HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Pardubice 3:5

Krakonoš dostal pět perníků

10.09.2010
Pokud HC Eaton očekával, že ve Vrchlabí předvede opět exhibiční zápas, již první třetina jej vyvedla z omylu. Hráči Vrchlabí nastoupili na led plně připravení a podali velmi kvalitní výkon. I když se během prvních dvou třetin nedostali do vedení, nenechali svého soupeře vydechnout a pardubického brankáře ohrožovali jako sršni. Pardubičtí ovšem ukázali svou převahu extraligového týmu a každá jejich šance skončila za zády domácího gólmana. I když byli vrchlabští ve vynikající formě, nakonec zápas prohráli 3:5.
přát., pátek 10.9.2010, 17:30
3:5
Pardubice
Koutský, Ševčík - Matějíček, Pácal, Poživil, Bauer, Bendík, Chaloupka, Hanzl - Bakrlík, Tvrdek, Filip, Rusnák, Kubeš, Hubáček, Látal, Urban, Bláha, Beck, Bezouška, Zíma, Drábek
Růžička, Svoboda - Zdráhal, Drtina, Mocek, Nakládal, Havlík, Lenoch, Poskočil, Buchtele, Kousal, Sýkora, Rákos, Nahodil, Šeda, Starý, Semorád, Klejna, Pilař, Nosek, Půhoný
Třetiny: 0:1,1:1,2:3  Branky a nahrávky: 32. Rusnák (Tvrdek, Filip), 43. Urban, 47. Bezouška (Bakrlík, Drábek) - 9. Šeda, 31. Klejna (Starý), 43. Nosek, 52. Nosek (Pilař), 58. Rákos (Šeda). Rozhodčí: Kubeš - Samek, Veselý Vyloučení: 1:4, navíc Nakládál (PCE) 10 minut OT.
Od první minuty zápasu se Vrchlabí vrhalo do střel na pardubického Růžičku. Bohužel se ale stále se jim nedalo propasovat puk za golmanova záda. První větší šanci HC Eatonu využil Šeda a v deváté minutě posílá svůj tým do vedení. V první třetině měly Pardubice navrch, i když střelecky bylo lepší Vrchlabí.

Druhá třetina se nesla pod taktovkou domácích, Růžička střelami zasypali Tvrdek, Urban, Rusnák a Bláha, ale stav se nezměnil. Až v jednatřicáté minutě Klejna po nahrávce Starého posunul Pardubice do dvougólového vedení. Vzápětí odpovědělo Vrchlabí a Rusnák snižil stav na 1:2. Druhá třetina přinesla velmi atraktivní hokej pro diváky. Hrálo se útočně, ale velmi čistě. Vypadá to, že domácí hráči si vzali k srdci domluvy svých trenérů. Pardubičtí určitě nemůžou očekávat, že by se zápas opět stal jejich střeleckou exhibicí.

Třetí třetina a vrchlabáci opět velmi útoli na Růžičku. Ve třiačtyřicáté minutě srovnal skóre po samostatné akci Tomáš Urban. Jenže radost domácích vzápětí kazí Nosek, který posílá Pardubice opět do vedení. O čtyři minuty později srovnal domácí Michal Bezouška. Vrchlabí se snažilo o vedoucí branku, ale brankář Růžička dělal vše pro to, aby jim v tom zabránil. V dvaapadesáté minutě nastala standardní situace a Nosek s Pilařem v učebnicové akci dva na jednoho překonávají Koutského, stav je 3:4. Pátou branku střílel v osmapadesáté minutě Rákos. HC Vrchlabí nepomohlo ani odvolání brankáře.

Viděli jsme kvalitní zápas, divácky atraktivní situace, ale koncovka Vrchlabí stále nejde.

Josef Jandač, HC Eaton Pardubice: Jsme určitě rádi, že jsme vyhráli. Ale soupeř byl lepší, my jsme těžili z využití šancí.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: Koncovka je naše prokletí. Odehráli jsem kvalitní zápas, atraktivní pro diváky, kterým bych chtěl poděkovat za výbornou kulisu, ale pořád máme problém se zakončením. Kluci hráli disciplinovaně a jak už řekl trenér Pardubic, soupeř dokázal šance proměnit.