HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Lomnice n./P. 1:8

Lomnice rozdrtila Vrchlabí

06.10.2011
Jan Bažant, Radek Havel
Ve středu 5.10.2011 se na vrchlabském ledě sehrál přátelský zápas, který nepatřil do Metuje Cupu. Domácí tým hostil celek HC Lomnice nad Popelkou a šlo o zápas bohatý na góly, hlavně tedy v domácí brance. Lomnice domácí tým suverénně přehrála a odvezla si domů zaslouženou výhru.
přát., středa 5.10.2011, 18:30
1:8
HC Lomnice n./P.
Biegl (Effemberk) - Mádle, Hlaváč, Rychlovský, Kovář, Šrámek - Zázvorka, Houda, Svoboda, Filip, Fuks, Hajna, Bušek, Marek, Mašek, Blažej M, Blažej Mi
Skakalík (Tříška) - Vašek, Špaček, Svoboda, Pavlas, Doležal, Rudiš, Wolf, Majdič, Lemfeld, Martinec, Syrovátka, Bláha
Třetiny: 0:1, 0:3, 1:4
Do utkání vstoupily oba celky aktivně, a tak se hrál pohledný hokej, kdy si oba celky vytvořily nebezpečné příležitosti v brankovišti. Jako první se však gólově prosadili hosté. V čase 9:12 Lomnice skvěle sehrála situaci 2 na 1 a BLÁHA LUKÁŠ poprvé rozvlnil síť domácí branky. Vrchlabí se snažilo bleskově odpovědět, ale všechny pokusy ztroskotaly buď na obraně, nebo na gólmanovi Skalíkovi. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo a tak mužstva odcházela do kabin za výsledku 0:1 pro hosty.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a byla na nich vidět touha otočit skóre. Paradoxně to byla Lomnice, která opět udeřila. Ve 27. minutě po střele z pravého kruhu se k puku dostal zcela osamocený RADEK LEMFELD, který zvýšil na 0:2 pro hosty. Vrchlabí se ješte nestačilo oklepat z inkasovaného gólu a už prohrávalo rozdílem tří branek. Ranou z mezikruží DAREK RADIŠ překonal Biegla. Hra se poté trochu přiostřila, přesilovku si zahrály oba týmy, ale ani jeden nedokázal početní výhodu využít. Do konce třetiny se ale hostům podařilo ješte jednou prosadit. V čase 35:48 LUKÁŠ BLÁHA vystřelil a jeho střela propadla pod lapačkou Biegla, kterého dnešní zápas nezastihl v optimální formě. Ve 36. minutě už tedy bylo skóre 0:4 a s Vrchlabím to začalo vypadat bledě. Žádná změna stavu už do konce třetiny nenastala a proto na světelné tabuli na konci třetiny svítilo překvapivých 0:4 pro Lomnici.

Třetí třetinu začala lépe Lomnice, které se i v oslabení podařilo skórovat. Ve 44. minutě se v situaci 2 na 1, která dnes byla velkou slabinou Vrchlabí, podařilo prosadit RADKU LEMFELDOVI – 0:5. Vrchlabí se snažilo se zápasem ješte něco udělat, ale všechny pokusy zkroskotaly na špatné koncovce. Naopak to byli hosté, kterým se podařilo znovu v oslabení zvýšit už na 0:6. O minutu později se domácí přece jen prosadili. V přesilovce Martin Filip naservíroval přesnou přihrávku LUKÁŠI KOVÁŘOVI, který zkorigoval na 1:6. Dál už ale bohužel padaly góly jen do vrchlabské sítě. V čase 53:18 LUKÁŠ SYROVÁTKA zvýšil už na 1:7 a závěrečný hřebíček do vrchlabské rakve zatloukl minutu před koncem RADEK LEMFELD, který zaznamenal dokonce v tomto utkání hattrick. Vrchlabí nepodalo optimalní výkon a podlehlo zcela zaslouženě Lomnici nad Popelkou vysoko 1:8.