HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Most 3:1

Na nový rok tři body s Mostem

05.01.2008
Jakub Gabriel
Vrchlabí si připisuje další tři body do sbírky po výhře 3:1 s nováčkem z Mostu. Po bezbrankové první třetině, ve které měli navrch domácí, se ve 27. minutě ujal Most vedení díky šťastné teči Bednaříka, ovšem Rapač ještě dokázal před přestávkou srovnat. Poslední dějství už ale patřilo domácím hráčům a po trefě Plodka mezi betony a povedenému blafáku Rapače si Vrchlabí zajistilo tři body díky výhře 3:1. Richard Rapač byl díky dvěma trefám vyhlášen hvězdou utkání. Na další utkání zajíždí Vrchlabští na derby do Hradce Králové, se kterým ještě neprohráli. Duel začíná ve středu 9.1. v 18:00 a na utkání bude připraven fanouškovský autobus.
33.kolo, sobota 5.1.2008, 18:00
3:1
Most
Ševčík - Matějíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Nakládal J., Chaloupka, Hrach - Gengel, Brynecký, Jech, Horčička, Hruška, Plodek,Kříž, Přeučil, Beck, Rapač, Kováč, Nevyhoštěný
Zikmund - Martínek, Prošek, Szakal, Šulc, Kaltenbock, Nosek, Charousek, Kašťák, Koláček, Kudma, Zaťovič, Postl, Metlička, Nekvinda, Olivierus, Bednařík, Nedrda, Suchánek, Novák
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 34. Rapač (Matějíček), 45. Plodek (Hruška), 51. Rapač - 27. Bednařík (Kaltenböck, Olivierus). Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Szakal (Most) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1601. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

První třetina: Vrchlabí bylo lepším týmem, ale Zikmund hosty jistil

Vrchlabí začalo rychlou akcí do útočného pásma, kterou překazil faul hostí. V následující přesilovce se hosté ubránili. Po chvíli si zahráli v přesilovce i hosté, také nevyužili. V 8. minutě jeli domácí dva sami na brankáře, Přeučil nahrál Beckovi, který netrefil odkrytou klec. Potom jel Gengel proti dvoum mosteckým obráncům, které objel, ale byl už před Zikmundem moc blízko a nezakončil. I Zaťovič si vyskoušel nájezd, ale Ševčík také pokryl. Ve 13. minutě měli domácí druhou přesilovku, ale hráči Mostu se opět ubránili a dokonce i několikrát z dálky vystřelili. V další domácí přesilovce nebezpečně od modré pálil Plodek, ovšem Zikmund byl pozorný. Poslední minuta se odehrála v hostujícím pásmu, ale Vrchlabští nedokázali překonat brankáře Zikmunda, a tak byl po první třetině stav bezgólový. Domácí hráli útočněji a měli více šancí, bohužel pro ně však branka nepadla.

Druhá třetina: Bednaříkův gól dostal Most do vedení, ale domácí stačili srovnat

Domácí začali druhé dějství pokračující početní výhodou, která se jim příliš nevyvedla. Naopak Mostečtí začali tlačit a jejich nápor zastavil až Ševčík, když střelu zastavil svoji maskou. Velkou šanci měl ve 24. minutě Kašták, který nastřelil z bezprostrědní blízkosti Ševčíkův beton. O dvě minuty později využili hosté přesilovku a otevřeli skóre. Nejdříve střílel z otočky Olivierus, ale Ševčík vyrazil. Potom si pro odražený kotouč dojel do rohu, nahrál na modrou Kaltenböckovi a ten prudce vystřelil, střelu ještě stačil tečovat Lukáš Bednařík a nedal tak brankářovi šanci zareagovat - 0:1. Potom se ale provinil Zaťovič a domácí měli možnost srovnat v další přesilové hře, ovšem hosté zodpovědně bránili a nedali domácím šanci ke střele. Po dvou rychlých vyloučení hráli domácí minutu a 57 sekund 5 na 3, ale Kříž ve dvou ložených šancích netrefil prázdnou branku. Všechny střely Zikmund pochytal a nebo je zblokovali mostečtí hráči. Při hře 4 na 4 to ale domácím už vyšlo. Matějíček střílel od modré a kotouč do branky dorazil Richard Rapač - 1:1. O minutu později si naopak hosté zahráli 5 na 3, ale stejně jako Vrchlabští tuto výhodu i přes několik šancí nevyužili. Ve 39. minutě mohl skórovat opět Rapač, ale skákavou přihrávku od Kováče nezpracoval nejlépe. S posledním domácím nahozením zazněla siréna a ukončila druhou část zápasu. Do šaten se tak odcházelo opět za nerozhodného stavu, po jedné brance na každé straně.

Třetí třetina: Domácí poslední část zvládli a přidali dvě branky

Hned z první akce byli hosté nebezpeční, Metlička dělovkou z mezikruží pořádně protáhl Ševčíka. Z rychlého protiútoku ale střílel domácí Brynecký, Zikmund však byl proti němu úspěšný. Ve 45. minutě z nenápadně akce domácí podruhé udeřili. Hruška si počkal, až si obránce lehne a potom přihrál Milanu Plodkovi, který se z první trefil přesně mezi betony - 2:1. Další šanci měl Přeučil, který z nulového úhlu vybruslil před Zikmunda a nastřelil spojnici brankové konstrukce. Ale i hosté si vytvořili několik příležitostí, hlavně Kašták, který prověřil Ševčíka hned několikrát. Ovšem v 51. minutě ujel Richard Rapač a povedeným blafákem zvýšil náskok na 3:1 a dal svůj druhá gól. Hosté se od této branky více zbavovali kotouče, který hodněkrát končil až na zakázaném uvolnění. Domácí si od 55. minuty s pukem takřka hráli, Mostečtí se marně dostávali do útočného pásma. Posledním vyloučeným večera byl Szakal, který dostal za vražení na hrazení osobní desetiminutový trest. Nejlepším domácím hráčem byl vyloučen Richard Rapač, autor dvou branek a za hosty brankář Jiří Zikmund. V posledních sekundách už domácí zvedali ruce nad hlavu a radovali se z první výhry v roce 2008.

Kamil Kašťák (trenér HC Baník Most):

Chtěl bych říct, že to byl celkem vyrovnaný zápas.Domácí dali o dva góly víc a my jsme ty šance v přesilovkách nevyužili a to rozhodlo. Za stavu2:1 jsme šptaně střídali a z toho samostaného nájezdu se rozhodl zápas. Věděli jsme, že Vrchlabí je silný soupeř, který nás už dvakrát porazil. Jednou tady a podruhé u nás remizoval a vyhrál na penalty.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):

První třetinu jsme dobře bruslili, měli jsme i šance, Most podržel Zikmund. Tam byla škoda, že jsme nemohli dál hrát na čtyři lajny, protože se zranil Láďa Gengel a tím jsme to měli tak trochu rozházené - hlavně tu první lajnu. Rozhodující bylo, že jsme dali ten gól na 1:1 - to bylo důležité, šli jsme do kabiny za stavu 1:1. My jsme vedruhé třetině dali gól z brejku Most musel dotahovat. A myslím si to samé - když padnul gól na 3:1, bylo to hotové. Ozdobou utkání bylo nasazení, bylo vidět, že obě mužstva trénovala.