v největší šanci se objevil Mašek, ale jím sklepnutý puk těsně minul brankovou čáru. V deváté minutě vytěžil z herního tlaku první gól Leeder. Vrchlabí pak mělo možnost snížit v přesilové hře, ale místo toho se zapotil Biegl, který se octl tváří v tvář nachodskému útočníkovi. Stav ve 12. minutě z otočky srovnal Filip, kterému přesně přihrával Houda. Při vyloučení Mádleho využil přesilovku Škoda a Stadion opět prohrával. Stav se do konce první třetiny nezměnil.

První desetiminutovka druhé třetiny přinesla pohledný hokej pouze pro diváky Náchoda. Z vrchlabských se do šance dostal pouze Svoboda, ale jeho střela z otočky bránu minula. HC Náchod se totiž po trestném střílení dostal do vedení 3:1. Zeman prokličkoval mezi hostujícími hráči a ocitl se sám před brankářem, ale byl hákován Buškem a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Vrchlabáci pak měli možnost snížit při přesilovce, dokonce se i na krátký čas ocitli v početní výhodě 3:5, ale byl to jen zmar, nervózní a tvrdá hra. Náchodského Navrátila z letargie probudil a pavouky z brány vyhnal až Houda, který předpisově zpracoval Filipovu přihrávku a dělovkou snížil na 3:2. A tento gól hráči HC Stadionu potřebovali jako sůl, protože pak se konečně změnila jejich hra a přihrávky začaly mít logiku. Tři minuty před koncem opět předpisově zpracovaná přihrávka Šrámka a Kovář srovnal stav na 3:3.

Začátek poslední třetiny byl velmi náročný pro náchodskou obranu, ale z tlaku Vrchlabí nakonec opět těžil Náchod. Dostálovu střelu Biegl ještě zpracoval, ale dorážka Petra šla přesně přes jeho levou brusli. Vzápětí do podařilo Svobodovi vyvézt puk do obranného pásma hostí, ale při střele byl faulován dojíždějícím náchodským obráncem. Následnou přesilovku hosté nevyužili. Horní tyč brány zazvonila při Filipově střele, ale puk byl vysoko. Svou šanci neproměnil ani Svoboda, kterého vychytal připravený Navrátil. V poslední přesilovce strávili vrchlabští celou její polovinu v obranném pásmu domácích, ale bez zakončení. K vyrovnání zápasu nepomohlo ani power-play. Vrchlabí se domů vrátilo bez bodu.