HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Pelhřimov 7:4

Medvědi si body neodvezli ani na druhý pokus

10.01.2015
Také druhý zápas s týmem Medvědů z Pelhřimova skončil vítězstvím domácích hráčů HC Stadion Vrchlabí. Skóre zápasu otevřel Fořt a po něm Jirků, ale soupeři se povedlo ve druhé třetině vyrovnat. Až poslední třetina, kdy domácí skórovali 4x definitivně rozhodla o konečném výsledku zápasu.
23.kolo, sobota 10.1.2015, 18:00
7:4
Pelhřimov
Neužil (Sobotka) – Skočovský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Bláha, Jirků, Vlach, Matějka, Urban, Fořt, Oppelt, Srnský
Vajner (Čekal) – Jelínek, Dominik Kasalý, Mečiar, Srdínko, Filip Kasalý, Tolkner, Třetina, Kadlec, Beneš, Votápek "C", Hadrava, Kopic, Svoboda
Třetiny: 2:0, 1:2, 4:2  Branky a nahrávky: 3. Fořt (Urban), 8. Jirků, 26. Bláha (Matějka, Vlach), 50. Šťastný (Jakubec, Skočovský), 53. Vlach (Bláha,), 59. Filip (Šťastný, Skočovský), 60. Kadavý (Vlach) – 28. Dominik Kasalý, 29. Mečiar (Hadrava), 49. Beneš (Třetina), 56. Mečiar (Filip Kasalý) . Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 883. Průběh utkání: 2:0, 3:2, 7:4.

Dnešní zápas začal lépe pro domácí HC Stadion. Již ve druhé minutě se rozvlnila síť pelhřimovské branky, když se trefil Patrik Fořt a poslal Vrchlabí do vedení. Další gól mohl přidat hned o chvíli později, ale na hostujícího brankáře nestačil. HC Stadion se stále zdržoval v útočné třetině, Kadavého střela se minula účinkem. Až v čase 7:09, kdy byl faulován Tomáš Jirků a nařízeno trestné střílení, se domácí radovali z dalšího gólu a vedli již 2:0. Hned na to ale dostali možnost snížit Medvědy, když jeli tři na jednoho – naštěstí z toho byla jen střela, která se odrazila od tyče. Medvědi měli velké problémy dostat se do útočného pásma, ale ve 12. minutě dostali příležitost – první vyloučení v utkání bylo na straně Vrchlabí. Domácí se úspěšně bránili, ale o minutu později šli do tří – za podražení si na trestnou lavici muset sednout Kadavý. Naštěstí pro ně tuto velkou šanci hosté nevyužili a skóre se tak neměnilo. Od té chvíle jsme mohli vidět další vyloučení – nejdřív na straně Medvědů, potom i vrchlabští dostali menší trest. Následovalo další vyloučení Pelhřimova, takže nakonec se chvíli hrálo 4 na 3. Do konce třetiny jsme však žádnou větší akci neviděli a HC Stadion Vrchlabí tak zvítězil 2:0.

Druhou část začali aktivněji Medvědi. Vynikající zákroky ale předvedl domácí Neužil, který zachránil Vrchlabí minimálně od jedné vstřelené branky, kterou mohl dát Svoboda. Následovalo další domácí vyloučení a hosté dostali domácí pod tlak. Pár vteřin před naskočením Jebavého do hry se Neužil opět blýsknul skvělým zákrokem proti střele Tolknera. Z branky se nakonec radoval HC Stadion – spolupráce Matějky s Tomášem Bláhou se neminula účinkem a Vrchlabí vedlo již o tři branky. První využití početní převahy jsme viděli ve 28. minutě, kdy se trefil hostující Dominik Kasalý a snížil na 1:3. Další využitá přesilovka na sebe nenechala dlouho čekat, za minutu to již bylo pouze o branku – tečovaná střela padla do Neužilovy svatyně a bod si připsal Tomáš Mečiar. V polovině zápasu jsme mohli vidět nevšední věc – rozhodčí se chystal vyloučit domácího hráče za sekání. Hostující hráč ale prokázal fair play a rozhodčímu vysvětlil, že Hlaváč nemá podíl na zlomené hokejce pelhřimovského hráče. Vyloučení tedy neproběhlo a pokračovalo se s pěti hráči. Ve 36. minutě branku hostí přestřelil Jakubec, který se dostal až před Vajnera. Poslední minuty byly v režii domácího Vrchlabí, ale z několika střel nedokázalo vytěžit kýženou branku. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:2 pro domácí.

Na začátku třetí části měl práci hlavně Neužil, který musel odrazit dvě střely. Jinak jsme viděli opatrný hokej z obou stran. Ve 45. minutě došlo k vyloučení na straně Vrchlabí, ale Pelhřimov přesilovku nevyužil. O tři minuty později již bylo vyrovnáno – pod horní tyč se trefil Filip Beneš a dal týmu naději alespoň na jeden bod. HC Stadion ale dokázal obratem odpovědět a znovu se dostal do vedení po trefě Tomáše Šťastného. Další branka přišla v čase 52:19 z hokejky Daniela Vlacha, který navýšil náskok domácích, a Vrchlabí vedlo 5:3. Patrik Fořt mohl přidat další gól, ale sám před Čekal neuspěl. Následovala vyloučení na obou stranách, což se vymstilo domácím. Druhým dnešním gólem přispěl Tomáš Mečiar, který střílel až od modré čáry. Poslední dvě minuty utkání přinesly ještě dvě branky. Hosté to zkoušeli se šesti hráči na ledě, ale puk do prázdné branky dovezl Martin Filip a navýšil skóre na 6:4. Než však s pukem dojel až před branku, hostující hráč ze střídačky hodil hokejku na led a tak poslední vteřiny hrál Pelhřimov v oslabení. Toho využil střelou od modré Jan Kadavý, který si tak odbyl gólovou premiéru v druhé lize. Tím dovršil vrchlabské dílo, díky sedmi brankám se domácí radovali ze tří bodů a Medvědi opět vyšli naprázdno.

Foto Petr Kraus

Jan Holeček, asistent trenéra HC Stadion Vrchlabí: Po vydařené první třetině nás tempo zase trochu uspalo. Dostali jsme zbytečné branky, ale v závěru jsme opět zabrali.